Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam tego laptopa klik. Czy ssd poprawi znacząco jego osiągi? W szczególności zależy mi na czasie reakcji programów i szybkim starcie systemu. Myślałem o Samsung 840 EVO, mogę kupować, czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy test po Updacie BIOSa płyty głównej - poprawiło się :thumbup::kwasny:

 

5xjscy062sql.jpg

 

post-111603-138108926677_thumb.jpg

post-111603-138108926677_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

D7XRIa8.png

 

To normalne ze nowy dysk ma taki wynik? 9 lat to sporo, pewnie zmienię go za 3-4 więc to mi nie straszne. Martwi mnie to 26%, widziałem dość stare dyski z Health na poziomie 99% :/

 

Ja mam u siebie 100% dysk przepracował ponad 4000h. Jednak także mam datę 2022r. Możliwe, że to błąd programu, pokaż na wszelki wypadek smarta. Zrób także jak możesz test AS SSD i wklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie i z góry zaznaczam, że Plextor nie wchodzi tutaj w grę :) Stawiam sobie nowy system, stary Agility 3 został ode mnie odkupiony z całym komputerem i teraz myślę jaki ssd kupić (120-128GB, system+programy, gry mam na hdd). Waham się pomiędzy dwoma Crucialami słynnym, choć nieco już leciwym M4, a nowym M500. Wie ktoś coś o tej nowej serii? Bezpieczna? Zależy mi bardziej na bezawaryjności niż na szybszych o milisekundy transferach. Sata III byłoby mile widziane. Brałem też pod uwagę Samsung Evo, ale pojęcia nie mam co oni mu zrobili, że cenowo tak odstaje od reszty Samsungów, więc sam już nie wiem...

Dlaczego nie Plextor???

 

Miałeś g.wniane Agility3 a nie chcesz porządnego Plextora? Nie rozumiem...

 

M500 nie wnoszą niczego ciekawego, m4 starsze ale pewne.

 

Samsung Evo od jakiej niby reszty odstaje? Są tylko topowe 840pro i jest 840EVO które zastąpiło 840. Jest tanie bo jest dalej na pamięciach tych samych co 840.

 

Ja bym brał 840EVO lub Plexotr M5S lub Crucial m4

 

Nie ma innych niż na Sata III.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie Plextor???Miałeś g.wniane Agility3 a nie chcesz porządnego Plextora?

Nie doczytałeś do końca - napisałem przecież, że zamówiłem Plextora. Początkowo nie chciałem dopłacać 20 funtów różnicy pomiędzy nim, a M500 - aczkolwiek dzisiaj amazon obniżył cenę i de facto zrównał z innymi, więc kupiłem. Co do Agility 3, pozostawię bez komentarza :) ja z nim nie miałem i nie mam żadnym problemów i uważam,że to dobry dysk. Fakt, nie mam porównania, bo to mój pierwszy, ale nie mogę powiedzieć, bym na niego narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo jest na Amazonie bo Plextor zwykle jest tańszy lub w tej samej cenie -> overclockers & komplett & dabs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo jest na Amazonie bo Plextor zwykle jest tańszy lub w tej samej cenie -> overclockers & komplett & dabs

 

Nie rozumiem jakie drogo, kiedy amazon rzucił go za 72 funty z darmową przesyłką, a overclockers (który nota bene bardzo lubię i często u nich kupuję) ma go w ofercie za 83.99 + 7.25 najtańsza przesyłka :D Tego drugiego sklepu nie znam, a z dabsem się nie lubimy (btw. nie mają ssd Plextora) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto wspomnieć, że w tej cenie kupiłeś M5P nie M5S więc cena dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Samsung SSD 840PRO 256GB na płycie głównej z sygnaturki, kontroler AMD AHCi sterownik AMD AHCi najnowszy jaki znalazłem w sieci. Płyta ma tylko kontroler SATA 3. BIOS F4a beta. Dysk pracuje w trybie UEFi, partycje GPT. Firmware najnowszy z Maya 2013, nowszego nie ma.

 

Dobrze wypadł test??

 

Przechwytywanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bKVBOqG.pngjhPZvfc.png

 

 

Przy Health wyskakuje mi teraz 0

To jak, powie mi ktoś co z tym dyskiem jest nie tak? SSDLife pokazuje teraz że dysk jest na 0%, jednak gdyby tak było to bym chyba zauważył, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do kupno drugiego SSD

 

Zastosowanie to system+gry a reszta na HDD

 

Czy SSD Samsung 840 256GB będzie dobry?

 

Mama okazję kupić go tanio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 840 PRO ? Zresztą bez różnicy czemu miałby być niedobry bo nie wiem co masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samsungiem nie ma problemów jak masz dobrą cenę to bierz i się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

SSD to jednak

 

pojemność 250GB

 

model MZ - 7TD250

 

840 Series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dysk jestem z niego zadowolony (też sprzedaję), to jest starsza/pierwsza wersja na pamięciach TLC aktualnie Samsung wydał nowszą rewizję tego dysku zwie się 840 EVO i ma wydajność lepszą od tej starszej co jest raczej oczywiste. Niemniej dysk jest ok tutaj masz test mojego http://gandalf.uznam.net.pl/~mattpl/sam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.a.R.e.K

D użytkowników OCZ Vertex 3 60GB. Niedawno ukazał się firmware 2.50

 

Co ciekawe wszedłem teraz na stronę OCZ i dostępna jest tylko wcześniejsza wersja 2.25. Czy ktoś coś wie o wycofaniu wersji 2.50 i czy powinienem się martwić? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupic dysk lecz po obejrzeniu testów teraz mam małe wątpliwości co do wyboru.

Co bedzie lepsze

 

Plextor m5s 128 gb

samsung evo 120 gb

 

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie wczoraj Samsunga 840 128 GB PRO, wszystko fajnie działa ale wydajność wydaje mi się bardzo niska. Czy to może być coś z dyskiem ?

Wszystko skonfigurowałem (TRIM i ACHI włączone) a w programie Magician ustawiłem najwyższa wydajność, posiadam kontroler z SATA II.

 

Testy wydajności

 

http://imgur.com/zAXu4Rl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te próbki 4k to przez co przepustowość jest ograniczona ? Przez sam interfejs czy kontroler nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że interface ogranicza w pewnym stopniu wydajność ale w praktyce na Sata III nie odczułbyś większej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...