Skocz do zawartości
godles

Zmiana obudowy? Czy montaż wentylatorów?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie szyba zimna, bo grafika ma bloczek AIO, ale na procesorze mam zwykłe powietrzne.

Na przodzie w BQ 500DX (wysokość 463mm) mam obecnie jeden 140mm nawiew  i z tyłu na chłodnicy jeden 140mm wywiew (fabrycznie zamontowane 3x140mm BQ SW2)

Taki delikatny zestaw robi robotę i to przy 50-60% RPM.

Nie wiem, czy zmiana na Darkflash c305 coś da, bo ona ma z frontu szkło jak dobrze widzę:

1.jpg

BQ 500DX jest z meshem na froncie:

2.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma szkło na froncie ale ma wentyle na bocznej ścianie zamiast na przedniej. Dodatkowo na wentyle na dole i górze budy. Przeraża mnie w obecnej pace to nagrzewanie tej szyby. 🫣 Jak otworzę pakę temperatury notują momentalny "zjazd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tej Darkflash trzeba będzie zamontować nawiew z dołu i wywiew u góry, żeby zrobić chociaż mały przewiew.

Karta i procesor generują sporo ciepła, które zostaje w środku i trzeba te ciepło wypchać poza budę.

Z boku za płytą, to jakiś nieciekawy sposób :goryl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wygląda obecna moja buda ze stopki..... aio 240 mam na froncie (wyciąga z budy) wentyl z tyłu pcha zimne i u góry wyciąg.... efekt jest taki że karta na dole wiecznie ugotowana. szyba gorąca. RTX 75stopni hot spot 85 i więcej.... zdejmuję boczną ścianę i.... temp RTX przynajmniej 10 stopni w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz wszystko na odwrót z wentylacją.

Czy na top wejdzie chłodnica, którą masz zamontowaną obecnie na froncie ?

Jeżeli wejdzie, to problem z temperaturą grafiki zniknie, a przynajmniej będzie o wiele mniejszy.

Chłodnica na topie wyciągała by ciepło z budy, tylny wentylator może być, ale nie musi skoro jest na topie wywiew i na froncie przydadzą się dwa wentylatory wdmuchujące świeże powietrze do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na top NIE wejdzie. gdyby weszła to by tam była. Więc jak by szach..... mat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmień obudowę, bo sam się zamęczysz i w końcu ugotujesz kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Teraz pytanie która pomieści aio na top płyte ATX i nie będzie wyższa niż 49cm max a najlepiej nie więcej jak 47-48cm max. 
Obecnie zastanawiam się nad czymś takim.
Lian Li PC-O11 Dynamic - Obudowa - Morele.net

Buda zamówiona. Była promka na budkę ASUS TUF Gaming GT502. postanowiłem skorzystać. Mam nadzieję że będzie lepiej. 

Edytowane przez godles
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

aktualizacja (może przyda się dla potomnych z podobnym dylematem).
Zmiana obudowy to był strzał w dziesiątkę. Obecna konfiguracja wygląda tak że mam 3 wentylatory deepcool fk120 na dole które ciągną zimne powietrze z zewnątrz plus jeden z tyłu zamontowany najniżej jak się da. Jest idealnie na wysokości radiatorów MOBO i pompki od AIO więc może coś przy okazji schłodzi. Na topie chłodnica AIO plus jeden wentylator deepcool (tych FK120 na ten moment jest 5 sztuk) które dbają o wyciąganie wysokiej temperatury z obudowy. Efekt jest taki że karta po zwiększeniu powerlimitu i podkręceniu o 600mhz na pamięciach i 150mhz na rdzeniu ma też 74-77 stopni (wcześniej powerlimit 80% i bez oc) z tą małą różnicą że wcześniej była to temperatura na GPU a teraz jest to hotspot :D
Jestem fest zadowolony a zarazem zdenerwowany że czekałem tak długo.

Wnioski
Nie podcieraj tyłka szkłem (tanie obudowy) chyba że składasz komputer do biura. Nawet ryzen się uspokoił trochę. w cyberpunku temperatura teraz oscyluje w okolicy 52-55 stopni :)


na CPU -8 stopni na teście cinebench23r

Edytowane przez godles
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz proszę się pochwalić, jaka to obudowa zagościła w Twoim domu :)

I zaktualizuj stopkę, bo dalej wisi Zalman R2 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej. Była promka na ASUSA TUF Gaming GT502. 489zł więc stwierdziłem że sobie sprezentuję. Mojego zalmana z tym asusem dzieli przepaść pod każdym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@godles

Fakt obudowa fajna, choć trochę klockowata. Od siebie powiem Ci tylko, że nie ma to jak wentyle podpięte na wyciąg na topie oraz z tyłu. U siebie mam tak ustawione krzywe, że ten tylny kręci się w zależności od temperatury procesora, ale niezależnie od dwóch wentyli na coolerze, natomiast 2 górne kręcą się w zależności od temperatury GPU. Suma sumarum w spoczynku jest cicho-sza, a pod obciążeniem najczęściej też wszystko działa cicho, ale można zrobić małe tornado, które ostatecznie nie wpływa już tak znacząco na temperatury (pomiędzy trochę głośno, a tornado), ale robi znaczną robotę w cyrkulacji powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z niskich temperatur bawię się w śrubowanie wyniku w 3dmark :)
Na ten moment mam najlepszy wynik w kombinacji rtx3070 i 7500F :) zobaczymy kiedy się potencjał karty skończy. Na ten moment około 12% wydajności bazowej więcej. Zobaczę kiedy się skończy
bo podbity jest zarówno powerlimit na 111% jak i napięcie o 12%.... Testuję dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj koniec.... To już max chyba. Z pewnością mój max ;)

48156162c56bd2fcgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@godles

Fajno, ja miałem około 13k, na procku nie pamiętam, ale dzisiaj może sprawdzę, bo jestem po świeżym formacie, tak że zawsze trochę mniej uruchomionych procesów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz deczko więcej rdzeni to i wynik wyższy. 3dmar fajny o tyle że grafika i proc bierze pod uwagę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...