Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

imre2

Areobiczna 6 Weidera - TEMAT OGÓLNY

Rekomendowane odpowiedzi

hm zrobiłem kiedyś całość... i tak sobie myśle czy nie zrobić raz jeszcze ?

jak sądzicie, wsumie nie zaszkodzi...ale czy pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto robić, jesli jesteś szczuply efekty bedzie widac juz po 2 tygodniach :) Ja niestety nie jestem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

Ja niestety też nie jestem, teraz jestem znów na 9 dniu i się dziwię bo wydaje mi się jakby te ćwiczenia przestawały działać bo idą jakoś łatwo. A przy okazji godzinka jazdy rowerem treningowym ze stałą prędkością 40-45 km\h i 2 razy w tygodni tenis 2 godziny oraz dieta. Do tego L-Karnityna i przez 2 tygodnie bezpiecznie -3 kg:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety też nie jestem, teraz jestem znów na 9 dniu i się dziwię bo wydaje mi się jakby te ćwiczenia przestawały działać bo idą jakoś łatwo. A przy okazji godzinka jazdy rowerem treningowym ze stałą prędkością 40-45 km\h i 2 razy w tygodni tenis 2 godziny oraz dieta. Do tego L-Karnityna i przez 2 tygodnie bezpiecznie -3 kg:D

 

nie brzmi to jakbyś jakoś miał problemy z nadwagą, więc pytanie brzmi z czego ci te 3kg zeszły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
nie brzmi to jakbyś jakoś miał problemy z nadwagą, więc pytanie brzmi z czego ci te 3kg zeszły...

Mam problemy, mam bardzo złą przemianę materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problemy, mam bardzo złą przemianę materii.

 

w takim razie gratuluję uporu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na bravo :E

darujcie sobie takie cos :)

idzcie na basen, rower itd :) a nie jakies glupie sposoby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

To je znacznie bardziej skuteczne niż basen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne. ale do pupci takie cos :)

zapisz sie na silownie, terner rozpisze odpowiedni trening. to o wiele lepsze niz takie cwiczenia dla glupich nastolatek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dużą nadwagę (BMI 26.2), jestem gruby (najwięcej tłuszczyku mam właśnie na brzuchu) I zastanawiam się nad takim połączeniem:

 

"Szóstka"+2 godziny basenu tygodniowo+odpowiednia dietka+rower+może bieganie

 

Czy uda mi się schudnąć do wakacji (sierpie, wiadomo, trzeba być chudym żeby jakieś lalunie wyrwać :E) przynajmniej z 10 kilo?

 

Aha, do września planuję co najmniej dwie "6", będa efekty po czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamui jak nie wiesz to nie pisz... A6W przy pierwszym tygodniu bedzie z ciebie robila mokrego krolika potem koljne 2 tyg to wyrzymalosc a koniec to rzezba, basen jest relaksacyjnie. Jak chcesz cos spalic to musisz robic 30 dlugosci (25m x 30) zeby zobaczyc efekty tak szybko jak po A6W. Pozatym za to nie trzeba placic, robisz to w domowym zaciszu i cieszysz sie ze potrafisz zrobic tyle skonow na jeden raz :)

 

Ja sobie kupilem system slim figura :E silownie po a6w i na odczepnego 25 pompek :) a w sobote nie robie a6w :)

Edit.

Te BMI ma sie ni jak do tluszczu i miesni. Wg. BMI jestem otyly ale jak bylem u lekarza powiedzial ze moje nogi (sa baaardzo umiesnione :P ) gdyby byly tluste warzyly by 2kg+ mniej , to samo z reszta ciala. Nawet jak kiedys bylem szczuply (kiedy to bylo :E) warzylem wiecej od moich podobnie wygladajacych rowniesnikow... Wszystko zalezy od uwarunkowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
jasne. ale do pupci takie cos :)

zapisz sie na silownie, terner rozpisze odpowiedni trening. to o wiele lepsze niz takie cwiczenia dla glupich nastolatek :P

To są ćwiczenia między innymi dla kulturystów, opracowane przez specjalistów od kulturystyki. Wielu z nich, jak nie większość, stosuje właśnie te ćwiczenia.

