Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy :)

Padł mi właśnie stary i cichy zasilacz i potrzebuję znaleźć mu zastępstwo.

To co najbardziej mnie interesuje, to jak najcichsza praca takowego zasilacza.

W sumie po rozejrzeniu się, wytypowałem dwa PSU, ale nie jestem w stanie dociec, czy któryś z nich będzie charakteryzował się, bardziej kulturalną pracą, więc może ktoś z was, miał już z nimi do czynienia i mógłby podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

be quiet! Pure Power 11 500W 80 Plus Gold

Seasonic G12 650W 80 Plus Gold

Na zasilacz, mogę przeznaczyć do około 300 zł, a moce jakie powinny wystarczyć, to granice 450-600 Watów. Priorytet cicha praca.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch raczej be quiet - raz że montują w środku wentylator be quiet, a dwa że kontrola obrotów utrzymuje niskie obroty wentylatora maksymalnie długo.

Jak zależy na ciszy, to moc zasilacza dobieraj tak żeby przy max obciążeniu zestaw pobierał w okolicy 50% mocy zasilacza - wtedy będzie chodził w miarę cicho.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pytanie pod jaki zestaw, bo można brać mocniejszy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, wrobel_krk napisał:

Właśnie pytanie pod jaki zestaw, bo można brać mocniejszy zasilacz

Docelowo zestaw będzie oparty na i3-13100, lub i3-12400 i grafice biurówce - takiej bez wariata, żeby było cicho, więc zestaw raczej nisko prądo żerny.

  Co do większej mocy, to być może masz rację, ale większa moc to większe koszta zakupu i mówiąc w dużym uproszczeniu, głośniejszy praca PSU. Wiem, są również wyjątki, ale raczej nie przy budżecie 300 pln, lub niewiele większym, to też pozostaje pytanie, co w tych kosztach mogłoby być "najcichsze". 

 

Mnie osobiście, nie udało się znaleźć jakiejś dodatkowej alternatywy dla tych dwóch zasilaczy, więc dlatego zawęziłem moje pytanie tylko do tych modeli, ale może jeszcze ktoś coś podpowie :)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod taki zestaw bez gpu to ten BQ będzie cichuteńki, zapasu ponad 50%, nawet 400w by starczył

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MassTA napisał:

Z tych dwóch raczej be quiet ...

Jak zależy na ciszy, to moc zasilacza dobieraj tak żeby przy max obciążeniu zestaw pobierał w okolicy 50% mocy zasilacza - wtedy będzie chodził w miarę cicho.

Tak też będę chciał zrobić, gdyż jak sobie to przeliczam, to wychodzi mi na to, że cały zestaw, chyba nawet nie będzie wyciągał pełnych 200 Watów.

Zatem na polu boju, pozostaje raczej tylko be quiet! Pure Power 11 500W 80 Plus Gold, gdyż nie udaje mi się znaleźć dla niego jakiejś poważnej konkurencji, oczywiście w kwocie cirka 300 Pln.

Ewentualnie troszkę jeszcze zastanawiam się, czy w moim przypadku, byłoby sensowne popełnienie małego szaleństwa i sięgnięcie po PURE POWER 12 M 550W , czyli zasilacz o jedną półkę wyżej w hierarchii be quieta.

Tutaj podaję link do porównania tych zasilaczy: 

Klik -> PURE POWER 11 500W   vs   PURE POWER 12 M 550W

Gdyby powyższy link z jakiegoś powodu nie chciał się prawidłowo otwierać, to tutaj jest jeszcze link, już bezpośrednio do samgo Klik ->  PURE POWER 12 M 550W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do biurowego kompa bez gpu to szkoda kasy na taki zasilacz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vero l5 jest cichutki składałem ostatnio 2 pc które biorą o wiele więcej prądu niż ten twój komputerek będzie brał i kultura pracy jest wzorowa jak na zasilacz w tej kasie, jest zdecydowanie cichszy niż wyższy model supremo przykładowo, sam wentylator też chodzi jak po maśle bez żadnego chrobotania/terkotania a wersję 500w możesz mieć znacznie taniej niż wyżej wymienione https://allegro.pl/oferta/zasilacz-komputerowy-endorfy-vero-l5-ey7a004-500w-80-plus-bronze-atx-120-mm-13892127769 nie usłyszysz go w idle nawet jak reszta wentylatorów w obudowie będzie wyłączona całkowicie, wiec zastanów się czy jest sens pakować prawie 2x tyle na zasilacz do takie zestawu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak z czystej ciekawości zapytam, czy po tej naklejce na wentylatorze, da się wywnioskować jaki tam jest typ łożyskowania?  Sleeve, Rifle itp?

 

Schowek_10-18-2024_01.jpg

Edytowane przez Big Daddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual ball - kulkowe = badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...