Skocz do zawartości
Pawelos47

Thermalright Peerless Assassin 120 SE - Black ARGB

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

A jaka będzie mniej więcej różnica w temperaturach jak wymienię Scythe Grand Kama Cross rev.B na tego Thermalright? Wkurza mnie to Scythe, bo jest szerokie i nie mogę nigdzie się dostać bez rozbierania połowy kompa. No i ma badziewne mocowanie na zapinki, słaby docisk, może łatwo się wyłamać czy odczepić.

płyta gigabyte b450m ds3h

procek ryzen 5 3600 (niedługo wymienię na jakiś lepszy na am4)

Edytowane przez Pawelos47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że ostatnio kupiłem thermalright phantom spirit (to jest coś podobnego do tego assassina) i jest bardzo potężne, sprawdź czy nie będzie kolizji z pamięciami ram, u mnie wiatrak dotyka kości. Temperatury są w miarę ok, chociaż ja mam 7800x3d i tam to wiadomo jak z tym odprowadzaniem ciepła. Ogólnie po paru dniach żałowałem że jednak nie kupiłem AiO bo wiatraczki jak wejdą na obroty 60%+ to jest dosyć głośno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodnicy "wiatraczki" też ci mogą wejść na dane obroty  i będzie tak samo głośno od tego jest regulacja krzywej, często dodatkowe 500rpm urywa raptem 2 stopnie i nie waro leciec w opór z obrotami tylko ustawić "złoty środek" a co do samego chłodzenia to w takiej kasie nic lepszego nie ma te thermalrighty potrafią być wydajniejsze od niektórych aio :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • jako ambient occlusion rekomendują SSAO quality zamiast HBAO+ czy XeGTAO, względem XeGTAO, 7 klatek to już sporo
    • dla każdego obecnego oleda musisz stworzyć warunki najlepiej jakiś zaciemniony pokój. Problem qdoledów jest taki, że matryca jest budowana na niebieskiej powłoce i w świetle czerń robi się taka fioletowa, bordowa. Coś takiego. telewizory z serii lg g3 i g4 65+ radzą sobie w miarę dobrze w oświetlonych pomieszczeniach.
    • No no no, w świecie w którym najlepszym postem na forum jest mem bo tak jakby nie za bardzo mam coś konstruktywnego do napisania.   Nie żeby mi przeszkadzało ciepło, ale nie chciałem żeby było za ciepło. Vivat królu porad! Sam zacząłeś gównoburzę swoją cudowną wycieczką więc sam się odklej, jeżeli masz taką potrzebę. Stwierdziłem co następuje na podstawie moich doświadczeń, no ale trzeba było się doczepić, bo jak to tak.  Forumowa odwaga. Tak tylko dla porównania. Przedpotopowe i7 4th gen które mam w kilku kompach w robocie jakimś dziwnym trafem nie mają takich problemów, chociaż taki 4790K uchodził zawsze ze ciepły procesor. A tymczasem w stresie na Shadow Rocku do 70C dobija i nie chce więcej ukręcony na 4.5 ghz, a w idle ma 33-35C. Mój stary 2700X miałem na sztywno na 4.3 1.25v i też w idle nie dobijał NIGDY do 40C, a leciał na dokładnie tym samym BQ co teraz mam do 5700X. Dodajmy, że 2700X był prockiem 105W, i7 ma 94W chyba, a 5700X 65... także tego.  
    • Wg mnie sprawa jest prosta. Żyjemy w czasach gdzie jest dużo możliwości, nasi rodzice mieli ułamek możliwości w porównaniu do nas. Ludzie nie chcą powielać kolejny raz schematu i poświęcać się dla dzieci, perspektywa samorozwoju jest kusząca dla wszystkich, od patoli do tych z magistrem. Tu nastąpiło brutalne zerwanie z wielopokoleniowym schematem i nic nie sprawi by nagle był zwrot w kierunku tworzenia nowych istot.  Ja się temu nie dziwię, bo sam nie idę "w rodzinę", po prostu chce ten czas wykorzystać dla siebie, wcześniejsze pokolenia mogły tylko o tym pomarzyć. 
    • Ma generator obrazu w 4670k. Na miejscu autora posadziłbym tam nowszego 1660/1660super/1660 Ti. Miałem Xeona Haswella, co prawda 4/8 i dobrze to banglało.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...