Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crypt

ATI Radeon HD4850 + S1 rev2 - czyli tania lodówka

Rekomendowane odpowiedzi

TO chyba zależy od pogody bo czasem to dochodziło do 100 C, a czasem do 85C. Sam nie wiem czemu.

 

 

a odp na pozostał pytanka za ile, gdzie, i czy identyczny zestaw co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie założyłem to chłodzonko narazie na pasywie.

68C w stresie przy otwartej obudowie.

Wg. mnie troche za dużoo... nałóżyłeś nową paste(arctic silver5, bądz coś lepszego?) dokręć dobrze śrubki praktycznie na maxx, i masz jakieś wiatraczki? jak nie to moge ci opchnąć turbomodule za 15zł + 5 przesyłka(nowe,używane niecałe30min :E) (na allegro 32zł xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co sądzicie o takim czymś TR HR-03 GT + Fander 120mm + miedziane radiatory Swiftech MC14 na pamieci + TR HR-09U Type 2 na sekcje zasilania.

DO RADKA 4870:)

 

Moim zdaniem to chlodzonko jest dobre, ale jego cena juz nie jest taka dobra... :E Jesli tylko masz $ na to, to zdecydowanie warto kupic. Sadze jednak, ze AC S1 tez by wystarczylo.

 

A tak wogole to Vmod u mnie juz gotowy - zapuszcze za niedlugo jakies wyniki. Na razie braklo mi skali w sterownikach ATI, BIOSu zmieniac na razie nie chce, wiec szukam jakiegos programu "ala" RivaTuner - ktora - nie wiedzac dlaczego - NIE obsluguje HD4850 :hmm: co za ludzie... :kwasny:

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie w ogóle nie warto zmieniać chłodzenia na karcie PowerColer. Mam u siebie 4850 od tej fimy. Jeszcze przed zakupem planowałem zamianę wentyla na swojego wysłużonego Zalman'a. Ostatecznie zrezygnowałem. Jestem maniakiem ciszy i wentyl na karcie w ogóle mi nie przeszkadza a przy tym jest badzo wydajny. Nie wiem, może trafił mi się jakiś cichszy niż reszcie, ale zostawiłem go na karcie.

Przynajmniej nie stracę gwarki. Dziś producenci nakładają na rdzeń takie duże plastry pasty. My przy wymianie wentyla ją usuwamy a później nikt już nie jest w stanie jej odtworzyć. No i w tym momencie już jest po gwarce. W serwisie od razu widzą, że wentyl był zdejmowany.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A według mnie w ogóle nie warto zmieniać chłodzenia na karcie PowerColer. Mam u siebie 4850 od tej fimy. Jeszcze przed zakupem planowałem zamianę wentyla na swojego wysłużonego Zalman'a. Ostatecznie zrezygnowałem. Jestem maniakiem ciszy i wentyl na karcie w ogóle mi nie przeszkadza a przy tym jest badzo wydajny. Nie wiem, może trafił mi się jakiś cichszy niż reszcie, ale zostawiłem go na karcie.

Przynajmniej nie stracę gwarki. Dziś producenci nakładają na rdzeń takie duże plastry pasty. My przy wymianie wentyla ją usuwamy a później nikt już nie jest w stanie jej odtworzyć. No i w tym momencie już jest po gwarce. W serwisie od razu widzą, że wentyl był zdejmowany.

Pozdrawiam

 

No moj drogi nie do konca masz racje - to nie ma wplywu na gware. Nawet gdyby, to w Twoim interesie jest dac wiecej pasty na GPU a i tak nie rozroznia czy to ta sama pasta - wiec po co te obawy?

 

Co do chlodzenia - dodalem Vmoda wlasnie - mysle zatem, ze warto wymienic chlodzenie - karta ma niezwykly, ukryty potencjal, jakiego nie osiagniesz na referencyjnym chlodzeniu...

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to chlodzonko jest dobre, ale jego cena juz nie jest taka dobra... :E Jesli tylko masz $ na to, to zdecydowanie warto kupic. Sadze jednak, ze AC S1 tez by wystarczylo.

