Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

 

5070TI? Ciekawe ile vramu skoro 5070 ma 12 a 5080 16. 

Jak 12 to nie ma sensu bycia, a jak 16 to tylko podkreśli bezsens wydawania 5080 z tylko 16 GB.

Edytowane przez muszka9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla NVIDIA to nie bezsens tylko zaoszczędzone $$ z każdą kostka ramu mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, muszka9 napisał:

 

5070TI? Ciekawe ile vramu skoro 5070 ma 12 a 5080 16. 

Jak 12 to nie ma sensu bycia, a jak 16 to tylko podkreśli bezsens wydawania 5080 z tylko 16 GB.

Dlatego ze Nvidia nie pokazała jeszcze prawdziwego 5080, który będzie miał 24GB Vram ;)
Ten 5080, którego zapowiedzieli to powtórka z 4080 12GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zdziwił jakby dali 5070Ti 16GB i 5080 16GB :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kadajo napisał:

Dlatego ze Nvidia nie pokazała jeszcze prawdziwego 5080, który będzie miał 24GB Vram ;)
Ten 5080, którego zapowiedzieli to powtórka z 4080 12GB

Najgorsze że teraz nie wiem czy za miesiąc brać 4070ti super czy poczekać na 5070ti i liczyć że będzie miało 16GB chociaż do tej pory ti kart tieru x70 miało tyle samo vramu co bez ti. 

Edytowane przez muszka9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał, bez sensu kupować w ciemno poprzednią generację jak za 4-6 msc jest nowa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Ja bym czekał, bez sensu kupować w ciemno poprzednią generację jak za 4-6 msc jest nowa. 

Dlatego cieszę się że dopiero pieniążki na monitor za 1-1,5 miesiąca a co dopiero na kartę 4-6 mieś akurat :E

Bo jeszcze kupił bym 4070 ti super i skończę jak hilter z 2080ti a potem premiera 3070 8:E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz na tym - 4070Ti ma 16GB VRAM - karta wystarczy na długi czas. Poza tym najpierw i tak ogłoszą top killery 5090/5080, a reszta plebsu będzie gniła do minimum wiosny na 5070/5060. Nie liczę lecenia w jajo ze strony Nvidii i wypuszczenia wersji Super w późniejszym 2025 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, galakty napisał:

Ja bym czekał, bez sensu kupować w ciemno poprzednią generację jak za 4-6 msc jest nowa. 

No właśnie jak do teraz info było tylko o 5070 z 12GB i 5080 z 16 GB które będzie pewnie za min. 6k zł oraz innych kartach które będą dopiero za pół roku to wzięcie 4070ti super 16Gb za poniżej 4k było łatwym wyborem. Natomiast jak dziś wyszły plotki o premierze kolejnych kart już w lutym to chyba rzeczywiście pozostaje poczekać. Bo takie 5070ti jakby miało 16GB to dla mnie idealne, bo za pewne wydajność 4070ti super + nowe technologie.

 

Edytowane przez muszka9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, galakty napisał:

Ja bym się nie zdziwił jakby dali 5070Ti 16GB i 5080 16GB :szczerbaty:

To tylko kwestia o ile 5070ti będzie słabsza. Mogą dać tą samą szynę tylko wolniejsze pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

4070Ti ma 16GB VRAM

Ti Super, nie zwykła.

2 minuty temu, muszka9 napisał:

No właśnie jak do teraz info było tylko o 5070 z 12GB i 5080 z 16 GB które będzie pewnie za min. 6k zł oraz innych kartach które będą dopiero za pół roku to wzięcie 4070ti super 16Gb za poniżej 4k było łatwym wyborem. Natomiast jak dziś wyszły plotki o premierze kolejnych kart już w lutym to chyba rzeczywiście pozostaje poczekać.

Sprawa jest prosta. Potrzebujesz NA JUŻ, to kupujesz, możesz poczekać to czekaj. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał, chociaż na premierę tylu modeli w lutym bym nie liczył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekanie jest bez sensu, wpadliście teraz w najgorsze okienko do kupienia GPU, które będzie trwało nawet rok w zależności, na co czekacie ;)

No chyba ze Nvidia naprawdę dowali ceny z kosmosu to wtedy wybór będzie prosty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady z tym rokiem, 5070/Ti będą szybciej, a na słabsze karty nie ma sensu czekać. Jak NV dowali ceny to można szukać uzywki na gwarancji, zawsze jest jakieś wyjście. 

A co jak kupi teraz 4070 Ti Super, a za 6 msc wyjdą nowe karty w tej samej cenie? To sprzeda z dużą stratą. Albo brać teraz i zmieniać na 6000, albo czekać na 5000 z podjęciem decyzji.

To tylko GPU, a nie inwestycja na 500k XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Ti Super, nie zwykła.

Sprawa jest prosta. Potrzebujesz NA JUŻ, to kupujesz, możesz poczekać to czekaj. 

Potrzebuję to może nie ale już sobie zaplanowałem złożenie nowego kompa na black friday za miesiąc łapiąc jakieś promocje i się z tego nie wycofuję. 

