Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azureblue

genius 2000x - problem, dudnienie, 'buczenie'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać (posiadaczy 2000x w szczególności) czy to normalne, że moje <kupione pare dni temu> 2000x przy volume na min. wydają hm, szum/dudnienie..? Tak na ucho (i rozum) jest to dźwięk o czestotliwości ok 50hz, podejżewam więc, że zbierają fale elektr.mag. z okolic zasilacza. Czy u Was też tak się dzieje? Dźwiek ten bardzo przeszkadza, jest cichutki ale słyszalny, bardzo bardzo denerwujący itd.:/. (podłączenie do komputera nie zmienia nic). Coś można z tym zrobić? Jakieś 'ekranowanie'? Po podłączeniu czegokolwiek do wyjścia słuchawek jeszcze głoścniej 'buczy'..

 

Z ciekawości poszedłem do sklepu w którym kupiłem i powiedziałem o co chodzi, włączyli inny zestaw i to samo... Stwierdzili, że tak jest i tyle. Nic z nimi nie kombinowałem, najpierw chciałem zasięgnąć wiedzy. Co ciekawe mój model jest 'inny' niż wszystkie które widziałem na zdjęciach w internecie, mianowicie chodzi o tweeter, rózni się wyglądem, między innymi mocowaniem (3 śrubki, a nie 4 jak we wszystkich modelach które widziałem w interncecie). Na pudełku napisane jest ze tweeter ma 4Ohmy, przez otwór z tyłu widzę, że jest na nim napisane 8Ohm 100W. Tak ma być? Może seria jakaś zła?

 

Help;]

 

 

zdjęcie głośnika w załączniku.

 

/z góry dzięki

 

// Dodałem linki do zdjęć.

 

moje 2000x od tyłu;]

z przodu, lepsze

post-157535-1226810799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, chciałbym zapytać (posiadaczy 2000x w szczególności) czy to normalne, że moje <kupione pare dni temu> 2000x przy volume na min. wydają hm, szum/dudnienie..? Tak na ucho (i rozum) jest to dźwięk o czestotliwości ok 50hz, podejżewam więc, że zbierają fale elektr.mag. z okolic zasilacza. Czy u Was też tak się dzieje? Dźwiek ten bardzo przeszkadza, jest cichutki ale słyszalny, bardzo bardzo denerwujący itd.:/. (podłączenie do komputera nie zmienia nic). Coś można z tym zrobić? Jakieś 'ekranowanie'? Po podłączeniu czegokolwiek do wyjścia słuchawek jeszcze głoścniej 'buczy'..

 

Z ciekawości poszedłem do sklepu w którym kupiłem i powiedziałem o co chodzi, włączyli inny zestaw i to samo... Stwierdzili, że tak jest i tyle. Nic z nimi nie kombinowałem, najpierw chciałem zasięgnąć wiedzy. Co ciekawe mój model jest 'inny' niż wszystkie które widziałem na zdjęciach w internecie, mianowicie chodzi o tweeter, rózni się wyglądem, między innymi mocowaniem (3 śrubki, a nie 4 jak we wszystkich modelach które widziałem w interncecie). Na pudełku napisane jest ze tweeter ma 4Ohmy, przez otwór z tyłu widzę, że jest na nim napisane 8Ohm 100W. Tak ma być? Może seria jakaś zła?

 

Help;]

 

 

zdjęcie głośnika w załączniku.

 

/z góry dzięki

Może to ta "odnowiona" wersja o której ktoś wspominał bodajże w temacie o 3000A :hmm: Mógłbyś zrobić fotkę tyłu kolumny? Bo jak dobrze pamiętam to bass reflex miał być niby większy...?

 

A co do buczenia, to ja to mam tylko podczas włączania się kompa (co jest chyba normalne...?) ale za to włączenie lampki/wiertarki/odkurzacza/itp. wywołuje wszelkiego rodzaju pierdy i pyknięcia... :E :E :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szum to jest dźwięk który wydaje twoja karta dźwiękowa/integra(normalne).

Odłącz kabel od dźwięku i zobaczysz ,że tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Mi jakoś tak ten głośnik ze zdjęcia wygląda nie na "superhipernowąwersję", a raczej na podróbę. No, chyba że Genius zaczął tłuc 2000X z czego popadnie, i zmienił fabrykę - okleiny, nadruki, wykończenie jest inne niż w pozostałych 2000X, pełnozakresowca pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem... Mi jakoś tak ten głośnik ze zdjęcia wygląda nie na "superhipernowąwersję", a raczej na podróbę. No, chyba że Genius zaczął tłuc 2000X z czego popadnie, i zmienił fabrykę - okleiny, nadruki, wykończenie jest inne niż w pozostałych 2000X, pełnozakresowca pomijam.