Widać mało wiesz o chudnięciu:P Ja po latach doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że siłownia nie jest najlepszym sposobem na schudnięcie. Jasne, że schudniesz ale rezultaty będą znacznie niższe niż właśnie ćwieczenia aerobowe, bieganie czy jazda rowerem. Właśnie ćwicenia aerobowe w największym stopniu przyczyniają się do spalania tłuszczu. W połączeniu z L-Karnityną daje nawet do 60% lepsze rezultaty niż sama siłownia. Na siłownie wybiera się wtedy kiedy ma się 2-3 kg nadawagi, a nie 12-13. Ćwiczenia siłowe odpadają. Skąd wiem? Rozmowa z dietetykiem 2 tygodnie temu i trenerem właśnie w jednej z większych siłowni w moim mieście. Jak odchudzanie to tylko ĆWICZENIA AEROBOWE, takie jak słynna 6 Weidera.

JanosiQ zamiast Slim Figurę kup sobie Karnitynę:D Zaskoczysz się rezultatem.

Yasiu chudnięcie więcej niż 1-1,5 kg tygodniowo jest dobre dla organizmu. Chudnięcie szybsze bardzo często powoduje efekt jo-jo i przy okazji wyniszcza organizm. Musi się on przyzwyczaić, wszystko trzeba robić powoli. Z tego co wymieniłeś największe rezultaty dałaby właśnie 6, dieta (jak chcesz mogę Ci użyczyć, jest smaczna i pożywna, ale pierwsze 4-5 dni mogą być dla Ciebie ciężkie, ułożona przez dietetyka) + rower. Tak, właśnie rower jest najlepszym spalaczem. Za dużo też nie można. Aerobowe + rower/bieganie/basen + dieta. Możesz dołożyć jeszcze wychwalaną przeze mnie l-karnitynę. Koszt karnityny to 20 zł za moc 250 mg, oczywiście czym silniejsza tym skuteczniejsza, ale sporo droższa. Pozdrawiam.

Może trochę o działaniu tego specyfiku. Jak wiemy brzuch nam rośnie bo tłuszcz zamiast być zamieniany na energię odkłada się pod skórą. Karnityna która występuję praktycznie tylko w naszym organiźmie tworzy "zaporę" która nie pozwala tłuszczowi na odkładanie się i zmusza organizm do spalania, a tym samy zapobiega efektowi jo-jo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam nadwage ii sie zaczynam odchudzac :)

odpusc sobie tą 6 w czegos tam. jest do bani.

 

ja zdrowo odzywiajac sie i chodzac od poniedzialku do piatku na godzine na basen + ok 4 razy 1-2godziny na rowerze i tygodniowo chudlem 2 kg :) ale spokojnie mozna 2,5kg :)

 

przyklad - 2 lata temu podczas wakacji - 2 miechy z hakiem schudlem 20 kilo :)

 

lones ja tam nie mowilem o chudnieciu, nie bredz :D na silownie chodzilem i wiem, ze slabo sie tak chudnie.

dlatego, basen + rower + dieta starczy by spokojnie schudnac. na poczatku jest ciezko.

a te cwiczenia w temacie mozna walic rowno, serio :) szkoda na nie czasu

 

btw. cwiczenia maja byc tez przyjemne a nie ciagle wkurzac, ze znowu trzeba to robic, znienawidzicie to i wreszcie olejecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
ja tez mam nadwage ii sie zaczynam odchudzac :)

odpusc sobie tą 6 w czegos tam. jest do bani.

