Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jest szerszy ;)

Ten p20 będzie zbliżony do a40? O nie...

 

Czyli ma razie nie ma co wziąć od operatora... :(

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.5" 16:9 = 6.0" 18:9 = 6.4" 19.5:9. W każdym przypadku rośnie tylko długość ekranu. W s10 po wyłączeniu dziury mam 6.4" 18:9 ale ekran jest zauważalnie większy i wygodniejszy niż 6.4" 19.5:9 mimo, że to wydawałoby się pomijana różnica to w praktyce różnica jest ogromna na korzyść s10. Przy proporcjach 19.5:9 każdy ekran do 6.5" włącznie jest mały i niepraktyczny ale nieproporcjonalnie długi. Na szczęście składane telefony powinny umożliwić przywrócenie słusznych proporcji, a po naklejeniu szyby na takiego folda jest to już normalny telefon bez wad wynikających ze składanego ekranu. Oczywiście fold jest zdecydowanie zbyt duży ale przypuszczam, że z czasem wybór będzie szerszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu za około 700zł (może spróbuję kupić u operatora, ale nie wiadomo co z tego będzie).

Od 5,2 może do 6 cali, 32GB pamięci, min 12mpx i bateria o jak największej pojemności.

Edytowane przez Jochnka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam to

mały telefon ale największa bateria. Jak wy to chcecie fizycznie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telefonu za około 700zł (może spróbuję kupić u operatora, ale nie wiadomo co z tego będzie).

Od 5,2 może do 6 cali, 32GB pamięci, min 12mpx i bateria o jak największej pojemności.

 

Prosze

Max pro m1. 700zl, 6", 32GB, 13mpx, 5000mAh

 

Edit

A przepraszam. Tu wersja 4gb ram za 730zl

https://www.x-kom.pl/p/520111-smartfon-telefon-asus-zenfone-max-pro-m1-zb602kl-4-64gb-bez-nfc-czarny.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie dorzucę motorole one. Mały i dobrze trzymający na baterii. Nie widzę nic świeższego co by to połączylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6" 18:9 / 6.4" 19.5:9 to jest bardzo standardowy rozmiar czyli szerokość 72 mm. Ponad połowa telefonów obecnie ma taki rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie mogę kupić oryginalną baterię do Galaxy Note 7? Ewentualnie czy bateria wersji FE pasuje do oryginalnego Note 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się dorwać Oppo Reno 2Z na pewien okres czasu, jakieś pytania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam Oppo Reno X10 Zoom od premiery i nie do końca rozumiem pytań na temat oprogramowania. Ma swoje dobre i słabe strony - jak każdy smartfon.

 

Z tego co jest w kolor ColorOS / co mi się podoba :

- UI przypadło mi do gustu (a bardziej jego kolorystyka). Jest minimalistycznie i ładnie, bez jaskrawych udziwnień.

- wspiera okna popup, w tym dialer jest przystosowany do aplikacji pełnoekranowych dzięki czemu nie przerywa pracy/gry

- rozbudowane bezpieczeństwo : dwa silniki antywirusowe (avast i 360), prywatny sejf, ochrona przed nękaniem, naprawdę przejrzyste zarządzanie zezwoleń aplikacji, tryb dla dzieci, szyfrowana klawiatura, ochrona bankowości

- 3 tryby do czytania (w tym coś ala kindle)

- klonowanie aplikacji

- inteligentny kierowca - predefiniowane profile jak ma się telefon zachowywać podczas prowadzenia samochodem

- brak bloatware. Kilka systemowych aplikacji da się usunąć - w tym większość aplikacji od google

- przestrzeń "gier" działająca z każdą aplikacja w telefonie

 

i pewnie jeszcze trochę rzeczy o których nie pamiętam

 

z tego co mi brakuje / nie pasuje

 

- dość okrojony AOD

- brak trybu ciemnego (podobno ma być w colorOS 7/android 10)

- niektóre tłumaczenie jest dziwne (zbyt dosłownie przetłumaczone)

 

ogólnie już jestem do niego przyzwyczajony i naprawdę wygodnie się korzysta. Używam większości fjuczerów w tym telefonie i niektóre naprawdę ułatwiają pracę/korzystanie. Na X10 Zoom system działa sprawnie, bez lagów. Animacje są płynne. Z Reno 2Z dam znać po tygodniu - ale ogólnie zrobiłem kopię telefonu z X10 Zooma i na razie działa ok

