Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Badali, badali. Jest na tej liście też stacja Orlenu, ale tylko 3 razy wymieniona i jest też jeden Lukoil. Poza tym sam na sobie kilka razy się już przekonałem, że na takich małych, prywatnych stacjach nie warto tankować. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

co nie zmienia faktu ze i tak paliwa w pl są słabej jakosci ;/

Jak to zmierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę to już był flame na ten temat z "oświeconą gwiazdą", której nie ruszały badania UOKiKu...

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do listy tych stacji - od jakiś 2-3 lat zawsze podają te same ;] mimo, że terminy tych badań niby się zmieniają. Albo te same stację ciągle lecą sobie w kulki albo ten "ranking" jest robiony na kolanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto na ten ranking patrzy? Pewnie jakiś promil społeczeństwa.

 

23.04.2014; Orlen Jabłonna. LPG: 2.35

 

I jeszcze dałem sobie wcisnąć kartę Vitay szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie jak zawsze ceny jedna z wyższych w kraju... 2,57 najtaniej w okolicy za LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto na ten ranking patrzy? Pewnie jakiś promil społeczeństwa.

Ja przeglądam i szukam stacji, z których korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zah, a teraz pomyśl że znam kilkunastu kierowców zawodowych, rozmawiałem czasem w dużych hurtowniach z wieloma i i pytając o jakość paliw stawiali oczy słysząc że są kontrole? I tak każdy powtarza że wszędzie się lipa może trafić i na tym się kończy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeglądam i szukam stacji, z których korzystam.

Miechowskiej ani jednej nie ma na liście kontrolowanych stacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o listę LPG to Puław też nie ma ani na zeszłorocznej, a tegoroczna lista to jakaś kpina :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zah, a teraz pomyśl że znam kilkunastu kierowców zawodowych, rozmawiałem czasem w dużych hurtowniach z wieloma i i pytając o jakość paliw stawiali oczy słysząc że są kontrole? I tak każdy powtarza że wszędzie się lipa może trafić i na tym się kończy wink.gif

Nie pytaj kierowców tylko pracowników stacji. Oni wiedzą, że są kontrole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zmierzyłeś?

Dawno z ojcem nie mówiłem na ten temat więc mogło się to zmienić, ale kilka ładnych lat temu zawsze mówił, że po zatankowaniu ropy w niemczech auto odżywało co było czuć głównie w górach przy pełnym załadowaniu (wiadomo tu mogło być placebo) i zauważalnie mniej paliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze paliwo z Niemiec nie powoduje, że polskie paliwo jest od razu złej jakości, co najwyżej, że jest gorsze. Dla mnie to oczywiste, że paliwa na całym świecie mają różną jakość. Choćby dlatego, że w różnych krajach obowiązują różne normy.

Edytowane przez Zahariash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po prostu oszukują samych siebie. Mają nawalone do łbów, że zawsze to co zagraniczne na pewno jest lepsze od tego co polskie i sami sobie wciskają kit, że jak zatankują za granicą, to auto jedzie lepiej. Jakoś Niemcy z przygranicznych miejscowości tankują u nas i nie narzekają na jakość paliw. Sam wiele razy tankowałem paliwa w Niemczech i też żadnej różnicy nie widzę. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę tu, że u nas jest złe, a własnie to że u nich (przynajmniej było) lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Było. Jakieś 15 lat temu i wcześniej w latach 90-tych. Ale obecnie niczym się nie różni. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z ciekawości wakacje wykręcę wielozawór z butli i zobaczę co się dzieje w środku tzn czy jest brązowawo-grafitowy pył. Wyciągałem ostatnio filtr fazy ciekłej u siebie po dystansie jakiś 200km od montażu i już bylo widać na dole jak osadza się ten pył.

 

edit.

Zalane było na lukoilu ;)

Edytowane przez jarux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Było. Jakieś 15 lat temu i wcześniej w latach 90-tych. Ale obecnie niczym się nie różni. ;)

Później też jeszcze było... ale od kilku lat ogólnie z ojcem nie rozmawiam na te tematy bo zawsze z rozmów okołomotoryzacyjnych wchodzimy na mojego starego złoma na którego niepotrzebnie wydaję kasę zamiast wepchnąć w krzaki i kupić coś lepszego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z ciekawości wakacje wykręcę wielozawór z butli i zobaczę co się dzieje w środku tzn czy jest brązowawo-grafitowy pył. Wyciągałem ostatnio filtr fazy ciekłej u siebie po dystansie jakiś 200km od montażu i już bylo widać na dole jak osadza się ten pył.

Jak masz zamiar to zrobić? Zawsze jakiś gaz w butli zostanie.

U mnie spadł pływak do butli i musiałbym go wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar to zrobić? Zawsze jakiś gaz w butli zostanie.

U mnie spadł pływak do butli i musiałbym go wyjąć.

 

Normalnie? Z głową? Jak wymieniasz filtr fazy lotnej to też czasem jest jebu*....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...