Nie jest do bani. Mam za sobą już kilka sesji tej 6 i zawsze pomagała schudnąć. Zauważ, że ty jesteś odemnie sporo młodszy i Twój organizm szybciej spala tłuszcz. Ja jestem w takim wieku, że moja przemiana materii wyraźnie zwalnia. Wszystko co robie zostało ustalone przez lekarza i raczej wolę wierzyć jemu. Poza tym mam blisko 10 letnie doświadczenie z takimi ćwieczniami i dietami. Że są do bani mógłbyś mówić komuś kto jeszcze nigdy ich nie robił, a nie komuś kto robił je już kilkanaście razy i jest zadwolony z efektów:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i te cwiczenia daja efekty. ja nie jestem co do tego przekonany.

basen + rower sporo mi daly. silownia glownie miesnie, a waga praktycznie stala w miejscu,. biegi troche mi tez daly. spale z 10kg i bedzie juz ok :)

 

a ile masz lat? ja zle zaznaczylem przy rejestracji. mam 21 lat :)

na poczatku wolno sie spala mi tluszcz, ale jak wytrzymam psychicznie to nabiera to tempa i wiecej chudne :)

 

z nadwaga czuje sie okropnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
lones: http://www.apteka-centrum.pl/lkarnityna-tabletek-p-1424.html taka bedzie dobra ?

I jak bys mogl m itez uló(u?)z jakas diete FBową :)

Właśnie korzystan z karnityny od Naturell:D

Spoko nie ma sprawy. Tylko wtedy bym Ci ją na jutro ułożył. Możesz sobie zamieniać produkty, ale musi się zgadzać bilans kaloryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karnityny - bralem ja. ale nic mi nie dawalo, a raczej nie widzialem zmian.

co do herbatek, jak zaczalem pic, jakies herbapola ziolowe to polepszyla mi sie przemiana materii :)

 

ja sie wielce nie znam na odchudzaniu. zasiegne rady, chudniecie ok 2kg na tydzien jest dobre? bo tak chudlem, efektu jo-jo nie mialem. ale moze az tyle nie powinno sie chudnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
moze i te cwiczenia daja efekty. ja nie jestem co do tego przekonany.

basen + rower sporo mi daly. silownia glownie miesnie, a waga praktycznie stala w miejscu,. biegi troche mi tez daly. spale z 10kg i bedzie juz ok :)

 

a ile masz lat? ja zle zaznaczylem przy rejestracji. mam 21 lat :)

na poczatku wolno sie spala mi tluszcz, ale jak wytrzymam psychicznie to nabiera to tempa i wiecej chudne :)

 

z nadwaga czuje sie okropnie

No to jak źle zaznaczyłeś to sytucja się zmienia:P Jestem tylko trochę starszy. Jasne, rower i basen dają bardzo dużo, a zadaniem szóstki weidera oprócz spalania tłuszczu jest kształtowanie sylwetki. U wielu osób może pojawić się słynny efekt jojo, ćwieczenia te zapobiegają temu. Bieganie jest również ok, ale trzeba mieć dużo samozaparcia:D

2 kg jest jeszcze ok. Ważne przy karnitynie jest jej dawkowanie. Najlepiej brać na czczo, przy pełny żołądku nie działa. Ważna jest dieta. Bez niej karnityna w ogóle nie działa. Można brać również godzinę przed snem, kiedy żołądek jest już pusty (oczywiście kolacja o godzinie 18 i potem zero podjadanie bo cała dieta na marne), lub conajmnioej godzinę przed treningiem na w miarę pusty żołądek. A mi się składa tak, że rower treningowy uruchamiam zawsze o 22 i jade do 23. Tak więc praktycznie łącze 2 wymogi. Karnityna zaczyna dziłać po 7-14 dniach dopiero. Ważne, 5 posiłków dziennie w porach regularnych. Śniadnie 7, drugie śniadanie 10, Obiad 14, Podwieczorek 16, kolacja 18 i potem zero jedzenia. Pić dużo płynów. Rano produkty mleczne, drobiowe, można nawet zjeść sporo, ale wtedy trzeba odjać od obiadu. Nie odejmować od kolacji!! Czym później tym mniej węglowodanów. Na śniadanie mogą być. Śniadanie ma dać energię na cały dzień. Jeśli zjesz syte śniadanie potem się nie będzie jeść chciało. Jeśli już jednak nie możesz wytrzymać jogurt naturalny + otręby, lub jajko na twardo. Aha, a jak jesz słodycze i nie możesz się powstrzymać, kup chrom organiczny. Reguluje spalanie cukrów i ich wydzialanie i nie chce Ci się już ich jeść. Ja np od 2 tygodni nic nie ruszyłem ,a tak to jem garściami:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma sprawy moze byc jutro :)

Co do aktywnosci :)

Czy 2x45 min wf i 1x 45 basenu tygodniowa wystracz :) ? Plus domowe cwiczenia jak pisalem wyzej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
Spoko nie ma sprawy moze byc jutro :)

Co do aktywnosci :)

Czy 2x45 min wf i 1x 45 basenu tygodniowa wystracz :) ? Plus domowe cwiczenia jak pisalem wyzej .

