Skocz do zawartości
Tenzi

Xiaomi g27 pro 27i

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi g27 pro 27i Mini LED. Polecam ten monitorek. Game changer. Miałem kupić Oleda za 3500 ale całe szczęście że spróbowałem tego Xiaomi za 1500.

Czerń czarna jak smoła jak w Oled. Kolory Bardzo dobre. Matryca szybka - bez żadnych przesterowań. HDR świetny, jasny. Przesiadłem się z LG IPS 27. Stary LCD przy tym to szrot. Każda minuta spędzona ze zwykłym IPS i jego wadami to strata czasu. Mini Led to przyszłość - jakość prawie jak w Oled bez wad Oleda w niskiej cenie 😜

Matryca czyściutka, równo podświetlona bez żadnych prześwietleń , bandingu i tym podobne. Sprawdziłem po wyłączeniu Local Dimingu. Ta czerń i mocny HDR robi tu naprawdę robotę - za tą kwotę brać póki są. 

Kilka uwag. Modele z wczesnym oprogramowaniem cierpią na czerwoną poświatę na ekranie - można ją zlikwidować przełączając w w menu energy save z Off na ON i z powrotem i tak trzeba za każdym razem jak włączymy monitor. Druga wada to ciemny HDR zamiast 1000 nit   świecił na 400.  Obie wady ponoć wyeliminowano w oprogramowaniu 10.06. Ja posiadam tą wersje i nie mam wyżej opisanych wad - wszystko hula jak trzeba. Monitor z czerwca 2024. Kupiony wczoraj w Mediaexpert

Tekst jest wyraźny - jak ktoś chce pracować dłużej na pulpicie to warto wyłączyć Local Dimming wtedy monitor świeci jak zwykły LCD - włączony LD powoduje lekkie smugi. 

Dla tych co nie wiedzą - W grach które posiadają obsługę HDR należy w windows również włączyć HDR - wtedy pojawią się opcje HDR w grze. Miałem tak W RDR 2 - wcześniej o tym nie wiedziałem 🤪. Podobnie z youtube.  Do gier bez natywnego HDR wystarczy włączyć HDR w monitorze - stare gierki z tym monitorkiem odżywają ;) To mój 1 Tego typu wiec to dla mnie też była nowość. 

 

Co jeszcze trzeba pamiętać że to tani monitor więc będzie się psuł - na necie można już znaleźć o tym info.  Cena robi swoje - ale mimo wszystko się zdecydowałem. 

 Poniżej na szybko kilka zdjęć, nie chciało mi się robić idealnych ciemnych warunków ale nawet tak widać przewagę, Aparat trochę rozjaśnia starego-  stary(lewo)  VS nowy ( prawy).  

image-50407425.jpg

image-50363137.jpg

image-50372353.jpg

image-50357249.jpg

 

I tu ktoś nagrał film z takim samym porównaniem - mam ten sam zestaw. https://www.youtube.com/watch?v=_7z7kA2rfuk

 

 

Edytowane przez Tenzi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie czarnego ekranu to mogłeś dać z wyłączonym Local Dimming (było by widać równomierność ekranu), bo tak to Xiaomi wyłącza podświetlenie i czerń wygląda jakby monitor był wyłączony.

W grach/filmach z Local Dimming widać jakieś problemy typu wolniej reagujące podświetlenie (w stosunku do obrazu), czy blooming wokół jasnych elementów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest lag i jest blooming, bo nie ma innej opcji przy takiej ilości stref i IPS. 

Czerń nie jest jak smoła w OLED, jest oczywiście setki razy lepsza niż bez local dimming, ale to nie tak że masz OLED z 1/3 ceny, to tak nie działa :E 

Miałem miniled i przeszedłem na OLED, to jest półka wyżej i tego nie obejdziesz. Sam input lag kosmos i to robi największą różnicę.

EDIT: A no i bym zapomniał, że przecież pracując/przeglądając internet najlepiej jest wyłączyć LD, bo po pierwsze machając kursorem widzisz rozjaśnianie stref, a po drugie przechodząc na białą stronę dostaniesz flashbangiem w twarz.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako taki do wszystkiego może być ale jak to w powiedzeniu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Cena, ilość stref na pewno znajdzie nabywców którzy chcą grać z HDRem.

Gdybym miał wybrać pojedyncze urządzenie do wszystkiego to bym go kupił ale
Jako, że mam oleda i miejsce to raczej wolę zostać przy oledzie + zwykły ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobra recenzja, jako że miałem miniled to się zgadzam, za 1/2 ceny OLED można brać, ale nie więcej.

1 minutę temu, Keken napisał:

Gdybym miał wybrać pojedyncze urządzenie do wszystkiego to bym go kupił

A ja bym kupił WOLED :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g2724d można dostać za 800zł z długą gwarancją.
do tego jakiś większy oled i jest zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akceptujesz dwa monitory i masz miejsce to jasne, u mnie był z tym problem i zaryzykowałem z WOLED. Dam znać po pewnym czasie czy od pracy się wypala i są efekty. 

Z drugiej strony miniled w SDR bez local dimming też się sprawdzi, do grania/filmów HDR i local dimming, tylko na Xiaomi chyba trzeba przełączać ręcznie, słabo.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje pytanie, który lepszy ? Ten od Xiaomi czy legendarny już AOC Q27G3XMN. Wydaje mi się, że jednak nadal ten drugi pozostaje liderem, jest już sprawdzony przez wiele osób, portali i testerów i wszyscy bardzo go chwalą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC ma mało stref, 376 bodajże vs 4k tutaj, no jest różnica spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Xiaomi ma 1152 stref, AOC ma 336.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się porównanie tego monitora do AOC Q27G3XMN. Ilość stref to nie wszystko. AOC ma świetną matrycę VA, która jest pozbawiona wielu typowych wad, a część jest delikatna, dlatego nieraz padają porównania do najlepszych matryc samsunga.
Xiaomi to chwilowo nowość, ciekawią mnie zbliżające się recenzje. Mimo wszystko trend jest świetny - jakość zbliżona do OLED bez wad OLED i za ułamek ceny. W sferze telewizorów to właśnie VA+Miniled jest głównym konkurentem OLEDów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...