Skocz do zawartości
kaytec

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obecnie posiadam rx 6600, i5 8500, anteca vp 500w, 16gb ram 2400mhz. Potrzebuję nowego procka (i podejrzewam płyty). Gram tylko w COD Warzone. Szukam czegoś w jak najniższym budżecie (więc w grę wchodzą używki). Widziałem r5 5500 na olx za 260 zł, do tego jakaś płyta za 200. Chyba, że jest sens pakować się w coś co obsłuży moja płyta, czyli jakaś i7 8 lub 9 generacji?
Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu niżej 5600 bym nie szedł + b450 mobo + ram szybsze 32gb 2x16gb. Do cod warzone może i 16 gb 2x8gb wystarcza ale dzisiaj nie kupuje się raczej mniej niż 32 gb twoja decyzja. Budżet to 16 ale później można ostro żałować jak zabraknie. Porównaj ceny nowych z używanymi bo nie zawsze opłaca się kupować używki albo jest niewielka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem, żeby wstępnie wymienić proc + płyta, a potem dobrać sobie ramy w kolejnym miesiącu. To chyba nie będzie jakiś potężny bottleneck z tymi ramami? Ryzena 5600x widze po 430zł, płyta asus prime b450m-a am4 210zł. Przyszłościowo jakie te ramy powinny być? W sensie jakie taktowania?

 

A i7 8700/9700 sie jeszcze nada?

Edytowane przez kaytec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie GoodRAM-y: https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-pro-deep-black-ddr4-32-gb-3600mhz-cl18-irp-k3600d4v64l18-32gdc-8299671/

Można na razie użyć stary RAM.

 

i7 8700 / 9700 jakąś tam lekką poprawę da, ale szału nie będzie - wydajność pojedynczego rdzenia już taka sobie, do tego wolny RAM też nie pomaga.

A 9700 to ogólnie kiepska opcja do gier, 8 rdzeni / 8 wątków i robi się problem gdy potrzeba więcej wątków, bo ich po prostu nie ma. Już lepsze są proce 6 rdzeni / 12 wątków.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej Mam taki problem z prockiem i5 12400 i płytą MSI H610M-E. Kiedy zrobię undervolting nawet stosunkowo mały np - 0,50V to mam czasem takie dziwne mikro ścinki, a do tego wydajność spada w zależności jak bardzo dam na - nawet kilkukrotnie. Normalnie mam prawie 5k multi 700pkt single
    • Ma ktoś może wiedzę, dlaczego producenci zdecydowali się na ustawienie w większości kart obroty minimalne na 1100rpm? Moja poprzednia karta Asus Tuf RTX 3080 z tego co pamiętam miała 650rpm i była cichutka, obecna ma 1100rpm i to już jest słyszalne. Czyżby zastosowali jakiś liche łożyska, które muszą mieć odpowiednią prędkość, żeby się nie rozpadły? 🙄
    • Weryfikacja już była i jak dyski HDD padły bo w drugim PC nie wstają to pozamiatane,nie wrócą do życia. NVME są zasilane z innej linii więc przetrwały. Nie rozstrzygniesz w żaden sposób powodu awarii bo za wiele zmiennych...czy dyski umarły z powodu przepięcia w sieci,czy problemu z nowym PSU po pierwszym uruchomieniu tego zasilacza.   Generalnie odczytuję to w ten sposób ... jest spina bo nowy zasilacz ma potencjalny problem z linią zasilania SATA HDD (mało prawdopodobne) czy... przy przepięciu w sieci niskonapięciowe zasilanie SATA zawiodło (bardziej prawdopodobne) Nie ma o co walczyć,dyski HDD nie żyją.   OFC można linie zasilania SATA z testerem PSU lub multimetrem weryfikować ale obstawiam przepięcie w sieci. Nic więcej nie powiem,HDD to miałem w kompie ostatnio...12 lat temu.
    • Siemka, aktualnie jestem posiadaczem OnePlus'a 8T i zastanawiam się nad zmianą telefonu. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 3500zł no chyba że będzie warto dołożyć te parę stówek to wtedy do 4000 max. Korzystam z dwóch kart SIM (druga służy tylko do internetu) także koniecznością jest posiadanie dualsim, a tak poza tym głównie zależy mi na płynności działania (żeby telefon nie posiadał jakiś zbędnych aplikacji, czy reklam z du** które tylko zaśmiecają) oraz dobrym aparacie. Dodam że nie pali mi się ze zmianą więc jeśli będzie warto się wstrzymać to poczekam. Smartfon myślę że tak na minimum 3 lata także dobrze jakby miał "systematyczne" aktualizacje. Nie mam swojej top marki którą chciałbym koniecznie mieć chociaż nie powiem fajnie mi się korzysta z tego OP, przyzwyczaiłem się do tego suwaka 😅 ale jestem otwarty na wszelakie propozycje. Z góry dzięki za pomoc, pozdro.
    • Polecam ostatnie wrzuty na ich X, ładnie dostali spazm  Kaletę aż wykrzywia na wideo  https://x.com/Suwerenna_POL    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...