Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj włożyłem dysk do tv 512gb lexar ns100, wszystko było ok, dzisiaj już go nie mogę podłączyć do komputera, nie wykrywa go, przez usb, komp sie wrecz zawiesza, a jak podlaczylem bezporednio pod zasilacz i plyte glowna to komputer nie chce w ogole wstać. Dysk do wyrzucenia ? Bios go nie widzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz gwary to możesz sobie breloczek zrobić już z niego przy takich objawach :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Send1N napisał:

Jak nie masz gwary to możesz sobie breloczek zrobić już z niego przy takich objawach :] 

dzieki dobrze wiedziec, 

dysk ma 11 miesiecy, to leci na gwarancje do xkom, zobaczymy

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak że TV wsadził swoje pliki na dysk i może temu jest teraz nie widoczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma takiej możliwości, tv sam nic nie wrzuci. Żeby cokolwiek zapisać na zewnętrznym nośniku podłączonym przez USB, musimy go sformatować zgodnie z żądaniem tv ;) Poza tym, nawet po formatowaniu przez tv, nie ma problemu z jego odczytem na PC ;) Nie odczytasz/odtworzysz natomiast treści zapisanych przez tv (bez sensu). Przynajmniej tak jest na Samsungu. A żeby było śmieszniej, Samsung tak koduje, że nie odtworzysz tego na innym tv, nawet jak jest ten sam model :szczerbaty: Przerabiałem to kiedyś z kumplem, mieliśmy te same modele tv i nagrany program na pendrive nie odtwarzał się na drugim odbiorniku ;) W sumie teraz to nie wiem jak jest, bo było to wiele lat wstecz ;)

Co do dysków i tv, to mam kilka 2,5cala o pojemności od 1 do 4 TB i nigdy żadnych cyrków na linii tv-dysk nie miałem ;)

Edytowane przez maras2574
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzam pena z filmem, to mimo wrzucenia tylko filmu i napisów, pojawia się później kilka innych plików, nigdy nie zagłębiałem się co to jest, ale taki pomysł(błedny) mnie naszedł :) Dzięki za wytłumaczenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym zapomniałem, tv dodaje plik "pamięci" dzięki któremu po odpięciu urządzenia i ponownym uruchomieniu można np. film ogladać od tego momentu w którym się przerwało ;)  Ale jest to tylko jeden plik, Ty piszesz o wielu. Może co producent TV to inaczej :hmm:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maras2574 napisał:

Nie ma takiej możliwości, tv sam nic nie wrzuci. Żeby cokolwiek zapisać na zewnętrznym nośniku podłączonym przez USB, musimy go sformatować zgodnie z żądaniem tv ;) Poza tym, nawet po formatowaniu przez tv, nie ma problemu z jego odczytem na PC ;) Nie odczytasz/odtworzysz natomiast treści zapisanych przez tv (bez sensu). Przynajmniej tak jest na Samsungu. A żeby było śmieszniej, Samsung tak koduje, że nie odtworzysz tego na innym tv, nawet jak jest ten sam model :szczerbaty: Przerabiałem to kiedyś z kumplem, mieliśmy te same modele tv i nagrany program na pendrive nie odtwarzał się na drugim odbiorniku ;) W sumie teraz to nie wiem jak jest, bo było to wiele lat wstecz ;)

Co do dysków i tv, to mam kilka 2,5cala o pojemności od 1 do 4 TB i nigdy żadnych cyrków na linii tv-dysk nie miałem ;)

a mozesz polecić jakiś dysk, teraz wrzucam na hdd 3,5 cala wd green 1tb, dobrze odczytuje tylko kruca glosno jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2024 o 05:15, maras2574 napisał:

Tak, o tym zapomniałem, tv dodaje plik "pamięci" dzięki któremu po odpięciu urządzenia i ponownym uruchomieniu można np. film ogladać od tego momentu w którym się przerwało ;)  Ale jest to tylko jeden plik, Ty piszesz o wielu. Może co producent TV to inaczej :hmm:

Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV Samsung dodaje jeden plik, nie wiem jak inni producenci

0huD2tI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach gwarancji otrzymałem nowy dysk ale innej firmy trochę to dziwne ale w sumie moze byc

IMG-20240405-111533.jpg

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z gwarancji przyszedł, czy sklep poszedł na rękę i wymienił na inny jaki mieli na stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, że padł ten lexar ale SP A55 jest o wiele bardziej śmieciowym dyskiem więc na Twoim miejscu póki nie rozpakowany bym go sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, MassTA napisał:

To z gwarancji przyszedł, czy sklep poszedł na rękę i wymienił na inny jaki mieli na stanie ?

nie dostałem zadnej informacji od xkomu, jedynie po dwoch dniach od kiedy mieli dysk juz u siebie to otrzymalem tylko info od UPS ze przesylka z xkomu zostala nadana i tyle

skorzystałem z tego, dysk wysłałem do xkomu

12212212.png

Edytowane przez Ross001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...