 

A tak wogole to Vmod u mnie juz gotowy - zapuszcze za niedlugo jakies wyniki. Na razie braklo mi skali w sterownikach ATI, BIOSu zmieniac na razie nie chce, wiec szukam jakiegos programu "ala" RivaTuner - ktora - nie wiedzac dlaczego - NIE obsluguje HD4850 :hmm: co za ludzie... :kwasny:

 

Pozdr

Mozesz uzyc AMD GPU Clock Tool, ale bedziesz musiał po kazdym restarcie ustawiac zegary na nowo. Lepiej jest sflashowac bios. Bajecznie proste a jak przydatne. :D

 

A według mnie w ogóle nie warto zmieniać chłodzenia na karcie PowerColer. Mam u siebie 4850 od tej fimy. Jeszcze przed zakupem planowałem zamianę wentyla na swojego wysłużonego Zalman'a. Ostatecznie zrezygnowałem. Jestem maniakiem ciszy i wentyl na karcie w ogóle mi nie przeszkadza a przy tym jest badzo wydajny. Nie wiem, może trafił mi się jakiś cichszy niż reszcie, ale zostawiłem go na karcie.

Przynajmniej nie stracę gwarki. Dziś producenci nakładają na rdzeń takie duże plastry pasty. My przy wymianie wentyla ją usuwamy a później nikt już nie jest w stanie jej odtworzyć. No i w tym momencie już jest po gwarce. W serwisie od razu widzą, że wentyl był zdejmowany.

Pozdrawiam

No to kolego cos nie tak z uszami masz. Te chlodzenie nie jest ciche albo nigdy nie miałes właczonego kompa w nocy. A o podkrecaniu z referencyjnym chłodzeniem mozna zapomniec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz uzyc AMD GPU Clock Tool, ale bedziesz musiał po kazdym restarcie ustawiac zegary na nowo. Lepiej jest sflashowac bios. Bajecznie proste a jak przydatne. :D

 

Tak, mam :E Na razie potestuje jeszcze ustawienia - jak bedzie ok - bedzie flash - wyniki w 1 poscie :P

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym zrobić taką operacje z tym że mam lewe ręce ... Załużmy że kupie sobie Arcyic coooling Twin turbo a jaką wziąśc paste na rdzeń? jakie kupić radiatorki czy może wziąsc te z zestawu a sekcja zasilania...... nawet nie wiem , wktórym miejscu jest ..... na moim radku moę jaiiś poradniczek odnośnie zmiany chłodziwa na HD 4870 ??????

 

 

 

 

 

System:Windows Vista HP 64 BIT

 

Procek:Intel core 2 Quad Q6600 2.4 GHz BOX

 

GPU:AsUS HD 4870

 

Zasilacz :Tacens Valeo SMART 560 W

 

Obudowa :MODECOM 701 A ATX

 

Mobo : ASUS P5KC P35 Dual DDR3-1333 DualDDr2 -1066,SATA

 

HDD Caviar 320GB WD3200YS SATA II 16 MB cache

 

Pamięć : Patriot 4x1GB DDR2 PC800 CL5 HS

 

Wiatraczek : akasa silent 12 cm 50m3/min

 

3Dmark Vantage Extreme – GPU score 9811

_ CPU score 8697

 

a i czy zmieści mi się do obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na moim radku moę jaiiś poradniczek odnośnie zmiany chłodziwa na HD 4870 ??????

 

Jeśli mało wiesz o rozmieszczeniu poszczególnych składników k.g. to ja bym się za to raczej nie brał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mało wiesz o rozmieszczeniu poszczególnych składników k.g. to ja bym się za to raczej nie brał...

 

Tez tak mysle chyba, ze masz kogos znajomeg z nieco wieksza od Ciebie wiedza na ten temat - to ok. Na wlasna reke na takiej grafie i pierwszy raz w zyciu bym raczej nie eksperymentowal - szkoda grafy.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam sprzęt jak w sygnaturce oraz referencyjne chłodzenie.