Hmm, trochę mało. Najlepiej by było godzina jazdy rowerem/biegania/basenu dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
Skończyłem właśnie 1 dzień - brzuch i uda bolą skurw*syńsko

Zobaczysz co będzie jutro:P

 

Skończyłem właśnie 1 dzień - brzuch i uda bolą skurw*syńsko

Przykładowa bardzo skuteczna dieta (sam stosuję, działa)

TRWA: 10 do 30 dni.

ODCHUDZA: do 1,5 kg przez 10 dni.

MOŻNA JĄ POWTARZAĆ: co miesiąc.

POLECANA: wszystkim zdrowym, dorosłym mężczyznom.

NIEWSKAZANA DLA: dzieci.

SZCZEGÓLNIE BOGATA W: witaminy z grupy B, C, A, D, E, magnez, wapń, białko oraz błonnik.

DZIENNA DAWKA KALORII: około 1500.

 

 

PIERWSZY DZIEŃ

 

I ŚNIADANIE 364 kcal

Dwie kromki pełnoziamistego chleba posmarowane niskokaloryczną margaryną z dwoma plasterkami chudej gotowanej szynki, melon (100 g), szklanka kawy zbożowej bez cukru z mlekiem 0,5% (100 ml).

 

II ŚNIADANIE 160 kcal

Małe awokado bez pestki (100 g), szklanka herbaty bez cukru z cytryną.

 

OBIAD 533 kcal

MAKARON Z SOSEM

100 g makaronu z mąki razowej ugotować. Dwa pomidory sparzyć, obrać, podsmażyć na oliwie i przyprawić rozgniecionym czosnkiem, solą i drobno posiekaną zieloną pietruszką.

Sosem polać odcedzony makaron i posypać 30 g startego żółtego sera. , szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

PODWIECZOREK 141 kcal

Mus z jabłek (200 g), szklanka herbaty bez cukru z cytryną.

 

KOLACJA 323 kcal

150 g gotowanych kopytek, surówka z cykorii z cytryną (100 g), szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

 

DRUGI DZIEŃ

 

I ŚNIADANIE 381 kcal

Omlet z dwóch jajek z warzywami (po 50 g papryki czerwonej, brokułów i pieczarek, 100 g pomidora) na parze, szklanka kawy zbożowej z mlekiem 0,5% (100 ml) bez cukru.

 

II ŚNIADANIE 146 kcal

Kanapka z kromki chleba pełnoziarnistego posmarowana niskokaloryczną margaryną z plasterkiem kiełbasy krakowskiej suchej i pomidorem (100 g), szklanka herbaty zielonej bez cukru.

 

OBIAD 524 kcal

GULASZ Z INDYKA

Obrać i pokroić jedną dymkę, 200 g ziemniaków, jedną kalarepę i podsmażyć na łyżeczce oleju. Posypać kminkiem, lubczykiem i listkami selera naciowego.

Wlać 200 ml bulionu warzywnego i gotować do miękkości. Dodać 60 g chudego twarożku oraz 80 g pokrojonego, podsmażonego indyka. Doprawić do smaku i wymieszać. , sałata zielona z odrobiną oleju (100 g), szklanka herbaty owocowej bez cukru.

 

PODWIECZOREK 155 kcal

Kawałek biszkoptu na białkach (30 g), szklanka kawy zbożowej bez cukru z mlekiem 0,5% (100 ml).

 

KOLACJA 297 kcal

2 kromki razowego chleba posmarowane niskokaloryczną margaryną, 150 g pieczonej chudej wołowiny, szklanka herbaty z cytryną bez cukru.