 

co zauważyłem to fakt, że Oppo ma genialne skalibrowane kolory out of the box w porównaniu do większości innych telefonów. Jedynie gdzie znalazłem podobnie dobrą kalibrację to w Sony.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodzi mi głównie o ewentualne niedopracowane elementy i błędy jak np. wywalanie aplikacji lub brak reakcji na dotyk w aplikacji. Również zarządzanie ram i energią. Czy programy działają prawidłowo w tle i czy nie są ubijane, czy nie jest czyszczony ram i cache oraz czy systemowe mechanizmy zarządzania energią nie powodują problemów z działaniem powiadomień lub samych aplikacji, które powinny działać w tle. Przez prawie 10 lat używania głównie Samsungów, Sony, telefonów Googla i ostatnio LG nawet zapomniałem jak ręcznie zrestartować aplikację,w ogóle nie wchodziłem w opcje zarządzania powiadomieniami i całkowicie zapomniałem o ręcznej konfiguracji w menu baterii, bo poza wyłączeniem doze przez abd (używam specyficznych aplikacji oraz wielu usług, które powinny działać bez opóźnień i co najważniejsze niezawodnie) wszystko zostawiałem na ustawieniach domyślnych. Dopiero chińskie telefony zmusiły mnie do poświęcenia godzin na konfigurację, studiowania xda i wreszcie Oneplus, którego producentem jest Oppo przypomniał mi o tej mitycznej niestabilności Androida, na którym podobno aplikacje albo nie chcą działać albo się zawieszają co nie zdarzało się od co najmniej 8 lat na żadnym telefonie z Androidem włącznie z Xeromi. Strasznie żałuję, że zamieniłem Pixela 4 xl na Oppo OP 7pro jednak mam świadomość, że OnePlusy to budżetowa linia telefonów, a samo Oppo to marka premium stawiana na równi z Samsungiem więc mam przeczucie graniczące z pewnością, że Color OS jest wolny od problemów Oxygen OS. Również lektura XDA wskazuje na brak poważnych problemów z zarządzaniem ram oraz działaniem usług oraz powiadomień jak też innych nieudokumentowanych innowacji poprawiających energooszczędność lub wydajności kosztem psucia bazowej funkcjonalności systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Realme X2 Pro od MajstraPirzu.

Gdyby był tam czysty android na pokładzie to byłoby mój przyszły telefon. Jak za te pieniądze to naprawdę kawał telefonu, który jest realną konkurencją Xiaomi. Gdyby tylko jeszcze fizycznie był w polskich sklepach pewnie byłby hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zamieniłbym Pixela na OP, gdyby Pixel miał skaner palca i gdyby face id było chociaż na poziomie rozwiązania z LG G8s gdzie face ID zapewnia wystarczający poziom bezpieczeństwa i skuteczności do zabezpieczenia magazynu haseł. Drugą wadą było tylko 128 gb. To strasznie głupie, że Google nie wprowadza wersji z co najmniej 256gb lub najlepiej 512 gb przecież nic to nie kosztuje, a daje potencjalny zysk. Nie rozumiem jak można na przełomie 2019/2020 wprowadzać na rynek flagowca w wersji 64gb, to tak jakby VW dał dwa silniki do wyboru w Passacie - 1.0 i 1.2. Kompletny idiotyzm. Trzeba jednak przyznać, że pomijając oczywiste wady Pixel jest lepszym telefonem. Tyle tylko, że te oczywiste wady to nie są drobiazgi ale niezwykle dokuczliwe i uciążliwe braki wynikające z idiotycznych rozwiązań.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chodzi mi głównie o ewentualne niedopracowane elementy i błędy jak np. wywalanie aplikacji lub brak reakcji na dotyk w aplikacji. Również zarządzanie ram i energią. Czy programy działają prawidłowo w tle i czy nie są ubijane, czy nie jest czyszczony ram i cache oraz czy systemowe mechanizmy zarządzania energią nie powodują problemów z działaniem powiadomień lub samych aplikacji, które powinny działać w tle. Przez prawie 10 lat używania głównie Samsungów, Sony, telefonów Googla i ostatnio LG nawet zapomniałem jak ręcznie zrestartować aplikację,w ogóle nie wchodziłem w opcje zarządzania powiadomieniami i całkowicie zapomniałem o ręcznej konfiguracji w menu baterii, bo poza wyłączeniem doze przez abd (używam specyficznych aplikacji oraz wielu usług, które powinny działać bez opóźnień i co najważniejsze niezawodnie) wszystko zostawiałem na ustawieniach domyślnych. Dopiero chińskie telefony zmusiły mnie do poświęcenia godzin na konfigurację, studiowania xda i wreszcie Oneplus, którego producentem jest Oppo przypomniał mi o tej mitycznej niestabilności Androida, na którym podobno aplikacje albo nie chcą działać albo się zawieszają co nie zdarzało się od co najmniej 8 lat na żadnym telefonie z Androidem włącznie z Xeromi. Strasznie żałuję, że zamieniłem Pixela 4 xl na Oppo OP 7pro jednak mam świadomość, że OnePlusy to budżetowa linia telefonów, a samo Oppo to marka premium stawiana na równi z Samsungiem więc mam przeczucie graniczące z pewnością, że Color OS jest wolny od problemów Oxygen OS. Również lektura XDA wskazuje na brak poważnych problemów z zarządzaniem ram oraz działaniem usług oraz powiadomień jak też innych nieudokumentowanych innowacji poprawiających energooszczędność lub wydajności kosztem psucia bazowej funkcjonalności systemu operacyjnego.