 

proszę sprawdź temperaturę na załączonym zdjęciu. Po co zmieniać chłodzenie??

 

Hehe, ok - ale na referencyjnym chlodzeniu nie osiagniesz wiecej jak to co na zdjeciu. Widze po temperaturach, ze albo masz dobrze wentylowana obudowe (czytaj glosna) albo udala Ci sie karta (zakladam, ze karta nie jest pierwsza edycja referencyjna by ATI - ale po zmianach producentow) bo na referencie nie osiagniesz takiej temperatury.

 

Zmiana chlodzenia pozwolila osiagnac stabilne 800MHz na GPU (u mnie max to 830MHz) z temp max 51st - dalej uwazasz, ze nie warto?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam sprzęt jak w sygnaturce oraz referencyjne chłodzenie.

 

proszę sprawdź temperaturę na załączonym zdjęciu. Po co zmieniać chłodzenie??

 

LINK:

beztytuu2dr7.th.jpg

Włacz ATI Tool, daj sie rozgrzac karcie i zrob screena po wygrzewaniu karty, a nie pare sekund pozniej, miszczu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, ok - ale na referencyjnym chlodzeniu nie osiagniesz wiecej jak to co na zdjeciu. Widze po temperaturach, ze albo masz dobrze wentylowana obudowe (czytaj glosna) albo udala Ci sie karta (zakladam, ze karta nie jest pierwsza edycja referencyjna by ATI - ale po zmianach producentow) bo na referencie nie osiagniesz takiej temperatury.

 

Zmiana chlodzenia pozwolila osiagnac stabilne 800MHz na GPU (u mnie max to 830MHz) z temp max 51st - dalej uwazasz, ze nie warto?

 

Pozdr

 

zwykły referent Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 dodaj tylko kilka procent do prędkości wiatraka bo standart to jakies 25% ja mam 45% i dalej jest cicho

 

mój kod w profilu

 

<Caste name="Graphics">

<Groups>

<Group name="Overdrive5">

<Feature name="TimeUnlocked" />

<Feature name="OverclockEnabled">

<Property name="OverclockEnabledProperty" value="True" />

</Feature>

<Feature name="CoreClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="50000" />

<Property name="Want_1" value="50000" />

<Property name="Want_2" value="66000" />

</Feature>

<Feature name="MemoryClockTarget_0">

<Property name="Want_0" value="75000" />

<Property name="Want_1" value="75000" />

<Property name="Want_2" value="108000" />

</Feature>

<Feature name="CoreVoltageTarget_0">

<Property name="Want_0" value="1046" />

<Property name="Want_1" value="1046" />

<Property name="Want_2" value="1123" />

</Feature>

<Feature name="MemoryVoltageTarget_0">

<Property name="Want_0" value="0" />

<Property name="Want_1" value="0" />

<Property name="Want_2" value="0" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedProtocol_0">

<Property name="FanSpeedProtocolProperty" value="Percent" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_0">

<Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Manual" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">

<Property name="Want" value="0" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">

<Property name="Want" value="45" />

</Feature>

</Group>

</Groups>

<Adapter name="PCI_VEN_1002&DEV_9442&SUBSYS_05021002&REV_00_4&196AFE53&0&0008A">

<Aspect name="Overdrive5" />

</Adapter>

</Caste>

</Profile>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę z Accelero S1 zakładaliście nową, czy używaliście tej nałożonej od producenta (jest tam chyba MX-1 więc nie jest zła)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pastę z Accelero S1 zakładaliście nową, czy używaliście tej nałożonej od producenta (jest tam chyba MX-1 więc nie jest zła)?