 

 

TRZECI DZIEŃ

 

I ŚNIADANIE 367kcal

3 łyżki płatków kukurydzianych, łyżka otrąb żytnich, starte jabłko (100 g), łyżka rodzynek, zalane 150 ml jogurtu naturalnego bez cukru, szklanka kawy zbożowej bez cukru.

 

II ŚNIADANIE 142 kcal

Banan, 150 g, szklanka wody niegazowanej.

 

OBIAD 532 kcal

SAŁATKA ZIEMNIACZANO-SEROWA

Na liściach sałaty ułożyć 250 g plasterków ugotowanych ziemniaków, 100 g ugotowanych i pokrojonych w kostkę buraków, posiekaną cebulę oraz 50 g wędzonego łososia. Dodać 80 g chudego twarożku zmieszanego z łyżką śmietany 12% oraz łyżką posiekanego szczypiorku.

Całość posypać kminkiem. , szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

PODWIECZOREK 100 kcal

Szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego.

 

KOLACJA 343 kcal

Ćwiartka kurczaka upieczonego na rożnie bez tłuszczu i skóry, sałata zielona skropiona sokiem z cytryny (100 g), szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

 

CZWARTY DZIEŃ

 

I ŚNIADANIE 354kcal

Dwie kromki chleba pełnoziarnistego posmarowane niskokaloryczną margaryną z pastą z ryby gotowanej (100 g) i chudego białego sera (80 g) z koperkiem, szklanka kawy zbożowej bez cukru z mlekiem 0,5% (100 ml).

 

II ŚNIADANIE 145 kcal

Kanapka z kromki chleba żytniego posmarowana niskokaloryczną margaryną z plasterkiem chudej szynki wieprzowej, pomidor (100 g), szklanka herbaty z cytryną bez cukru.

 

OBIAD 534 kcal

ZAPIEKANKA Z RYŻU

80 g ryżu z obranym jednym jabłkiem i 20 g rodzynek ugotować na 200 ml mleka 0,5% z odrobiną wody. Przyprawić do smaku cynamonem, miodem i cukrem waniliowym.

, szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

PODWIECZOREK 140 kcal

Bukiet warzyw z 200 g ugotowanych szparagów, 100 g kalafiora i 100 g brokułów, kromka razowego chleba, szklanka herbaty zielonej bez cukru.

 

KOLACJA 312 kcal

Cielęcina pieczona (150 g), fasolka szparagowa gotowana (150 g), buraki gotowane (100 g), kromka chleba razowego, szklanka herbaty owocowej bez cukru.

 

 

PIĄTY DZIEŃ

 

I ŚNIADANIE 378 kcal

Szklanka soku pomarańczowego, 2 jajka na miękko, dwie kromki chleba razowego posmarowane niskokaloryczną margaryną, szklanka herbaty z cytryną bez cukru.

 

II ŚNIADANIE 159 kcal

Serek homogenizowany waniliowy (100 g), szklanka kawy bez cukru.

 

OBIAD 524 kcal

Talerz krupniku, 200 g polędwicy wołowej upieczonej na rożnie bez tłuszczu, marchew z groszkiem gotowana (150 g), ziemniaki gotowane (100 g), szklanka zielonej herbaty bez cukru.

 

PODWIECZOREK 132 kcal

Szklanka soku grejpfrutowego, jeden herbatnik.

 

KOLACJA 306 kcal

Ozór w galarecie (150 g), kromka chleba chrupkiego żytniego, liść sałaty, szklanka herbaty z cytryną bez cukru.

 

Dieta zmodyfikowana przez mojego dietetyka, zawiera zamienniki za ozór, cielęcinę (bo droga i ciężko dostępna) i kilka innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tyle ja nie jem :E , ale bardzo dziekuje :) od poniedzialku zaczne stosowac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skończyłem właśnie 1 dzień - brzuch i uda bolą skurw*syńsko

cieniasss... :E

 

robiłem dzisiaj 2-gą 10-tkę i później na 2h na basen... :E

 

a a6w już raz zrobiłem cały i teraz robię od nowa :P

 

EDIT: wy tu chcecie schudnąć, a ja chcę przytyć... tak na teraz do 65 kg... :E noo może 70 KG :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...