Skocz do zawartości
Draxil

RTX 3070 PNY- awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Komputer mojego bratanka zgasł i nie odpala. Z moich oględzin wynika, że padła karta graficzna, bo komputer włącza się jak tylko odepnę drugą sekcję zasilania karty (pokazuje na zdjęciu o którą wtykę mi chodzi). 

Sprawdziłem na swoim komputerze dzieje się to samo, komputer nie chce się włączyć jak tylko podepnę drugą wtyczkę od zasilania karty.

Powiedzcie mi proszę czy już nic z tym nie moge zrobić? Karta do wywalenia?? 

20240429_130901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwarta linia zasilania. Karta zapewne do odratowania przez jakiś serwis np. Paweł Ostrówka. Trzeba rozebrać wszystko i pomierzyć aby było wiadomo co padło.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim objawem to jest szansa że nawet naprawa będzie opłacalna skoro odpinasz zasilanie i wtedy wstaje to gpu pewnie jest sprawne i inny (dużo tańszy) element jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie ma jeszcze gwarancji producenta? Karty wyszły pod koniec 2020 wiec jest duża szansa żę karta jednak ją ma a wtedy to do serwisu producenta i się nie zastanawiać.

Usterka jak wyżej piszą sugeruje że doszło do zwarcia gdzieś na zasilaniu (właściwie przebity to tam tranzystor jakiś jest i nie można nim sterować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy na szczęście gwarancję, karta kupiona w 2022.07 w foxkomputer.pl. Mam nadzieję, że nie będą robić problemów:) Dzięki za podpowiedzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...