 

Ja "z zasady" nie uzywam dostarczanych past ze sprzetem - tak na prawde nigdy nie wiesz co tam jest. Poza tym pasta sie nieco rozlazla po przymiarkach chlodzenia. Z drugiej strony zawsze dadza jej za duzo - moim zdaniem lepiej ja samemu nalozyc na rdzen karty i wiedziec, ze jest tam gdzie ma byc :E

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pastę z Accelero S1 zakładaliście nową, czy używaliście tej nałożonej od producenta (jest tam chyba MX-1 więc nie jest zła)?

Dokładniee za dużo jej dają, załóżmy ze ten "rdzen" nie wiem jak to sie na to mówi na karcie ma 2x2cm to oni dają tej pasty 3x3cm a wiadomo ze za dużo pasty nie można nakładać, znaczy może ~3x3 mają inne karty, nie wiem bo na innej karcie tego nie montowałem tylko niestety na moim old 4850 =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo pasty nie jest wskazane z uwagi na mozliwosc jej dodatkowego ogrzania rdzenia GPU (jesli sie np wyleje) co prowadzi do niepotrzebnie wysokich temperatur a czasem nawet do uszkodzenia GPU. Zawsze (moja uwaga) warto dac samemu paste na GPU, tyle ile jej faktycznie potrzeba.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna osoba zwaliła sobie w ten sposób karte co ja =/ ehh (odpadnięcie radiatora + accelero s1) i ta osoba do mnie sama napisała czyli sporo osobom sie to dzieje, hm ja w 1 poscie bym napisał zeby dokupic ten klej za zalmana za 9.99 - wg mnie jest conajmniej z 3-4x lepszy niż ta "tasiemka" na radiatorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostaje wlasnie paczke z tym klejem, oby radiatorki nie odpadly do tego czasu xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kvadzio - graty ze kupiłeś klej, ta sama myśl ze radiatorki nie odpadną... uspokaja bardzoo ;)

Ja swojej grafy co prawda nie oddałem jeszcze na gware ale w tym tyg. mam nadzieje ze zdąże jeszcze wysłać... mimo tego już zbieram na nową grafe, prawdopodobnie będzie to 4850 again ;] od powercolora, tylko ze z standardowym chłodzeniem, szczerze mówiąc mi w tym chłodzeniu przeszkadzała jedna rzecz, nie że głośna chodziła (wg. mnie nie chodzi głośno) tzn tak podczasy gry(css,grid) w innych gier nie zdążyłem no to była cicha i nawet jak w sluchawkach (miałem głośność 10%)to jej już nie słyszałem jak siedziałem na necie to automatycznie obroty wiatraka były ustawione na ~12% bodajze to tak samo- wogole jej nie slyszalem nawet bez sluchawek, hm jak bym odpalił crysisa to pewnie ustawiło by mi po jakims czasie obroty wiatraka na 60-90% ale na sluchawkach wątpie zebym coś slyszal, moze minimalnie, dlatego głośność w standardowym chłodzeniu mi nie bedzie juz przeszkadzac, mi przeszkadzała tylko taka jedna pierdołka tzn karta była ciepła i wydawała z siebie też sporo ciepła i mi z deka to przeszkadza bo dużo cieplej jest w budzie i obok niej (hm teraz kupie jakieś wiatraczki na przód i tył obudowy i bedzie lepiej) ale wtedy o tym nie pomyślałem no i jeszcze jedna wada że nie można praktycznie nic podkręcić,a na takim accelero pewnie z 5-10% by sie podkręciło, ale w sumie oc mi nie potrzebne bo gram na max roździałce 1280x1024 :P, uzbieralem juz ~150-200zł i myśle ze za tydzien/dwa jak mi nie przyjmą mojej grafy na gwarancje to kupie juz sobie nxt 4850

 

p.s - jak nie przyjmą mi 4850(na grarancje) chce ktoś go kupić xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guli17 - Co do kupna to to moglbym sie zastanowic :E - jak cos to pisz na PW.

