Skocz do zawartości

Bono[UG]

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  20725
 • Rejestracja

Reputacja

37 Excellent

7 obserwujących

O Bono[UG]

 • Tytuł
  Wiecznie niewyspany...
 • Urodziny 05.08.1980

Ostatnie wizyty

63969 wyświetleń profilu
 1. Co w takiej fuzji jest dobre? Tracimy wewnętrzną konkurencję. U mnie są też obawy związane z podatkami, sponsoringiem itp. rzeczami dla regionu. Nie wczytywałem się dokładnie ale mnie niepokoi nakaz pozbycia się np. części magazynów na rzecz niezależnego operatora. Jako państwo pozbywamy się części kontroli nad nimi, a także jakiegoś majątku.
 2. Bo reszta pod stołem Był niedawno arytkuł na Onecie, że statystyki z rządu są zaniżone względem tych z sanepidu...
 3. Porównaj w jakich trybach z jakimi parametrami nagrywają. Potem tak samo porównaj wygodę używania, mocowania itp. Sam kilka miesięcy temu podobnie wybierałem i postawiłem na 8 (używana na rowerze). Niestety już nie pamiętam co ostatecznie przeważyło, czy stabilizacja, czy inne parametry, musiałbym na nowo się przyjrzeć. Na pewno warto kupić trochę wcześniej niż na sam wyjazd, żeby się zorientować jak nagrywa, które parametry ustawić ręcznie, a które zostawić na automacie, kręcić z ręki, kijka, czy mocować gdzieś do siebie/plecaka. Na koniec zobaczyć czy posiadany sprzęt da radę odtworzyć w danej rozdzielczości, klatkach, jakości. Czy pomieścisz gdzieś materiał z wyjazdu (na 2.7k@60, 100Mb/s, schodzi mi około 4GB na trochę ponad 5min, karta 128GB wystarcza mi na dwa dni jazdy rowerem po mieście - około 2,5h). Jak będziesz dużo nagrywać, to polecam dodatkową baterię lub powerbank do podładowywania. U mnie bateria wystarcza na 40 kilka minut
 4. Wirus jest faktem, więc o jaką wiarę chodzi?
 5. Przejrzyj dane z PKW. Co z tego że Trzaskowski miał większość w 10 województwach, skoro była to niewielka przewaga? Największą przewagę % miał w Pomorskim z przewagą 250k. Najwięcej głosów dostał w Mazowieckim z przewagą 150k. Najgorszy wynik miał w Podkarpackim, gdzie przegrał 460k głosów. W jaki sposób idąc na głosowanie można zablokować wygraną obu kandydatów? Czy się nie zagłosuje, czy odda głos nieważny, czy zagłosuje na któregoś z kandydatów, to i tak jeden z nich wygra. Jedyny przypadek, kiedy nie będzie "stemplować", to głosowanie na przegranego, tylko w obecnych to było jak rzut monetą, szanse 50/50
 6. Spróbowałbym jeszcze z jakimś linuxem live. Jeżeli tam będą te same problemy, to przynajmniej wyeliminuje się winę systemu i sterowników. Te paski, to jakieś wyraźne o ostrych krawędziach, czy raczej delikatne w kształcie tego co się wyświetla?
 7. Nie spotkałem się z takim przypadkiem ale zobacz czy przy użyciu kombinacji win+p da się przełączać miedzy trybami wyświetlania (pojedynczy monitor, duplikuj, rozszerz itp.). Pytanie z boku, dlaczego drugi monitor podpięty pod vga, nie ma wejść cyfrowych?
 8. A są jakieś sensowne? Cały problem w tym, że nie ma ciekawej alternatywy, bo albo jest to ciut inna kopia powyższych lub wiążą się z grupami, które dla mnie odpadają w przedbiegach.
 9. Zobacz co u mnie wyszło. Jesteś w stanie określić co poszło nie tak?
 10. U mnie to 2x FF, 68 pod linuxem jest ok i 59 pod Windą nie jest ok.
 11. Tak, do dyskusji. Pomaga zrozumieć podstawy Twoich poglądów. Czyli wchodziłeś na rynek pracy podczas przemian ustrojowych. Przypomnij sobie czy wtedy w młodości przy wyborze pracy kierowałeś się jakimkolwiek poczuciem długu wobec społeczeństwa, czy jednak oportunizmem, byle gdziekolwiek się załapać. Po prostu nie wierzę, że młody człowiek kończący edukację i chcący iść na swoje, będzie się jakkolwiek oglądał na takie ideały. Tak jak inny pisali, moją edukację finansowały podatki moich rodziców. Tak samo z moich pójdą między innymi na moje (o ile się dorobię). Tyle, że ja nie mam żadnych żali, że opłacam edukację obcych ludzi. Jeżeli państwo chce zatrzymać absolwentów publicznych uczelni u siebie, to musi im zapewnić do tego warunki, a nie zmuszać do odrobienia pańszczyzny. Jeżeli młody człowiek po skończeniu szkół nie widzi dla siebie perspektyw w kraju, to to jest porażka państwa. Czasy feudalne dawno się skończyły, świat jest otwarty, więc trzeba konkurować i czymś przyciągnąć do siebie (tutaj podatników). Siłowe zatrzymywanie, bo muszą odrobić państwowe da odwrotny skutek.
 12. Pochwal się jakie studia skończyłeś (o ile w ogóle) i kto za nie płacił. Jeżeli gdzieś pracujesz, to nie wydawaj kasy gdzie indziej, w końcu tu zarobiłeś, to byłoby nieuczciwe wydać gdzie indziej
 13. Bitrate nie jest kluczowy (przy sensownych różnicach, a nie np. 100Mb/s vs 12Mb/s), co widać na tym co wyżej dałem i z moich wcześniejszych doświadczeń kamerka vs bezlusterkowiec. SJCAM SJ8Pro dawała mi przy modyfikowanym oprogramowaniu około 24-36Mb/s, Panas GX9 niecałe 40Mb/s. Jakość nieporównywalnie lepsza na aparacie i nie wynikało to ze znacznie lepszej optyki i matrycy. Kamerka odstawiała kaszanę przy kompresji, gdzie doskonale było widać kiedy szła "keyframe" i szum kompresji na chwilę znikał, a był to kodek h265, gdzie w aparacie h264. Ja bym chętnie podrążył, co w ffmpeg przy użyciu gpu idzie nie tak, że tak słabo to wygląda. Czy to sam program domyślnie tak kiepskie parametry bierze, czy to słaba implementacja ze sterowników, czy jeszcze inny czort. Czy da radę dać takie ustawienia, że jakość wyjdzie podobna i nadal będzie się szybciej liczyło, czy nie.
 14. A jak zostawisz otwarte okno monitora zasobów na zakładce dyski? Ja bym stawiał na defragmentację lub indeksowanie.
 15. Czyszczenie ciastek też nie pomaga. Spróbowałem pod Operą, to wszystkie nowe są takie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...