Skocz do zawartości
twistan1

Nowy PC 12700k/3080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem dokonać upgrade'u PC i zastanawiam się czy ta konfiguracja ma sens. Komputer do gier.

CPU 12700K

GPU Gigabyte 3080Ti

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-32GVKC)

Płyta główna MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4

Zasilacz Corsair RM850x 2021 850W

Chłodzenie Scythe Fuma 2 2x120mm

Case Fractal Design Meshify 2 Compact TG Czarna Light Tint

Posiadam również G.SKILL Ripjaws V 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL14-14-14 XMP2 DIMM] z mojego starego zestawu i zastanawiam się czy różnica w ramie będzie zauważalna( tego RAMu nie ma na liście supportowanych przez MOBO). 

Jeśli uważacie, że inny RAM będzie lepszy to proszę o rady- jest to dla mnie czarna magia.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest spoko. Jeżeli typowo do gier, to i i5 12600K spokojnie wystarczy.

Pod RTX 3080 Ti jest jakieś szkło 1440p, 4k? 

Te pamięci które masz są całkiem spoko, spróbowałbym przy nich zostać + ich OC, bo te pamiątki są chyba na kościach B-Die więc na pewno z OC będzie dobrze. 

Może bym coś pokombinował z chłodzeniem. Może P500A, P600A, Silent Base 802 + Arctic Liquid II 360? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Caps napisał:

No jest spoko. Jeżeli typowo do gier, to i i5 12600K spokojnie wystarczy.

Pod RTX 3080 Ti jest jakieś szkło 1440p, 4k? 

Te pamięci które masz są całkiem spoko, spróbowałbym przy nich zostać + ich OC, bo te pamiątki są chyba na kościach B-Die więc na pewno z OC będzie dobrze. 

Może bym coś pokombinował z chłodzeniem. Może P500A, P600A, Silent Base 802 + Arctic Liquid II 360? 

 

Wiec tak. 12700k bo dostałem go w cenie 12600k. Może ciut taniej. Perki pracowe i takie tam.

Obecnie używam LG 27GN850-B 1440p 144hz, ale rozważam zakup ekranu 4k do tego set upu.

B-die finder mówi, ze stary ram jest faktycznie na kościach B-Die, o nowych nie mówi nic. Powiedz mi proszę czy dla kogoś kto chce odpalić grę mając 10 zakładek opery w tle i stream/film 4k na drugim ekranie wybór między tymi zestawami kości ma znaczenie(16/32)?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic w RAM-ie nie zauważysz, tym bardziej nie w 1440p czy 4K. 

IMHO pod taki zestaw warto już wziąć 32GB, szczególnie jeśli lubisz robić dużo rzeczy w tle. U mnie przy niektórych grach i też odpalonych różnych rzeczach w tle przy 16GB były momenty, że było pod korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, twistan1 napisał:

Powiedz mi proszę czy dla kogoś kto chce odpalić grę mając 10 zakładek opery w tle i stream/film 4k na drugim ekranie wybór między tymi zestawami kości ma znaczenie(16/32)?

Nie ma się co zastanawiać i brać 32GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...