 

Jesli chodzi o radiatorki - klej na nich jest raczej... slaby - i tyle. Ja zmienilem i klej i radiatorki (wszystkie) na takie ladniutkie czarne, ok 12mm wysokosci - zajefajny efekt :E a do tego maja po 16 zeberek (tych stajacych) a nie 3 jak te orginalne - co za tym idzie - szybciej odprowadzaja nadmiar ciepla. Oczywiscie zastosowalem cos takiego - KLIK - i trzymaja sie wszedzie bardzo dobrze. Jak o tym wczesniej pisalem - grosze to kosztuje i jest mega pomocne. Nie sadze, zeby klej z tych standartowych szybko puszczal, czy sie przestal kleic, ale nie wzbudza on (we mnie) zaufania - to tyle.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem Aurasa Fridge na swojego Radeona 4850. Moje spostrzerzenia tak na szybko.

 

- heatpipey wystają poza śledź karty i trzeba było przyciąc obudowe.

- klej na radiatorkach nie jest rewelacyjny ale mam nadzieję, że nie odpadną (na razie się trzymaja)

- temperatura w windowsie 39C (z Acutake ustawionym na ~900rpm)

- w grach jeszcze nie sprawdzałem po odpaleniu 3D Marka 48C

 

Jak sie uda to jutro wrzuce fotki i a może nawet relacje zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelero 3DMark2001 SE jest wrażliwy na inne systemy operacyjne niż Win XP, a poza tym w głównej mierze ten test skaluje się samym procesorem  Tak z ciekawości podlinkuję tutaj mój wynik na INTEGRZE z tamtych czasów: https://hwbot.org/submission/2229334_remiko_3dmark2001_se_radeon_hd_4290_33704_marks ... Ze starszych 3DMark'ów, to najbardziej graficznym (najmniej zależnym od procesora) jest 3DMark03. Odmiany 05 oraz 06 to również w głównej mierze testy wydajności samego procesora wraz z podsystemem pamięci. Przy szybszych procesorach, karta graficzna wystarczy że jakakolwiek współczesna jest, a punkty zapewnia procesor  Niektóre testy odpalają się wręcz w Low 3D, czyli karta nawet nie wbija pełnego 3D podczas przelotu. Pierwszy 3DMark, czyli 3DMark99 zawierał wyłącznie testy procesora. Zmiana karty graficznej na lepszą w ogóle nie miała wpływu na wynik. W wersji 2000 również większość testów jest wyłącznie procesorowa, ale dodali wsparcie sprzętowe (czyli karta graficzna mogła wspomagać render grafiki przez procesor, np. poprzez uzyskanie wyższych rozdzielczości). Dopiero od wersji 2001 nastąpiło pełne wsparcie kart graficznych oraz zrezygnowano z testów CPU.
    • Nvidia nie potwierdza https://www.purepc.pl/nvidia-publikuje-wyniki-finansowe-za-czwarty-kwartal-roku-fiskalnego-2024-i-caly-rok-rekordowe-przychody-i-zyski-dzieki-ai
    • Ja kiedyś myślałem że Gamma Case jest mega Pay2Win, bo można było chować rzadkie przedmioty i znacznie przyspieszać progress.  To co się teraz dzieje natomiast to już jest znak że taki kierunek obrała ta gra. P2W. Scavy przestaną strzelać bo mam lepszą wersję gry? Więcej craftów, szybszy insurance, rep u traderów, lepsza karma, darmowe levele skilli, płatne powiększanie stasha.  To już się wymknęło spod kontroli. Twórcy popłynęli na sukcesie i poszli drogą z którą się nie zgadzam. Ja oczekuję równych szans dla wszystkich i nie mogę uwierzyć w to co widzę w ostatnich latach. Tracę zainteresowanie tą grą zupełnie, a myślałem że to będzie coś wyjątkowego. Z resztą, ile można grać w to samo. Grafika już się zestarzała.
    • @Kelam komuna pełną gębą. Nie mamy Pana płaszcza. Rynek GPU się nieodwracalnie zepsuł i taką rzeczywistość widzimy dzisiaj.
    • Mam takiego co robi 5.2 na 1.32V, kupiłem go kiedyś na tym forum. Dalej siedzi w kompie syna.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...