Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

hej, czy jakiś dobry producent zasilaczy wrzuca w cenie ładne okablowanie ? które można fajnie ułożyć czy raczej trzeba kupić cablemoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie,czy do RX 6700 XT Red Devil OC 12GB i Ryzena 5 2600 będę musiał zmieniac PSU?

Mam XPG Pylon 650W i 4 dyski jeszcze.

Obsłuży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się nad zasilaczem ok. 1000W. Mam na oku:

Seasonic FOCUS GX-1000 ATX 3.0 za 650zl (promka w Proline)

MSI MPG A1000G PCIE5 coś koło 770zl

Skłaniam się ku Focusowi. Priorytet to cisza. Chyba, że są jakieś inne lepsze w takich widełkach cenowych.

 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak priorytet to cisza to Seasonic ma ranking A- na cybenetics, w tej półce cenowej msi czy bq odstają pod względem ciszy ranking standard++

 

Masz tu wykresy i testy:

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_eL0_eu.pdf

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_kOl.pdf

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_i57.pdf

Na pewno potrzebujesz 1000w?

 

Pradowo i w testach i w bebechach Seasonic tez wypada w top z zasilaczy z tej półki

Edytowane przez wrobel_krk
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę ciągnie mi 560W podczas grania, a wpadnie w przyszłości 4090, potem pewnie zmiana platformy więc zapewne pobór podskoczy jeszcze. 1000W będzie z dobrym zapasem, a zasilacz planuje używać ponad 10 lat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dziwna sprawa-moze ktos zerknie...

 

Mam problem z komputerem syna.

To prosty komputer-11400f,16gb-kiedy go skladalem dwa lata temu-mial grafike 2060 super,miesiac temu byla okazja i wymienilem ja u kolegi na 2070super,a zaledwie po tygodniu znowu byla okazja i wpadla 2080ti(gigabyte gaming oc).Troche obawialem sie o zasilacz,bo w kompie jest tylko 600w,to budzetowy zasilacz ale w miae przyzwoity-Kolink Enclave 600W 80 Plus Gold Modular...takie miniumum przyzwoitosci,niby ma golda...

Kolink Enclave 600W 80 Plus Gold Modular Power Supply | OcUK (overclockers.co.uk)

 

Z 2060s oraz 2070 s nnie bylo problemow,a karta byla zasilana z jednej lini.

Po montazu 2080ti,komp po kilkunastu minutach grania sie wylacza...przy czym nie jest to jakas wymagajaca gra,tylko smieszny fortnite.

Pomyslalem ze to moze byc wina tego,ze grafika zasilana jest z jednej lini-wiec podlaczylem druga wiazke.Niestety,dalej to samo...

 

Przy czym aby sprawdzic temperatury,wlaczylem kombustor-smigal sobie 35 minut,zero problemow-a temperatura na grafice zatrzymala sie na 79C,proc chlodny-jest na nim aio 360.

Moze ktos zerknie w specyfikacje tego zasilacza,czy na pewno jest wystarczajacy...czasami czlowiek przeoczy jakies niuanse...niby powinien starczac do tego zestawu...no ale skads sie te restartowanie bierze.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się wyłącza z winy zasilacza? 600w do 11400f + 2080ti to odpowiednia moc, na linii 12v ma ten zasilacz 576w. Nie jest to najwyższa półka PSU, ale powinien dać radę. Zwłasza ze w fortnite to nie będzie dużego poboru mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer się całkowicie wyłącza to bardzo duże prawdopodobieństwo ze to zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,podczas gra...ale 35 minut stresowania kombustorem przelecial(dłużej nie miałem czasu).

No wiem że to nie jest topowy zasilacz,ale niby Golda ma,więc niby nie jest tragicznie

 

Tempy podczas grania w normie,grafika chyba 63C.ehhhh

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś skoki mocy trigeruja zabezpieczenie. Zasilacz ma już dwa lata wiec w jakimś stopniu się zużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,...tym bardziej że to  sumien budżetowy zasilacz...może tak być,że nie radzi sobie z 2080ti,a jego maksem była konfiguracja z 2070 super..

Cóż,kupowalem go pod mniej wymagający zestaw. ,miałem wtedy kupić ten sam,model tyle że 700w,ale akurat był out of stock...teraz zabrakło tych 100w,bo pewnie z 700 nie byłoby problemów.

