Skocz do zawartości
messi55

Niskobudżetowa modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę ten post ponieważ mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, wiec kogo innego spytać jak nie specjalistów z tego forum.

 

A mianowicie czy jest możliwość/sens zamontowania procesora AMD 5700x3d/5800x3d na wiekowej już płycie głównej MSI B450-A PRO?

Kupiłem ostatnio GPU 4060 (nie potrzebuje niczego mocniejszego) i zastanawiam sie czy ładować ponad 3k w kompletny upgrade z B650, 7500f i DDR5 lub zostać na moim staruszku B450-A PRO i dokupić 32gb ramu dd4. 

 

Z góry mówię, że ja gram tylko w CS2/LOL i czasami w nowsze gry, ale zadowalam sie średnimi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zamontowania 5700X3D czy 5800X3D ale przy tej płycie z tak słabą sekcją zasilania to jest strzał w kolano. Sprzedać tą płytę, dołożyć 200-300zł do lepszego modelu płyty głównej i kupić wtedy procesor jeszcze pod starą podstawkę. Pod gry takie jak CS2 czy LOL ładowanie 3 tysięcy nie ma najmniejszego sensu. Nie rozumiem też o jakich 3 tysiącach mówisz bo 7500F, B650 i 32GB DDR5 to koszt +/- 1500zł.

Edit: sekcja zasilania jest wystarczająca w tej wersji i ma radiator, pomyliłem ją z B450M-A PRO MAX II

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o możliwość zmiany procesora,to jak najbardziej jest.Oczywiście wpierw sprawdzasz wersję BIOS-u,ewentualnie aktualizacja do odpowiedniej wersji, i wtedy możesz zmieniać procesor. Sam koszt wymiany procesora,oraz pamięci to w granicach 1100 pln.Za tą kwotę to kupisz coś na b650 + pamięć ddr5 32gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...