Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheRomanist

Poczta polska - przesyłka z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

dzowniłem do nich i powiedzieli mi że to trzeba na pocztę dzwonić i nie wiem czy dzwonić czy nie ;D

 

dzowniłem do nich i powiedzieli mi że to trzeba na pocztę dzwonić i nie wiem czy dzwonić czy nie ;D

 

 

zadzwoniłem do poczty polskiej i powiedziała mi że przesyłka jest w Dębicy (11km odemnie ), czyli dziś albo jutro będzie ! ;p (prawdopodobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże, jak tylko dojdzie nie zapomnij nas o tym poinformować, koniecznie nagraj tzw. unboxing i umieść na Youtube, nie zapomnij też napisać obszernej recenzji w dziale telefonów komórkowychkwasny.gif

Dżizas, za 100 zł z groszami kupił jakąś tandetę z Chin (na allegro są takich setki) i przeżywa, jak mysz młockę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym naliczeniem cła i watu to żart był - jak się nie upomnisz to może naliczą a może nie... a jeśli się będziesz dopominał to mogą specjalnie się dobrać i oclić :)

 

natomiast jeśli coś naliczą to jak do mnie pocztexem przyjeżdżała paczka to naliczali mi chorą stawkę za samo pobranie - coś około 50pln bez względu na to czy cła i podatku było 500 czy 2000pln. 50pln to stała stawka za pobranie kasy w pocztexie i nie dają gnoje wyboru - nie poinformują że jest opłata naliczona i można kwotę przelać tylko od razu kierują to jako opłatę do pobrania przy odbiorze przesyłki więc jesteś skazany na ich cennik który mówiąc wprost na tym żeruje. Co prawda mnie to nie bolało bo była to nieznaczna kwota podliczając całość zamówienia, jednak przy małej kwocie za towar - jak piszesz 150pln jak doliczą 20 czy 30 zł opłat i 50pln za ich pobranie to jest to jawne złodziejstwo. Dzwoniłem do Urzędu Celnego, dowiadywałem się jak na przyszłość to ominąć - czy można samemu opłacać podatek i cło - albo żeby wystawiali rachunek z terminem płatności 7 dni... cokolwiek co pozwoliłoby na ominięcie opłaty 50pln pocztexowi. Okazało się, że nie ma takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, za 100 zł z groszami kupił jakąś tandetę z Chin (na allegro są takich setki) i przeżywa, jak mysz młockę...

 

Ktora to IMHO nie wytrzyma nawet 6 miesiecy. A gwary w PL/EU brak :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże, jak tylko dojdzie nie zapomnij nas o tym poinformować, koniecznie nagraj tzw. unboxing i umieść na Youtube, nie zapomnij też napisać obszernej recenzji w dziale telefonów komórkowychkwasny.gif

Dżizas, za 100 zł z groszami kupił jakąś tandetę z Chin (na allegro są takich setki) i przeżywa, jak mysz młockę...

 

 

po to jest matołku forum żeby zadawać pytanie . a jak Cie to nie interesuje to się nie udzielaj . proste .

 

 

telefonik doszedł dzisiaj ;p dzięki wszystkim za wypowiedzi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to jest matołku forum żeby zadawać pytanie . a jak Cie to nie interesuje to się nie udzielaj . proste .

 

 

telefonik doszedł dzisiaj ;p dzięki wszystkim za wypowiedzi ;D

Dziecko, czy ja Cię wyzywam w którejś mojej wypowiedzi? Nie umiesz dyskutować bez obrażania personalnie drugiej osoby, to się nie udzielaj na publicznym forum, skoro reprezentujesz poziom kultury z piaskownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko, czy ja Cię wyzywam w którejś mojej wypowiedzi? Nie umiesz dyskutować bez obrażania personalnie drugiej osoby, to się nie udzielaj na publicznym forum, skoro reprezentujesz poziom kultury z piaskownicy.

 

 

sam prowokujesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam prowokujesz .

Jest różnica między żartami i prowokacją a imiennym obrażaniem rozmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między żartami i prowokacją a imiennym obrażaniem rozmówcy.

 

 

ok . sory za "matołka" , a ten żart to bardzo nie wyszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ją kupowałeś w Chinach jak u nas jest w prawie tej samej cenie scratchhead.gif Odliczając jeszcze przesyłkę z zagranicy to już w ogóle nie opłacalne.

 

Co innego gdy byś kupował za 1-2k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż specjalnie wszedłem na allegro w telefonie - 10 pozycji, w dobrym stanie można kupić za 80 zł. Po co go ściągać z Chin?scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Bo jakby kupił w Polsce to by nie było pretekstu do założenia tematu...

 

Cholera, w tej cenie to można już się pokusić o e51...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości zapytam - z ebaya czy jakiegoś sklepu? Wrzucisz linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na allegro było kupowane , szczeże wam powiem że a nawet nie wiedziałem że to idzie z chin , dowiedziałem sie dopiero 5 dni po wysyłce . pisało że wysyłane zza granicy ale skąd miałem wiedzieć że aż z chin ! :D a po za tym kontakt z gościem to masakra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkońcu z chin ; D . zobaczymy jak długo wytrzyma , teraz oprogramowanie nowe musze wrzucić bo tym telefonem można sie fajnie bawic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jak dostaniesz telefon na zupełnie innych podzespołach z chińskim softem to się możesz co najwyżej podświetleniem ekranu pobawić.

 

Chyba że ten koleś oryginały sprzedaje, to zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...