Skocz do zawartości
EdziPL

Najlepsza płyta do ~~600zł pod LGA 1700(intel)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak jak w tytule, która płyta jest najbardziej opłacalna i ma najlepsze parametry tak do 600zł pod podstawkę 1700 od intela?

Rozważam Gigabyte B760 GAMING X DDR4

Edytowane przez EdziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dobrą sekcjo zasilania pod rozbudowę (i7/i9) to :

- jak do DDR4 - to MSI PRO B760-P II DDR4
- jak do DDR5 - to ASROCK B760M PG Riptide - i ma BLCK do "podkręcania" płyt bez "K"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Riptide jest kozacki.

Mkamon... masz może wiedzę na temat działania pamięci ddr5 na tej płycie ?

Właśnie zbieram informacje na temat płyt głównych pod 14600 i jestem mocno zainteresowany Tufem i właśnie tym Riptide.

Interesuje mnie praca DDR5 7000mhz CL32 lub wyżej  np. takie kostki:

https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html

Intel mocno podnosi wydajność z szybkimi pamięciami, więc warto mieć mobo pod szybkie ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven Mam 14600kf, Gigabyte b760 gaming x ax oraz lexary ares 6400. Zastanawiałem się czy brać 7200 ale nie chciałem dopłacać i bałem się czy będą stabilne. Finalnie podkręciłem je z 6400 na 7200 przy opóźnieniach 34-42-42-84 czyli identycznych jak mają w standardzie aresy 7200. Jedyne co to musiałem zwiększyć napięcie do 1.425v. Aż mnie korci żeby 7400 sprawdzić:-) 

Nie wiem czy tak będzie na każdej sztuce ale u mnie jest raczej nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę że to zwykle b760.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Świetna wiadomość :)

Znaczy, że mostek 760 potrafi dobrze prowadzić ram i na dodatek płyty z nim są w miarę tanie.

Chciałem mobo na Z790 ale ceny mnie blokują, bo taki TUF 790 kosztuje 1200zł !!

Pytanko jeszcze odnośnie płyty z 760... będę obsadzał socket procesorem 14600 lub 14600K, ale nie mam zamiaru podkręcać, więc chip 760 będzie jak ta lala.

Pytanie: czy 14600 można utrzymać na ALL Core w jego maxymalnych ratio i czy można zrobić UV procesora, na czym mi zależy ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Gigabyte b760 jak najbardziej UV można zrobić i była to pierwsza rzecz jaką zrobiłem:-) na Asusie tuf z tego co wiem też można, nawet Lipton miał z tym filmik na YT. Nie wiem jak na MSI i innych płytach.

U mnie domyślnie płyta podała jakieś 1,35v, miałem pobór mocy 210W w cb23 i temperatury 100 stopni na fortisie 5 dual. Udało się obniżyć offsetem o -0,16v do 1,19v, pobór mocy spadł do 150W a temperatury nie przekraczają 85 stopni. W grach jest ok 65. Wydajność zachowana bo cały czas jest 5,3ghz i wynik w cb23 ponad 14500 pkt.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leven napisał:

Ten Riptide jest kozacki.

Mkamon... masz może wiedzę na temat działania pamięci ddr5 na tej płycie ?

Właśnie zbieram informacje na temat płyt głównych pod 14600 i jestem mocno zainteresowany Tufem i właśnie tym Riptide.

Interesuje mnie praca DDR5 7000mhz CL32 lub wyżej  np. takie kostki:

https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html

Intel mocno podnosi wydajność z szybkimi pamięciami, więc warto mieć mobo pod szybkie ramy.

6800-7000MHz dla zablokowanej i3 i i5 12Gen, na 14Gen teoretycznie powinny być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu składałem i wskoczyło 13500 + b760m steel legend + fury 6000 cl36.

Bardzo fajnie to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...