Kolega ma jakiś starszy bq 650 dark power pro...może sprawdzę z tym zasilaczem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie.

Zanim wydasz kasę na kolejny PSU zrób podmiankę i oceń efekty.

Seasonic Prime jaki używasz w drugim PC też możesz przerzucić na taki test i generalnie to ja się wyleczyłem z innych PSU jak Seasonic dawno temu.

Po cyrkach z PSU Corsair,BQ i EVGA.

Tylko najlepsze jest wystarcząjąco dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2024 o 19:42, ELDER napisał:

Koniecznie.

Zanim wydasz kasę na kolejny PSU zrób podmiankę i oceń efekty.

Seasonic Prime jaki używasz w drugim PC też możesz przerzucić na taki test i generalnie to ja się wyleczyłem z innych PSU jak Seasonic dawno temu.

Po cyrkach z PSU Corsair,BQ i EVGA.

Tylko najlepsze jest wystarcząjąco dobre.

dopiero wczoraj mialem chwile-zanim wyjalem poprzedni zasilacz,pomyslalem aby jeszcze  potestowac kompa-profilaktycznie ,jako ze byly trzy rozne karty,postanowilem odinstalowac sterowniki nvidia i zainstalowac na nowo.

Kombustor,zero problemow 30 minut,furmark tez najmniejszych problemow 30 minut,howgard legacy pogralem pol godziny ...tutaj tez wszystko ok.Zarzuce 3d marka jeszcze...

swoja droga-zasilacz ktory wzialem od kumpla,to prawdziwy dziadek

mo577G.jpg

BQ Dark power PRO 650W....kiedys to byl sztosik ;) 

 

edit

3 d mark przeszedl bez najmniejszych problemow.Pomyslalem jednak,ze wlacze w tym samym momencie furmarka,oraz postresuje proca benchem z cpu-z...zalaczylem furmarka,kliknalem w test na cpu-z i momentalny restart...wiec chyba jednak zasialcz niedomaga hmmm

 

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz o mocy 1300w i sprawności Titanum, jest na dzień dzisiejszy przesadą i będzie on gorzej pracował od np 1000w? 

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie gorzej czyli np czy chodzi o sprawność/cisze itp, i z jakim zestawem?

1300w jest do najmocniejszych zestawów, taki przykład - jak zestaw będzie brać 100w to będzie miał niższą raczej sprawność niż titanium 850w, czy nawet gold 850w.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawność i ciszę. Właśnie jakbym znał zestaw to sprawa byłaby prosta.  Chodzi o to, że jest propozycja, żeby tanio kupić 1300W,  tylko GPU jest jeszcze nieznane a zasilacz musi już być. Obecnie jest tam 5950x i gtx 1080 ma być jakiś rtx, jaki? tego nie wiem.

Wiele tematów było poruszanych, że bardzo duży zapas mocy powoduje obniżenie sprawności, tak jak piszesz, nie wiem czy wentylator też powoduje głośniejszą pracę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do ciszy to raczej mocniejszy PSU z tego samego modelu będzie cichszy z tego powodu że wentylator będzie się później włączał i/lub będzie miał niższe obroty dla tego samego poboru prądu zestawu.

Napisz konkretnie co to za PSU, znajdziemy wykres wydajności i hałasu na cybenetics pewnie

I jaka cena bo może jakichś 850w gold będzie i tak lepszą opcją:) Bo nawet 5950x + rtx4090 plus jakichś cichy 850w PSU będzie optymalny.

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi coś kiedyś mówił, że będzie głośniejszy, nie bardzo to rozumiem bo przecież większy zapas mocy to mniejsze obroty wentylatora, chyba że chodziło o głośniejszą pracę zasilacza, tylko niby czego.

