Skocz do zawartości
Tengo

Polećcie monitor 24 cale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuję kupić sobie monitor 24 cale (sprawdzałem i 27 cale to jednak dla mnie za dużo także musi być ok. 24 cale). Monitor będę codziennie podpinał do laptopa w moim domowym biurze (do laptopa mam podpięte bezprzewodową klawiaturę i mysz). Przeznaczenie monitora to przede wszystkim praca biurowa (excel, telekonferencje, outlook, word, windows, etc.). Będzie to mój główny i jedyny ekran (ten laptopowy będzie wyłączony, nie potrzebuję dwóch ekranów). Teraz przez kilka tygodni używałem tego monitora (pożyczony):

https://www.morele.net/monitor-dell-dell-u2415b-9900713/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw-_mvBhDwARIsAA-Q0Q6NsrLMsZeyoVSItTUsI_bG6f3_byolX9h4uc0GUqYQUuvUbZ-eFZIaAm2SEALw_wcB

i jestem bardzo zadowolony, ale pewnie byłbym zadowolony z każdego bo przez lata pracowałem na laptopie 15,6'' więc taka zmiana na 24 cale to jest dla mnie mega przeskok jeżeli chodzi o komfort. Natomiast w tym modelu lubię to że ma cieńką ramkę, bardzo elegancki wygląd i pełną regulację wysokości. Minusem jest brak kamerki (często jestem na telekonferencjach). Z tego co widzę to ten model ma 60Hz co chyba generalnie jest dosyć słabo. W każdym razie ja tego nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Dziwi mnie też bo z tyłu monitora jest napisane że to jest LCD a w linku jest LED.

Pracuję praktycznie zawsze w ciągu dnia. Mój laptop (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) to 15,6''  Dell Vostro 5568  i5-7200I/16GB/256+1000/10Pro FHD. Aczkolwiek pewnie w perspektywie 2 lat będę go wymieniał bo już ma p 6,5 roku. Zazwyczaj mam włączone oprogramowanie f.lux (lubię ciepłe barwy a mój laptop generalnie miał mega chłodne i nieprzyjemne kolory, więc zainstalowałem sobie f.luxa (jeszcze przed podpięciem monitora zewnętrznego).

Podsumowując, potrzebuję monitora który jak najlepiej spełni następujące kryteria:

- ok. 24 cale

- regulacja wysokości pod kątem ergonomii

- jak najlepsza ochrona oczu (często na koniec dnia mam zmęczone oczy)

- elegancki wygląd i fajnie żeby podstawa nie zajmowała dużo miejsca na biurku

- bardzo mile widziana wbudowana kamerka (teraz używam tej z laptopa wobec czego na telekonferencjach widać mnie od boku bo laptop stoi z boku monitora i to jest trochę słabe)

- mile widziane głośniki

- zgodny z moją specyfiką pracy (praca biurowa (excel, telekonferencje, outlook, word, windows, etc.))

Nie mam ograniczonego budżetu, jeżeli warto dopłacić to dopłacę za dodatkową jakość, ale nie mam też potrzeby wyrzucania pieniędzy w błoto.

Czekam na Wasze sugestie. Dzięki! :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Tengo,

znalazłem Ci 24 calowy biznesowy monitor Dell C2423H z wbudowaną kamerką FHD, mikrofonem redukującym echo, głośnikami (2x5W), pełnym Pivotem, matrycą IPS z technologią ComfortView Plus, żeby twoje oczy się aż tak nie męczyły, dodatkowo 3 lata gwarancji.

Skoro 60Hz wystarcza Ci do komfortowej pracy to nie widzę sensu zmiany na wyższe odświeżanie, które często jest potrzebne do gier, ale ty chcesz monitor do pracy w excelu, word itd... .

Złącza HDMI,DP także twój aktualny i przyszły laptop powinien mieć przynajmniej jedno z nich ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...