Skocz do zawartości
xm700

problem z rtx 4070s

Rekomendowane odpowiedzi

20 czy 30 , czy nawet 50 mhz przy tak wysokim taktowaniu samo w sobie jest sztuką dla sztuki. Na Twoim miejscu (o ile nie chcesz odpalić dowolnej gry i poobserwować w MSI AF zachowania karty) najpierw:

1) sprawdziłbym syntetyczną wydajność jakimś testem w grze, lub 3d markiem na zupełnym stocku. Bez poprawek uV.

2) ustawiłbym jakieś niskie napięcie - np. 0,925V przy równie niskim taktowaniu - np. 2500Mhz. Test. Stabilnie? To podnoszę o 50Mhz, aż dojadę do pierwszej ściany.

3) Przy pierwszej ścianie (zgaduję gdzieś przy 2700mhz?, właściciele serii 4xxx musieliby mnie sprostować) albo idę w taktowanie (po sprawdzeniu czy i o ile fps / pkt tracę) podnosząc o 50mV napięcie i testując, albo staram się odjąć jeszcze mV od mojego napięcia - kosztem np. kolejnych 50 mhz.

4) jeżeli dojedziesz wysoko z taktowaniem, super. Jeżeli nisko - taką masz sztukę. Tak czy siak, jak obniższych napięcie do <0,95v nie ma bata żeby karta się grzała.

5) ustawiasz na sztywno w MSI AF krzywą wentylatorów tak, aby uzyskać temperatury core gdzieś z przedziale 60-70C i relatywną ciszę pod MAKS obciążeniem.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładną instrukcję. Zrobię to w weekend, bo trzeba na to więcej czasu. Napiszę też emaila do serwisu, czy wymienią pastę jak już będę miał 100na100,  czyli 100 stopni na HS i wentylatory na 100% (czyli około 3300rpm).

Psychicznie przygotowuję się też rozbierania karty. Mam obawy żeby nie uszkodzić termopadów, będzie kolejny wydatek, dobre termpoady sporo kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...