Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akodo_

Recenzja Monitora Lg W2252tq-pf [foto]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem nowy komputer bez systemu z monitorem LG W2252S i po podłączeniu go monitor zachowuje się tak jakby nie był podłączony do komputera tzn. na moment się włącza, potem pojawia się komunikat "POWER SAVING MODE" a następnie przechodzi jakby w stan uśpienia (bowiem pomarańczowa kontrolka przy włączaniu sie pali). Wszystkie kable podłączyłem tzn. ten od prądu i monitor do komputera i nie wiem co jeszcze powinienem zrobic.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Rozumiem że komputer startuje? I masz pewność że komputer jest sprawny, działa z innym monitorem?

 

Na początek spróbuj podpiąć monitor do drugiego złącza w karcie graficznej (może wymagać przejściówki którą dostałeś wraz z kartą grafiki)

 

Najpierw ustal co jest przyczyną problemów a potem pytaj na odpowiednim forum, jeśli monitor nie działa to niewiele Ci ktoś tu doradzi. Monitor pod pachę i do sąsiada sprawdzić z innym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam problem z podświetleniem matrycy. Odebrałem ten monitorek wczoraj. Ogólnie wszystko gicio - nic nie piszczy, nawet jak przystawię blisko ucho. Ale podświetlenie... To że TNki mogą mieć jasny pasek ok. 0.5 cm z dołu i z góry przy czarnym obrazie to wiadomo. Ale u mnie (oprócz pasków, które by mi nie przeszkadzały) jest tak że w lewo od środka monitora przy górnej krawędzi tak jakby ten pasek 0.5 cm "rozlewa sie" do takiej większej plamy na 2-3 cm i z 6cm szerokiej. Przy prawej górnej krawędzi jest "równy", a od połowy w lewo wyraźnie się poszerza. W rzeczywistości trochę to bardziej widać niż na fotce. Ogólnie to widać tylko przy czerni, ale jednak... :(

Napiszczie czy o takim "nierównomiernym" podświeleniu matrycy się tu mówi? Czy to normalne? - Ma ktoś z was coś takiego, bo nie wiem czy to reklamować?

 

 

7efbb72cce146efd.jpg

 

To jest niestety norma na LG. 227WT tez tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Czy za tą cenę ~700zł, warto go kupić? Czy może lepiej jakąś 21" albo 20" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki rozumiem. Ale, gdy dysponuje takim budżetem to byście zrobili? Nie lepiej czasem mniejszego (i lepszego?) za tą cenę?

A może lepszym wyborem byłby 207WT ??

Niestety budżet to max (okolo) 700zł.

Czy różnica między 20" a 22" jest taka duża?

wymiary l227wt:

Szerokość 508
Wysokość	424
Głębokość	230

l207wt:

szerokość	472 mm
wysokość	400 mm
głębokość	230 mm

.

Czy warto zrezygnować z W2252tq-pf na rzecz L207WT kosztem wielkości

czy z L207WT na rzecz W2252tq kosztem jakości(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe czy moglby mi ktos podac wymiary, ktore zaznaczylem na obrazku (w cm) ?

w mojej miescinie jest kilka komputerowych ale nie sprawdze u nich..

2252tqpfvb0.jpg

 

chodzi mi o ta wysokość i szerokość samego ekranu LCD (czerwone linie)

 

z gory dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość: 430 mm

Szerokość: 519 mm

 

Ale to chyba wysokość i szerokość całego monitora.

 

Może ktoś podać swoje ustawienia do tego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysokość: 430 mm

Szerokość: 519 mm

 

Ale to chyba wysokość i szerokość całego monitora.

 

Może ktoś podać swoje ustawienia do tego monitora?

 

Co to za bezmyslne dane wklejasz z info innego postu/strony ??

 

Ja pytam o wymiary linii na obrazku a nie wymiarow podawanych przez producenta dotyczacych calego monitora !

 

moj stary 171p ma wymiary calosci 505x521, a wymiar ekranu ma: 270x340 (4:3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny monitorek, trochę wygląda jak klon samsunga, ta sama stylistyka połączenie czerni z srebrnymi wstawkami i jeszcze na niebiesko podłączony włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam prosbe czy moglby mi ktos podac wymiary, ktore zaznaczylem na obrazku (w cm) ?

 

chodzi mi o ta wysokość i szerokość samego ekranu LCD (czerwone linie)

 

475x300mm

 

Nie są to wymiary profesjonalne, ponieważ sam mierzyłem przed chwilą. Wydaje mi się, że prawidłowo dokonałem pomiaru jednak granica błędu wynosi 2-3mm. :)

 

Edit:

Nie doczytałem, że chcesz w cm :P

W woli ścisłości proszę bardzo: 47,5x30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila ze zdjęciem tak jak wyżej do serwisu monitorów LG. Po tygodniu czekania wreszcie przysłali mi odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

Matryce LCD posiadają pewną nierównomierność podświetlenia. Jest to zjawisko naturalnie nie świadczy o uszkodzeniu panela.

W razie obaw co do jakości sprzętu proszę zgłosić sprzęt do naprawy poprzez infolinie serwisową LG 0-801-54-54-54, dostępna jest ze wszystkich telefonów stacjonarnych.