 

Przecież tak wyglądają te głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szum to jest dźwięk który wydaje twoja karta dźwiękowa/integra(normalne).

Odłącz kabel od dźwięku i zobaczysz ,że tego nie będzie

 

Ja nie napisałem o szumie, co do karty dźwiękowej, oczywiście myślałem o niej, ale to 'buczenie' słychać bez podłączenia do karty. Samo podłącznie nawet jednego głośnika do prądu i włączenie go powoduje to 'buczenie', próbowałem w róznych miejscach (może jakieś urządzenia inne to powodują). Poprostu buczy i tyle, tak jak pisałem, ok 50hz, bardzo nie przyjemnie, męcząco..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz do innej elektrowni, ostatecznie w innym mieszkaniu. Zobaczysz czy winą nie są zakłócenia zasilania - złe prądy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem... Mi jakoś tak ten głośnik ze zdjęcia wygląda nie na "superhipernowąwersję", a raczej na podróbę. No, chyba że Genius zaczął tłuc 2000X z czego popadnie, i zmienił fabrykę - okleiny, nadruki, wykończenie jest inne niż w pozostałych 2000X, pełnozakresowca pomijam.

Okleina wygląda na ciemniejszą ale to chyba kwestia zdjęcia... Innych różnic (poza mocowaniem tweeter'ka) nie widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model zawsze wyglądał odpustowo. Może z maskownicą jest lepiej, tylko nie wiem czemu na zdjęciach maskownice są zdjęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten model zawsze wyglądał odpustowo. Może z maskownicą jest lepiej, tylko nie wiem czemu na zdjęciach maskownice są zdjęte.

Odpustowo? Wolisz design np. Logitech'a? :E

Zresztą tu nie chodzi o Twoje subiektywne odczucia, tylko o porównanie modelu ze zdjęcia do innych... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież tak wyglądają te głośniki.

 

 

Nope.

 

1. Tweeter jest inny.

2. "Sub" też jest inny - porównaj zdjęcia.

3. Okleina ściany przedniej jest delikatnie połyskująca - standardowo jest matowa (choć to może być kwestia oświetlenia).

4. Napisy na panelu regulacji są jakieś takie mniej "oczowalące".

5. Przycisk Power jest cieńszy niż w innych (dotychczas spotykanych) 2000X.

6. Dioda Power On jest inaczej umiejscowiona niż w innych...

7. Srebrna ramka wokół "suba" jest cieńsza niż w innych...

 

Porównaj na przykład z tym zdjęciem:

 

009vc0.jpg (autor: IIGrzesiekII), z recenzji użytkownika: http://forum.pclab.pl/t347930.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, dioda power jest w innym miejscu niż mam ja. Jest ona ponad napisem power, a u azureblue jest jakoś pośrodku. Innych różnić dobrze nie widzę bo za małe to zdjęcie :/ więc albo to jest jakaś nowa seria lub niestety podróba (ale stawiam na to pierwsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Hm... Faktycznie jakby się tak przyjrzeć to widać minimalne różnice... Ten niskotonowy jakby odrobinę większy był? :hmm:

Dlatego też prosiłem o zdjęcie tyłu... W tej niby nowszej "rewizji" o której czytałem podobno BR był szerszy/inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. rzeczywiście twoje głośniki z wyglądu różnią się od tych które można zobaczyć w internecie (od moich w sumie też), odnoście "buczenia", dla sprawdzenia odłączyłem głośniki od komputera, i również po przekręceniu "volume" na pozycję maksymalną, można usłyszeć lekkie buczenie, jednak po podłączeniu głośników do karty następuje cisza. Jednak to buczenie o którym wspomniałem, jest bardzo ciche (mieszkam na przedmieściu, być może występują jakieś zakłócenia w prądzie :P). W jakim sklepie kupiłeś głośniki, może trafiłeś na jakieś chińskie podróbki (chyba że wyszła jakaś pośrednia wersja pomiędzy 2k a 3k). Jaką masz kartę dźwiękową?? Pamiętam że u mnie na początku, na zintegrowanej karcie dźwiękowej głośniki strasznie "szumiały" w "ciszy".

