Skocz do zawartości
Przemoo18

Obudowa do PC do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

W krótkim czasie będę zmieniał kompa.

Chciałem się poradzić odnośnie obudowy do komputera.

Mianowicie:

Zależy mi żeby obudowa była zarówno dobrze wentylowana ale przede wszystkim bardzo cicha.

Nie zależy mi na żadnym RGB i innych światełkach. Po prostu podobają się duże obudowy w prostej bryle , które

są bardzo dobrze wykonane.

Wstępnie waham się między Be Quitetem 900pro , 900 a 802.

Czy może ktoś powiedzieć czym one w zasadzie się różnią i czy będzie to dobry wybór do moich preferencji?

No a może coś innego możecie polecić

Budżet do 1200zł.

Im mnie to wiadomo lepiej ale jak mówiłem , zależy mi  na cichej i super wykonanej obudowie

Z góry dziękuje za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie porównanie, a dowiesz się, czym się różnią ;)https://www.x-kom.pl/porownanie/437831,607901,314513

W skrócie. 900 Pro jak dla mnie, to dopłata za ładowarkę indukcyjną - fajny bajer, ale czy jest Ci to potrzebne? Gdybym z tej trójki miał wybrać coś dla siebie, postawiłbym na 802. Rozmiarowo i tak jest spora. Na froncie zamontujesz duże chłodnice AIO, 28cm GPU ( po demontażu klatki wciśniesz 43cm kolosa). W 802 też masz wentylatory Pure Wings 2, w PRO WIngs 3 - moim zdaniem 2 i tak są wystarczająco ciche i nie ma sensu dopłacać do 3.

Zawsze to mówiłem i będę mówił :D obudowa to mega personalna rzecz i najlepiej jak sam sobie sprawdzisz, która Ci podpasuje. W większości sklepów masz opcję zwrotu, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha i przewiewna obudowa to trochę oksymoron. Zazwyczaj obudowa jest dobra w jednej z tych rzeczy, ewentualnie średnia w obu. Nigdy dobra w obu, bo przewiew powietrza wymaga otwartej obudowy. 

Dark Base 900 bym sobie odpuścił - bardzo zabudowana obudowa o mocno przeciętym obiegu powietrza. Silent Base 802 jest spoko, bo masz zarówno pełny panel jak i meshowy - przy meshowym jest fajny przeciąg w obudowie, jakość wykonania jest dobra. Z przewiewnych obudów alternatywy to Phanteks P500A, P600S czy Fractal Meshify 2. Jak chcesz coś wielkiego to masz Meshify 2 XL lub Enthoo Pro 2, ale to wielkie kolubryny. Jeśli na CPU chcesz wrzucić AiO, to spoko wyborem jest tez Lian Li O11 Dynamic lub O1 Dynamic XL - mają nietypowy obieg powietrza, który zapewnia spoko temperatury na GPU. Obudowy Fractala są bardzo dobre wykonane.

Nie wiem co chcesz do środka wsadzić, bo to jest decydujące przy wyborze obudowy. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, santaangelo napisał:

Zobacz sobie porównanie, a dowiesz się, czym się różnią ;)https://www.x-kom.pl/porownanie/437831,607901,314513

W skrócie. 900 Pro jak dla mnie, to dopłata za ładowarkę indukcyjną - fajny bajer, ale czy jest Ci to potrzebne? Gdybym z tej trójki miał wybrać coś dla siebie, postawiłbym na 802. Rozmiarowo i tak jest spora. Na froncie zamontujesz duże chłodnice AIO, 28cm GPU ( po demontażu klatki wciśniesz 43cm kolosa). W 802 też masz wentylatory Pure Wings 2, w PRO WIngs 3 - moim zdaniem 2 i tak są wystarczająco ciche i nie ma sensu dopłacać do 3.

Zawsze to mówiłem i będę mówił :D obudowa to mega personalna rzecz i najlepiej jak sam sobie sprawdzisz, która Ci podpasuje. W większości sklepów masz opcję zwrotu, bez podawania przyczyny.

Dzięki wielkie.Tak jak myślałem że tam głównie indukcja się różnią.

Zdecydowałem że z tych trzech modeli.wybiore 802.

Z racji że obecnie mam obudowę fractala i jestem zadowolony to już ostatecznie chce wybrać między be quiet 802 a fractalal define 7/xl.

Ktoś może cos powiedzieć o tej obudowie w porównaniu do 802? Jak z kulturą pracy oraz temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - co ma w środku siedzieć?

Define 7 / 7 XL jest bardzo dobrze wykonana oraz wygłuszona. Fabryczne wentylatory nie urywają tyłka, ale są ok - ten sam poziom co Pure Wings 2 z BQ 802. Generalnie są to dobre obudowy pod zewstaw w kilkoma HDD, których drgania trzeba wyciszyć. 7 XL to już wielka krowa - pomieści nawet 20 HDD. Dobre rozwiązanie pod domowy serwer lub stację roboczą (chociaż wtedy da się we znaki średni obieg powietrza). Moim zdaniem zaletą Define 7 nad BQ 802 są uchylne drzwiczki. 802 ma wymienne panele fontowe, ale w przypadku Define 7 wystarczy uchylić drzwiczki jak w środku robi się za ciepło. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemoo18 napisał:

(...) chce wybrać między be quiet 802 a fractalal define 7/xl.

Ktoś może cos powiedzieć o tej obudowie w porównaniu do 802? Jak z kulturą pracy oraz temp?

Ja mogę powiedzieć o Define 7 XL, ale bez porównania do 802 bo tej niestety nie miałem :P

Doceniłem Define najbardziej jak wyciągnąłem z niej 6x HDD i nagle się okazało iż niesłyszalne w niej dyski w innej budzie robią spory hałas i do tego jeszcze wibracje przenoszą się na obudowę...
Mam w niej ALF II 420 na top i Ryzena 2700x ustawionego 4200MHz przy 1.4v, do tego teraz podkręconego RX480 - czyli sprzęty znane z prądożerności ;) i nie narzekam ani na temperatury, ani na hałas
Farmiąc chia przez jakiś miesiąc miałem obciążenie procka praktycznie non stop bliskie 100% i było ...cicho i chłodno (choć to też zasługa Arctica). Miałem dołożony jeszcze jeden wentyl BQ Pure Wings 140 na froncie i z AiO które chyba nigdy nie chodziło wyżej niż ok 1000 rpm temperatury w okolicach 60 kilka stopni. Na prawdę nieźle.

Jej największy minus, i na dobrą sprawę jedyny - gabaryty :( dlatego się jej teraz pozbywam. A i warto chyba jeszcze dodać iż moim zdaniem na żywo prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach. O rzeczach takich jak jakość wykonania nie wspominam, bo każdy kto miał Fractala wie że się nie rozczaruje

IMG-20210618-214619.jpg IMG-20210618-214737.jpg IMG-20210618-153733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...