Z poważaniem,

Robert Chlebowski LGEPL"

 

Więc chyba daruję sobie reklamacje. Może będę miał szczęście i wyskoczy mi jakiś martwy pixel i wtedy oddam :lol2:

W sumie po dwóch tygodniach użytkowania można się do tej "plamy" przyzwyczaić i nie zwraca się już na nią większej uwagi. Poza tą stosunkowo niewielką wadą monitorek sprawuje się bez zarzutu i wszystkim go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
475x300mm

 

Nie są to wymiary profesjonalne, ponieważ sam mierzyłem przed chwilą. Wydaje mi się, że prawidłowo dokonałem pomiaru jednak granica błędu wynosi 2-3mm. :)

 

Edit:

Nie doczytałem, że chcesz w cm :P

W woli ścisłości proszę bardzo: 47,5x30 cm

 

wielkie dzięki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem W2252TQ, mam go od wczoraj i mam dziwne obawy.

 

Wszystko ladnie i pieknie ale jak spojrze z lewej strony z konta to tak jakbym miał jeden/dwa grube ciemne pasy - widac je na bialym albo na innych jasnych obrazach i raczej tylko patrzac z lewej strony, nie wiem czy to wada fabryczna ?

 

Zrobiłem zdjecie ale ono nie pokazuje tego dokładnie jak jest w rzeczywistosci (zdjecie troche wyolbrzymia to ale nieduzo)

 

af30c917ae875fa6m.jpg

 

 

 

nie wiem co robic na swoim poprzednim 19 cali nie miałem czegoś takiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freak

Wysłałem ponad trzy tygodnie temu (25.09) skan kuponu promocyjnego LG wraz z paragonem na adres e-mail podany na kuponie, a klawiatury i myszki nie widać. Otrzymał ktoś ten zestaw? Ile musieliście czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freak ja wysłałem priorytetem list z kopią faktury i kupon miech temu i też czekam :cool: /Pewnie wszyscy kupili te monitory ze względu na darmową klawiature :E

A co do monitorka to jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również w najbliższym czasie będę posiadaczem tego monitora. Nie jest drogi jak na 22" a jego design jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również w najbliższym czasie będę posiadaczem tego monitora. Nie jest drogi jak na 22" a jego design jest świetny.

 

Ja też wczoraj zamówiłem dziś wysłany czekam z niecierpliwością ciekawe jak sie spisze :)

 

Dzieli nas nie całe 50km :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też wczoraj zamówiłem dziś wysłany czekam z niecierpliwością ciekawe jak sie spisze

bedziesz w 100% usatysfakcjonowany :-) o matko skad mi sie taki trudny wyraz stworzyl :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy może dojdzie zaraz a może o 18:30 na razie jest w doręczaniu :)

 

Wszystko wskazuje na to że dziś będzie :P

 

Edit: Przyszedł 5 min temu duży :o i ładny niech poleży trochę jakąś godzinkę i przyjmie temperaturke pokojową nie zaszkodzi a może pomóc :cool: na razie go po podziwiam :P .

 

Edit2: No i podłączony łoooo kurde jakie to wszystko jest wielkie :o moniot jak na razie bardzo mi się podoba :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy może dojdzie zaraz a może o 18:30 na razie jest w doręczaniu :)

 

Wszystko wskazuje na to że dziś będzie :P

 

Edit: Przyszedł 5 min temu duży :o i ładny niech poleży trochę jakąś godzinkę i przyjmie temperaturke pokojową nie zaszkodzi a może pomóc :cool: na razie go po podziwiam :P .

 

Edit2: No i podłączony łoooo kurde jakie to wszystko jest wielkie :o moniot jak na razie bardzo mi się podoba :thumbup:

Teraz wydaje się wielki a zobaczysz niedługo, że mógłbyś wziąć jeszcze większy. Ja się do wielkości monitora przyzwyczaiłem po paru godzinach, a teraz to wydaje mi się, że jest jeszcze za mały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wydaje się wielki a zobaczysz niedługo, że mógłbyś wziąć jeszcze większy. Ja się do wielkości monitora przyzwyczaiłem po paru godzinach, a teraz to wydaje mi się, że jest jeszcze za mały :E

Ja jak się przesiadałem z 15 cali CRT na 19 cali LCD też poczułem ogromną różnicę, wszystko takie wielgaśne mi się wydawało, bylem zachwycony. Teraz po roku użytkowania monitorek wydaje mi się malutki w porównaniu z tymi dzisiejszymi olbrzymami, które można nabyć za tak niskie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak się przesiadałem z 15 cali CRT na 19 cali LCD też poczułem ogromną różnicę, wszystko takie wielgaśne mi się wydawało, bylem zachwycony. Teraz po roku użytkowania monitorek wydaje mi się malutki w porównaniu z tymi dzisiejszymi olbrzymami, które można nabyć za tak niskie ceny.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mam tak samo tyle że ja kupiłem 17' LCD, wcześniej też używałem 15' CRT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przezwyczaiłem ale jestem bardzo zadowolony z zakupu monitor świetny :)

 

Nie wiem czemu nie którzy piszczą że ma nie równe podświetlanie albo że piszczy, u mnie nic nie piszczy a podświetlanie mam równiuteńkie prędzej miałem benq też na tej matrycy tyle że 17 i tak było u góry ciemno na dole jasno a tu nie mogę dopatrzyć. Wdziałem ludzie robili zdjęcia i było to nie równomierne podświetlenie ale u mnie o dziwno tego nie ma. hmmm... może to jakaś nowsza rewizja czy coś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...