 

 

Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby aplikacje niespodziewanie wywaliło, podobnie na brak reakcji na dotyk.

Zarządzanie ramem i energią uważam, że jest ok. Aplikacje trzymają tak jak mają trzymać, telefon ma dość dobre zarządzanie energią przy włączonej inteligentnej baterii. Używam praktycznie wszystkiego co się da + smartwatch xiaomi i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby telefon przysłał powiadomienie za późno lub wykrzaczył aplikację na której pracuje.

Nie używam żadnych czyścicieli ramu czy cache, telefon sam wszystkim zarządza i działa to tak jak ma działać.

 

Recenzja Realme X2 Pro od MajstraPirzu.

Gdyby był tam czysty android na pokładzie to byłoby mój przyszły telefon. Jak za te pieniądze to naprawdę kawał telefonu, który jest realną konkurencją Xiaomi. Gdyby tylko jeszcze fizycznie był w polskich sklepach pewnie byłby hit.

 

 

recenzje tego xiaomi fanboja pozostawiłbym jako ciekawostkę, on potrafi czasami takie bzdury pieprzyć i polecać tak beznadziejne telefony, że głowa mała. Omija szczegóły i nie podchodzi do tematu na poważnie. Używa telefonu tydzień-dwa i potrafi wysunąć długoterminowe wnioski. Przyzwyczaił się do UI xiaomi i dla niego każdy inny telefon jest nieporęczny i nieużywalny.

 

I też swoją drogą : tragiczne są zdjęcia nocą z tego realme :o

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia w nocy rzeczywiscie to porazka, ale moim zdaniem jest obiektywny, regularnie goni xiaomi za wypuszczenie kolejnego klona wiec z tym fanbojowstwem bym nie przesadzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Może kiedyś i był w grupie 'xiaomi lepsze', ale teraz jest zdecydowanie bardziej stonowany i nie jeden już Xiaomi zjechał w swoich recenzjach. Bardziej obecnie mu bliżej mu do 'Oneplus lepszy'. Do tego własnie oglądając wiele rożnych recenzentów odnoszę wrażenie, iż Pirzu jako jeden z nielicznych zwraca uwagę na szczegóły i małe smaczki. Zaczynając od haptyki wibracji (o których mało kto wspomina) po małe niuanse w sofcie. I jako jeden z nielicznych na polskim yt testował wiele rożnych 'flagship killerów' i mocno egzotycznych telefonów z Chin przez co ma znacznie większe doświadczenie i punkty odniesienia w temacie chińskich flagowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie muszę nadrobić kilka jego filmów, ale jak kiedyś mi nadepnął na piętę to do tej pory mam alergie na jego głos :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Może kiedyś i był w grupie 'xiaomi lepsze', ale teraz jest zdecydowanie bardziej stonowany i nie jeden już Xiaomi zjechał w swoich recenzjach. Bardziej obecnie mu bliżej mu do 'Oneplus lepszy'. Do tego własnie oglądając wiele rożnych recenzentów odnoszę wrażenie, iż Pirzu jako jeden z nielicznych zwraca uwagę na szczegóły i małe smaczki. Zaczynając od haptyki wibracji (o których mało kto wspomina) po małe niuanse w sofcie. I jako jeden z nielicznych na polskim yt testował wiele rożnych 'flagship killerów' i mocno egzotycznych telefonów z Chin przez co ma znacznie większe doświadczenie i punkty odniesienia w temacie chińskich flagowców.