Dark Power 13. Cena jeszcze nie ustalona, bo na razie ta osoba rozgląda się nad zakupem laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak BQ to top, najważniejsze pytanie jaka cena bo to zasilacz nówka za ponad 1500zł, jak składasz zestaw np pod 2x 4090 to ma sens. Tak to za polowe tej  ceny kupisz np Seasonic Focus gx-1000, czy nawet 850w zależy czy zamierzasz zestaw z jakimś cpu 150w + GPU 350w + składać w przyszłości

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_eL0_eu.pdf

220w to wentylator się nawet nie włącza bo jest fan-stop

500w poboru taki sesonic ma 16 db czyli cichszy niż szept:)
Sprawność 92% zamiast 94% w titanium nie zwróci ci 700zł rózicy w cenie:)

Ten dark power będzie cichszy jakbyś miał zestaw co bierze 1000w:)

A test jest na cybentics wersji 1000w dark power:

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_iPc.pdf

Wiem z własnego doswiadczenia mam zasilacz 860w - Fractal Design Ion 860W 80 Plus Platinum - kupiłem prawie nówke za 500zł to mój zestaw 5800x (100w maks) + rtx 3080 (320w) nawet nie odpala wentylatora w pc.

Sa nawet promki na Sesonica 1000w kupisz za 647zł, gx850 za 539zł

https://proline.pl/?n=promocja-seasonic-kwiecien-2024

 

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka slow podsumowania tematu ktory opisywalem.

Przelozylem tego starego BQ-jak wspominalem to prawdziwy dziadek -BQ Dark power Pro 650W ,seria P7... :)

Tak jak wspomnialem,wczoraj po wlaczeniu furmarka oraz stress testu proca na cpu-z ,komp momentalnie sie restartowal...i dzisiaj podpinajc dziadka,myslalem ze bedzie podobnie.

No coz,bylo zupelnie inaczej-zasilacz dzialal spokojnie-zostawilem  stres test furmark&cpu-z na godzine....zero problemow,a do tego jak to u BQ-cichutko.

Dziadek wjechal wiec do kompa,a Koolink wypad....no coz,pomimo ze Koolink ma golda-to jest to buzdzetowy chinczyk,na najtanszych komponentach,natomiast BQ to daaaaawno temu bym top,jezeli chodzi o zasilacze.

Koknluzja  jest taka,ze dobrze dobrany ,markowy  zailacz z topowych lini to inwestycja na lata,na dlugie lata....swojego SS prime tez mam juz naprawde dlugo i nie zamierzam zmieniac ;)

....aaaa BQ wpadl za czteropak piwa,a to dobra cena ;)

BBQUTv.jpg

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wrobel_krk  5950x niedawno zakupiony, wiec zostaje na długo, 4xram, 3xSSD również, na pewno będzie zmiana GPU na coś z serii 4000, 5000 lub 6000 będę może w tym roku analizował, porównywał każdy model. Wszystko zależy jak ułożą się ceny w przyszłym roku lub za 2, max 3 lata. Ważny jest też rozsądny zapas, żeby nie było tak, że po zmianie GPU zasilacz osiągnie duże obciążenie, które spowoduję jeszcze mocniejsze kręcenie wentylatora, lub ogólnie głośniejszą pracę. 

Z tego co piszesz to powyżej 1000W tylko 2x GPU ? nawet przykładowo do RTX4090 lub RTX5090 1300W to za dużo ?

W dniu 24.04.2024 o 11:03, wrobel_krk napisał:

Ten dark power będzie cichszy jakbyś miał zestaw co bierze 1000w:)

Mówisz, że przy zbyt małym obciążeniu będzie głośniejszy, czy maksymalnie 300W zapasu ?

 

 

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000w maks, 850w w większości przypadków do kompa do gier to i tak zapas,  zawsze jakieś wyjątki od reguły są ze np składasz kompa pod oc którego wodujesz CL gdzie masz 14900k (300w) + rtx 4090 jakichś strixx po oc (570w w furmarku). I to są skrajne przypadki jakbyś opalił PC i renderował na CPU + GPU

Co do hałasu to druga spraw że karta nawet taki strixx 4090 generuje 30db pod maks obciążeniem wtedy taki zasilacz np Focus gx-1000 będzie zagłuszony przez wentyle gpu

https://www.cybenetics.com/d/cybenetics_eL0_eu.pdf

 

9 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Mówisz, że przy zbyt małym obciążeniu będzie głośniejszy, czy maksymalnie 300W zapasu ?

Nie będzie głośniejszy tylko po prostu nie zobaczysz różnicy póki nie będziesz mieć zestawu co bierze więcej jak 700w, A zapłacisz 2x tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...