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie wyglądające głośniki i grają jak powinny, poza tym były kupione w raczej zaufanym sklepie, więc IMO teorię o podróbce można odrzucić ;)

Żadnego irytującego buczenia nie stwierdziłem... Jak na razie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam identycznie wyglądające głośniki i grają jak powinny, poza tym były kupione w raczej zaufanym sklepie, więc IMO teorię o podróbce można odrzucić ;)

Żadnego irytującego buczenia nie stwierdziłem... Jak na razie :E

 

Nic zupełnie nie słychać gdy są wyciszone? Hm, nie wiem może zbliż głowe do głośnika niskotonowego, chociaz u mnie słychać w rozsądnej odległości gdy jest w miare cicho w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tylko że z modelem 1250x. To irytujące buczenie niszczyło mi psychikę :D Odesłałem je i oczywiście zostało stwierdzone, że głośniki są sprawne. Zamieniłem je więc (po dopłacie) na 2000x. I mimo, że nadal w momencie, gdy potencjometr jest prawie na zero i nic nie gra słychać delikatne buczenie to różnica jest kolosalna. Teraz już mogę w nocy słuchać cicho muzykę co nie było możliwe na poprzednim zestawie. Obawiam się jednak, że po wymianie głośnego komputera na nowy (obecnie komputer zagłusza skutecznie to buczenie z głośników ;p ) ten "dźwięk" znowu zacznie mnie irytować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem podobny problem, tylko że z modelem 1250x. To irytujące buczenie niszczyło mi psychikę :D Odesłałem je i oczywiście zostało stwierdzone, że głośniki są sprawne. Zamieniłem je więc (po dopłacie) na 2000x. I mimo, że nadal w momencie, gdy potencjometr jest prawie na zero i nic nie gra słychać delikatne buczenie to różnica jest kolosalna. Teraz już mogę w nocy słuchać cicho muzykę co nie było możliwe na poprzednim zestawie. Obawiam się jednak, że po wymianie głośnego komputera na nowy (obecnie komputer zagłusza skutecznie to buczenie z głośników ;p ) ten "dźwięk" znowu zacznie mnie irytować :)

a moze Twoja dziekowka jest do d... nie pomyslales o tym? albo kabel zmien bo ten od glosnikow jest do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellhammer za kogo Ty mnie uważasz ;> Głośniki sprawdzałem w paru miejscach i buczenie występuje nawet po podłączeniu samego głośnika do sieci, w nowej instalacji. Jest ono niezależne od karty dźwiękowej, czy jakichs kabli :)

Co innego "szum" w obu głośnikach, a co innego buczenie głównego głosnika, niezeleżne od poziomu głośności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz zupełną racje, że to buczenie jest nie do wytrzymania. Kupiłem mojej dziewczynie 2000x na allegro, dzisiaj je odpakowałem.

Mam ten sam model co kolega prezentuje wyżej. Tweeter na trzy śruby, Dioda w innym miejscu, i inaczej ułożone gniazdo z tylu obudowy.

Gdy w celu przetestowania podłączyłem je do sieci pierwsze co rzuciło mi się w "oczy" to te nieznośne buczenie.

Dodam od razu, że głośniki nie były do niczego podpięte. Później podłączyłem n95, laptopa, dvd LG, kompa stacjonarnego, a buczenie nie ustało.

Co do sieci elektrycznej u mnie w domu,. obydwa zestawy (dwa pokoje) logitecha x-530 nie wydają żadnych temu podobnych dźwięków.

Jutro przetestuje w mieszkaniu ich przyszłej właścicielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku o microlabach pisalem o moich doswiadczeniach z tymi Geniusami.

 

Kupione w normalnym sklepie (2tygodnie temu) i tez buczalo z lewego glosnika. Nie bylo to nic co rzucalo sie na pierwszy rzut "ucha", ale jak zblizylem sie do glosnika to bylo slychac cos niepokojacego. Zeby bylo jeszcze smieszniej to ja mialem wersje 4srubowa - czyli teoretycznie dobra.

Stwierdzilem, ze to wina montazu (u mnie tylko glosnik ze sterowaniem robil takie cyrki).

W innych bylo podobnie, wiec przypuszczam, ze to nie wina podrob tylko genius stwierdzil, ze mozna taniej lub obnizyl racje misek ryzu;)

 

 

Teraz bedzie paranoja na forach i zapytanie do ludzi na allegro, ma Pan wersja z trzema czy czterema srubami:D ale czy stara czy nowa ta 4-srubowa.

 

nawet mi sie zrymowalo, hyh.

 

 

Nie chcialbym, zeby moj post wywolal lawine niecheci do Geniusa, ale jak dla mnie to firma ma problemy z jakoscia, oby przejsciowe.

 

Male nawiazanie, Genius to nie jest firma pokroju microlabow, ktora paru dystrybutorow zachcialo sobie sprowadzac do Polski i w teorie o podrobach jakos mi sie nie chce wierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem te kolumny, też bas był taki jak w temacie. To wina kolumn myśle określonej parti czy poprostu Geniusa coś po****** :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z buczeniem rozwiązany..zmiana sieci elektrycznej w zupełności pomogła :)

koledzy jaką kartę dźwiękową polecacie do tych głośników? Komputer tylko i wyłącznie do muzyki i filmów. Ważne żeby była pod USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod usb to trafny wybor bedzie asus o ile wiem creative tez ma taka karte i nawet nie jest droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...