 

Ma jedną złą cechę. Chwali bezkrytycznie to czego w danej chwili używa i priorytyzuje mocne strony na jakich mu najbardziej zależy.

 

Jeśli kupi Xiaomi to miui stanie się ponownie najlepszą nakładką na Androida. Obecnie najważniejszy jest dla niego ekran 90 hz i dobre wibracje. Stwierdził nawet, że ekran OP7 pro jest lepszy niż s10 plusa kiedy w praktyce te konstrukcje dzieli przepaść zauważalna nawet dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie powiedziec ekran i to 90hz robi robote w 1+, testowal je i wyraza swoja opinie bo jest recenzentem

a z tymi laikami to bym nie przesadzal potrzeby sa rozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę, co daje ekran 90hz?

Oko ludzkie już przy 30fps (25fps) widzi obraz w pełni płynny, 60hz zapewnia pełny komfort oglądania, czyli wpatrywania się w ekran godzinami. Telefony nagrywają max w 60fps.

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?

 

Rozumiem, że moze w grach jest to jakos przydatne, ale z drugiej strony nie każdy kupując telefon za kilka tys kupuje go do gier.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę, co daje ekran 90hz?

Oko ludzkie już przy 30fps (25fps) widzi obraz w pełni płynny, 60hz zapewnia pełny komfort oglądania, czyli wpatrywania się w ekran godzinami. Telefony nagrywają max w 60fps.

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?

widać, że nigdy w ręku tego nie trzymałeś.

 

Idź do sklepu, który sprzedaje MONITORY, obczaj ekran na 60hz i 120hz. Jeśli nie widzisz różnicy, to radzę udać się do okulisty.

 

A po co? Płynność animacji. Obejrzyj kanał LTT gdzie testują telefony które mają więcej jak 60hz, może to Ci też rozjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi proszę, co daje ekran 90hz?

Oko ludzkie już przy 30fps (25fps) widzi obraz w pełni płynny, 60hz zapewnia pełny komfort oglądania, czyli wpatrywania się w ekran godzinami. Telefony nagrywają max w 60fps.

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?

 

Rozumiem, że moze w grach jest to jakos przydatne, ale z drugiej strony nie każdy kupując telefon za kilka tys kupuje go do gier.

 

 

najwyraźniej twoje oko tyle widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kwestie FPS przerabialem przez wiele lat przy GPU w pc.

Poza tym nie raz to było poruszane

https://forum.pclab.pl/topic/989776-Ile-HZ-wykrywa-ludzkie-oko/

 

Oko ludzkie obrazy powyżej 25obrazów na sekundę uważa za ruch ciągły, max to około 50-60 które może dałoby się realnie wychwycić.

Odbieranie płynnego obrazu w grach w których jest powiedzmy 100 obrazów na sekundę a faktyczne ograniczenie "techniczne" ludzkiego oka nie ma z sobą nic wspólnego. Wydaje nam się że po prostu jest płynniej, a od około 25klatek oko już ma max swoich możliwości.

 

 

Pytam się teraz, skoro przez lata wiadomym było to co oczywiste i chciałem wiedzieć co takiego się zmieniło, że nagle jest inaczej

 

Cytat powyższy z laba. Materiałów naukowych nie chce mi się przytacza, bo to będzie walka z wiatrakami.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oko ludzkie już przy 30fps (25fps) widzi obraz w pełni płynny, 60hz zapewnia pełny komfort oglądania, czyli wpatrywania się w ekran godzinami. Telefony nagrywają max w 60fps.

Wiec po kiego grzyba aż 90hz? Z czego takie wow?

No nie wiem, czy nie widać różnicy :P. Mam iPada Pro, który ma ekran 120 Hz i różnica w obrazie względem "zwykłych" 60 Hz w dowolnym ekranie jest kolosalna... Do wrażenia idealnej płynności działania można się szybko przyzwyczaić, nawet bardzo - stąd to całe wow :D. Nawiązując jeszcze do iPada... W ustawieniach mam możliwość włączenia ograniczenia ilości klatek na sekundę (do 60) - kiedyś z ciekawości włączyłam i jak zobaczyłam, że klatkuje, to szybko to wyłączyłam i już więcej tego ustawienia nie tykałam :E.

 

PS Przecież wojenki PC vs konsole też się w sporej części rozchodzą o ilość klatek na sekundę :E. Sama mam Xboxa i lapka do grania i uważam, że 25 FPS "Cinematic Experience" to jakaś tragedia... Łapię się na tym, że częściej gram na kompie niż konsoli :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...