Skocz do zawartości
Qrdello

Endorfy F240 do Ryża 3600...?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, 

do mojego PCta chciałbym zakupić właśnie taki wynalazek: ENDORFY Navis F240 ARGB Chłodzenie wodne - niskie ceny i opinie w Media Expert 

W MM ponieważ mam zniżkę 2 stówy, więc de facto takie chłodzenie by mnie 199 wyniosło. Pytanie, czy warto? Obecnie mam BQ Pure Rock Slim i maks 72C pod pełnym obciążeniem. Nie miałem nigdy AIO, nie wiem jak się sprawują pomki Endorfy... ktoś coś podpowie?

To chłodzenie mi też pasuje bo mam 3x fluctus w obudowie i moduł argb na płycie, więc jakoś to by razem sobie leciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis z fluctusami to jedno z wydajniejszych aio ale od ZEN2 sporo nie urwiesz bo główny problem leży po stronie słabego transferu ciepła do odpromiennika z racji chipletowej budowy, te 72c pod maks pod pełnym obciążeniem to z kagańcem czy po zdjęciu limitu mocy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten outlet bez argb :/ 

Szczerze, @Send1N, na wiele nie liczę bo i tak uważam, że te 72C w syntetykach to świetny wynik. Problem polega na tym, ze moja wieża jest już trochę zjechana, sztukowałem kołki do podstawy i obecnie trzyma się, ale jest jednak nieco ciężkawa i tak miałem w planach ją zmienić. A że AIO nie miałem i fluctusy który kupiłem ostatnio do obudowy mi mocno podeszły kulturą pracy to stwierdziłem że trochę na poczet przyszłego upgradu proca (pewnie 5700x koło wakacji) coś lepszego się przyda. O tym AIO w tzw. międzyczasie sporo czytałem i raczej same superlatywy więc chyba za 199 nówka to nie jest zły deal.

Co do Ryża, offset mu tylko ustawiłem - obecnie -0,250 i testuję stabilność. Nic więcej go nie ruszałem. Leci stockami.

Edytowane przez Qrdello
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis sobie na ryzenach radzi tak samo dobrze jak alf z offsetem w takiej kasie będziesz zadowolony :] 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę,  przede wszystkim będę spał spokojnie że mi wieża dziury w oknie nie zrobi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Qrdello napisał:

Ten outlet bez argb :/ 

Wentyle możesz sobie podmienić a te z chłodzenia sprzedać. 2 nowe RGB to koszt 90 zł a zwykłe sprzedasz za 80 zł w parę minut. Chyba, że zależy Ci też na RGB na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, w sumie racja - ostatnio kupiłem fluctusy 140 za 39 w promo, więc pewnie by ustrzelił 120 tki w podobnej cenie. Do rozważenia, jak najbardziej 😮 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedł ten Navis dzisiaj - umęczyłem się przy Kruxie żeby to jakoś upchać w środku ale efekt jest, i to znaczny. Wprawdzie temperatury IDLE niewiele się zmieniły (38C) ale maks obciążenie w C23 to 63C zamiast 72C. Zmiana jest więc wyraźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz spory zapas do zrobienia OC bo ryzenki dopiero po 80 się konkret destabilizują i wymagają voltowania które się nie skaluje :] ciekawa jeaka sztuka ci się trafiła bo były takie na forum co robiły 4.5 na poniżej 1.25v :] a ja miałem taką co robiła max 4175 na 1.35v :E 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się za to wezmę, bios w tym B550m jest nieco inny niż miałem ongiś w b450 od MSI, więc muszę dopiero poczytać jak tam ustawiać i co żeby płyta chciała wstać :D póki co po zrobieniu delikatnego offsetu był stabilny więc jakaś tam nadzieja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 3600 robił 4,5 ale nie pamiętam już na jakim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.03.2024 o 21:39, Qrdello napisał:

Wszedł ten Navis dzisiaj - umęczyłem się przy Kruxie żeby to jakoś upchać w środku ale efekt jest, i to znaczny. Wprawdzie temperatury IDLE niewiele się zmieniły (38C) ale maks obciążenie w C23 to 63C zamiast 72C. Zmiana jest więc wyraźna.

Brałeś nowego czy z outletu? Dzisiaj w outlecie pojawiły się 3 sztuki wersji argb za 199 zł.

 

A co do upychania to :E Musiałem wycinać kratkę aby blokopompkę jakoś przełożyć

iRfxkuB.jpg

tQr7ayO.jpg

 

Edytowane przez Pentium D
  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...