Skocz do zawartości
qwoot

Wolne ładowanie z płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę uzyskać szybkiego ładowania z płyty Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac, zawsze przebiega bardzo wolno.

Korzystam bezpośrednio, (bez rozgałęziaczy) ze złącza USB typu C 3.1 Gen2, (co chyba może do 100W dostarczyć?) kabel mam solidny do 100W, sprawdzony na ładowarce do telefonu i zapewnia szybkie ładowanie. Windows 10 pro. Sprawdzone i problem występuje na 2 telefonach. Na innych wyjściach USB A też słabo. BIOS aktualny - czyżby jakieś ustawienie biosu ogranicza ładowanie? Szukałem i niczego się nie doszukałem, bawiłem się stanami S4 S5. Ktoś może rozwiązał ten problem czy to wina sprzętu? Nie ukrywam, że chociaż z tego USB-C chciałbym mieć ładowanie na cywilizowanym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gniazdko jest jakoś specjalnie oznaczone? Bo normalnie płyty główne nie podają tak dużych prądów na porty USB, jak będzie 15W to możesz się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś miałem płytę MSI która miała opcję szybkiego ładowania telefonu dopiero po zainstaluowaniu opgramowania.

MSI Fast Charge chyba to było.   Może masz coś podobnego na swojej. Przeczyyaj instrukcję płyty.

Edytowane przez MT®©™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... gniazdo nie jest inaczej oznaczone - po prostu USB typu C 3.1 Gen2. Nie ma oczywiście mowy o PD.

Ale mimo to nie powinno ono dostarczać większego prądu ładowania? Standard przed 10 lat czyli USB Type-C Rev. 1.0  ma w swojej specyfikacji 15W.

Płyta wcale stara nie jest, a z tego co aplikacja ładowania w telefonie mówi to dobrze jest jak mam ładowanie z tego gniazda na poziomie 4-4,4W. Czy to nie jest "trochę" za mało na nawet kiepskie stare USB-C?

O oprogramowaniu do płyty pod szybkie ładowanie nic nie widzę, chyba że jest to ukryte pod oprogramowaniem ASRock Motherboard Utility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...