 

Tak sobie teraz myślę że pójdę na kompromis i złożę nówkę na i7 265k/9800x3d i wrzucę na razie starą 2070super i poczekam co nvidia nam pokaże na poczatku stycznia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś też przebąkuja o 18Gb vramu w 5070... Się nie zdziwię jak NV walnie coś ala 970 czyli 12gb szybkiego i 6gb wolnego vramu, to będą jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

No już bez przesady z tym rokiem, 5070/Ti będą szybciej, a na słabsze karty nie ma sensu czekać. Jak NV dowali ceny to można szukać uzywki na gwarancji, zawsze jest jakieś wyjście. 

A co jak kupi teraz 4070 Ti Super, a za 6 msc wyjdą nowe karty w tej samej cenie? To sprzeda z dużą stratą. Albo brać teraz i zmieniać na 6000, albo czekać na 5000 z podjęciem decyzji.

To tylko GPU, a nie inwestycja na 500k XD

70 ma być w lutym, Ti nie wiadomo, no z tym rokiem przesadziłem, bo to nie maj, tylko zaraz listopad. Ale chodzi mnie tez o to ze nic nie wiadomo nadal i teraz jest ryzykiem pchanie sie w stara generacje, na to byl czas najpozniej w premierze Superek.

Gdbym mial teraz kupic karte to bym czekal co Nvidia pokaze zeby sobie za dwa-trzy miesiace nie pluc w brode.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

Albo brać teraz i zmieniać na 6000, albo czekać na 5000 z podjęciem decyzji.

Oczywiście, dlatego biorąc pod uwagę prognozowane wzrosty wydajności, to jak ktoś ma wysokie modele z serii 4000 to 5000 można zupełnie pominąć. Poza entuzjastami, którzy zmienia 4090 na 5090.

Cała reszta mająca rtx 3000 czy starsze i chcąca coś zmienić powinna natomiast poczekać na serię 5000.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kadajo napisał:

Gdbym mial teraz kupic karte to bym czekal co Nvidia pokaze zeby sobie za dwa-trzy miesiace nie pluc w brode.

Dokładnie dlatego poczekam. Jak złożę z końcem listopada to i tak będą tylko max. 2 miesiące i wszystko będzie jasne po styczniowej zapowiedzi. 

Cały mój dylemat by się rozwiązał gdyby 5080 poprawnie nazwali 5070 i ja wypuścili w cenie do 4.5k a tylko zapowiedzieli faktyczną 5080 24GB. A tak to próbują wcisnąć kartę z połową specyfikacji flagowca do tieru x80 i myślą że łykniemy jak młode pelikany :(

Edytowane przez muszka9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako użytkownik 4xxx nie mam aktualnie nawet, na co przeskoczyć, seria xx90 mnie nie interesuje, seria xx80 to jakiś żart na razie.
Dlatego czekam co będzie dalej. Taki 5080 24GB to mogłaby być fajna sprawa, ale pytania: kiedy, jaka będzie wydajność i po ile. Bo jak się okaże ze oni zwiększą tylko ilość pamięci to się ze śmiechu chyba uduszę :E

Mam nadzieje ze jeśli 5080 24GB się faktycznie pojawi (może pod nazwa Ti) to będzie to karta wyraźnie szybsza od 4090. Idealnie jakby była 30-40% szybsza od 4090. Przy 5090 która ma być szyba nawet o 70% od 4090 do będzie dobry układ. Pytanie, czy Nvidia na to pójdzie i jak to wyceni.
I tak w pierwszej kolejności muszę zrobić upgrade platformy, nowy MFS nowy PC trzeba i pamięci więcej :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę w rozkroku jestem, z jednej strony 4070Ti mi wystarcza, z drugiej nieco wydajniejsza karta z 16/24GB VRAM by się nie zmarnowała (MFS/VR chociażby). Wszystko się rozbije o cenę, więcej jak 4-5k nie wydam, a tutaj nie sądzę że zobaczę spektakularne wzrosty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wy na kartach 40x0 to macie spokój ale jak na mojej 2070super muszę już zlecieć do low/medium by 80/90+ klatek mieć w 1440p to moja ambicja jest podrażniona i czas na upgrade :szczerbaty: 

(tak, dla mnie 30 klatek więcej jest o wiele bardziej zauważalne podczas gry niż bujniejsza roślinność czy gęstsze chmury dlatego zjeżdżam na low czasem z ustawieniami celujac w 90+)

Edytowane przez muszka9
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

nowy MFS nowy PC trzeba i pamięci więcej :E

Pamiętam jak kiedyś pytałeś w jakimś temacie po co mi 64. Ja już wtedy czułem że zostanę pilotem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ta alpha dobrze działała na 32GB, ale parę osób zrobiło testy z 32 i 64 i jest różnica wiec prosta piłka.

Trzeba 128GB pamięci :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Teraz nowa kompresja, która zrobi 24GB z 8GB w 5070.

Vram generator :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...