Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MSky7 napisał:

Mediaexpert, Avans i Electro to ten sam podmiot.

Wady? Nie dało się wyłączyć diody zasilania.

A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę :D

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten z Mediaexpert też krąży, bo dwa tygodnie był z wysyłką na electro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mushabelly napisał:

Ten MSI MPG 321URX to jakie miał wady?

Oprócz diody to po czyszczeniu nie wracał do standby bądź do włączenia, tylko się wyłączał. Aczkolwiek na reddit jest dużo więcej wad, i MSI jak Asus nie kwapi się do wydania firmware.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mushabelly napisał:

A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę :D

Powinni sprzedawać teraz w komputerowych jako gadżet PCMR ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem.

Mamy QD-OLEDy:

ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR?

MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda

DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada )

Gigabyte - nie wiem, dostępność

 

WOLED 

LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, mushabelly napisał:

 

DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada )

 

Przecież nowe della nie są zakrzywione.

ten 2k i 4k.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mushabelly napisał:

MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda

 

Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje.

23 minuty temu, Broly napisał:

Przecież nowe della nie są zakrzywione.

 4k.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mushabelly napisał:

ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR?

 

ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sniperwolf napisał:

Łatka do Asusa wyjca już wkrótce

 

Może nie wychodzić w ogóle bo nic nie zmienia w kwestii jasności HDR i ściemnianiu jasnych scen. Plik z firmware już jest i ludzie poinstalowali na forum asus. Naprawia jedynie odczyt HDR przez windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem wczoraj tego Alienware i pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to , ze jak jest nawet niezbyt jasne swiatlo w pokoju to czern jest brązowoczerwona.... Od swiatla w pokoju... Trzeba bedzie grac w piwnicy. 

Druga rzecz to czy w trybie HDR1000 da sie gdzies podkrecic saturacje kolorow? Nie wiem czy przez granie w DCP-3 mi tak zostalo ale kolory wygladaja na blade, w standard bez hdr rażą w oczy... ale w HDR sa dość blade... Na tym moim bieda TV mu7000 tez w hdr kolory sa zywsze... Cos mozna z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie może być idealnie bo nikt był nie kupił nowego monitora tylko miał ten,a na to producent nie może pozwolić bo nic nie zarobi.Więc koło się zamyka i tak jest i nic tego nie zmieni.Ale muszą coś wynaleść i szybko wdrożyć by nie wypalał się po 10 latach,tyle był starczyło.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

Zamontowałem wczoraj tego Alienware i pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to , ze jak jest nawet niezbyt jasne swiatlo w pokoju to czern jest brązowoczerwona.... Od swiatla w pokoju... Trzeba bedzie grac w piwnicy. 

Druga rzecz to czy w trybie HDR1000 da sie gdzies podkrecic saturacje kolorow? Nie wiem czy przez granie w DCP-3 mi tak zostalo ale kolory wygladaja na blade, w standard bez hdr rażą w oczy... ale w HDR sa dość blade... Na tym moim bieda TV mu7000 tez w hdr kolory sa zywsze... Cos mozna z tym zrobic?

Taki urokij powloki ;)

Obadaj recke i pobaw sie profilami https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3423dwf

W sterowniku nvidia masz ustawione 10bit?? O ile sie nie myle to nie da sie na 165Hz wlaczyc 10bit i trzeba zjechac z odswiezaniem.

Druga sprawa po wlaczeniu HDR na pilpicie bedzie sieczka, dopeiro material ktory zawiera HDR bedzie poprawnie wyswietlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Taki urokij powloki ;)

Obadaj recke i pobaw sie profilami https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3423dwf

W sterowniku nvidia masz ustawione 10bit?? O ile sie nie myle to nie da sie na 165Hz wlaczyc 10bit i trzeba zjechac z odswiezaniem.

Druga sprawa po wlaczeniu HDR na pilpicie bedzie sieczka, dopeiro material ktory zawiera HDR bedzie poprawnie wyswietlany.

Tak, mam 10bit i 100hz, full RGB. Nie chodzi mi o desktop a gry. Jak wlaczam w SDR to kolory sa bardzeij soczyste niz w HDR (nie chodzi ze wyblakle, hdr jest wlazczony i w windows i w grze). 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A multimedialne treści HDR dobrze wyglądają, czy też są wyblakłe? Masz aktualny firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tym nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Broly napisał:

Mnie zastanawia jak to jest że tak wielki sklep jak x-kom NIE WIE kiedy będzie u nich ten monitor a w takim pro shop już jest xD https://www.proshop.pl/Monitor/27-Dell-Alienware-AW2725DF-2560x1440QHD-360Hz-QD-OLED-USB-32-HUB-003-ms-Monitor/3247186

Bo jeden sklep ma od zagranicznego dystrybutora który już wysyła sprzęt, a drugi dostaje kolejne terminy od krajowego. Nie ma w tym nic dziwnego. Rynek dystrybutorów sprzętu nie rządzi się logiką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi się nie pali z zakupem ale x-kom ma dobrą politykę zwrotów no i mają u mnie sklep stacjonarny

 

Nie, nie będę wypożyczał monitora :E chodzi bardziej o bad pixele itd.

Edytowane przez Broly
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...