Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skasowalem_konto

Ile Wam trzyma bateria iPhone 5 ? Godzin uzywania/czuwania

Rekomendowane odpowiedzi

J.w. ostatnio kupilem iPhone 5 (glownie z powodu swietnej jakosci rozmow, wielkosci i oczywiscie ilosci/jakosci aplikacji), uzywalem SGS3 ktorego kupilem po HOX ktorego mialem 2 tyg, HOX mial poza slaba wydajnoscia (przynajmniej po premierze) bardzo slaba baterie, generalnie kupilem go 1 dzien przed wyjazdem na wakacje, tel bez karty ledwo dozywal wieczora, no to po powrocie wymienilem HOX na SGS3 tez noweczka z salonu, tu to bateria smigala swietnie, 2 dni dozywal, jednakze denerwowaly mnie same problemy Androida (slabej jakosci appsy i problemy z systemem, zwisy, telefon potrafil sam dzwonic do wybranej losowo osoby z ksiazki w trakcie grania ?? (to nie byla nawet ostatnio wybierana osoba, nie z poczatku listy, ot losowo, uzywalem go na OFW, na roota ochoty nie mam i nie mialem, juz dosc swego czasu sie nabawilem z CFW od wyjscia Androida (wczesniej uzywalem WM, Symbiana))...

 

Po kupnie iPhone5 (a dodam ze mam rowniez iPhone4s ktorego musze w koncu sprzedac) okazalo sie ze bateria nie jest 10% mocniejsza w uzytkowaniu od starego iPhona4s, jest o wiele mocniejsza, bym powiedzial ze wytrzymuje znacznie wiecej niz SGS3, co mnie mocno zaskoczylo bo sa bardzo rozbiezne opinie na ten temat w recenzjach, zastanawia mnie dlaczego, telefon ma maile, skype i kilka innych uslug wlaczonych, sporo na nim gram w bardzo wymagajace gry 3D ktore usmazylyby baterie SGS3 w 4h i tak sie zastanawiam czy czasem te iPhony 5 nie maja jakis felernych serii ?? Bo jakos nie chce mi sie wiezyc ze tel mi wystarcza na 2 i 1/2 dnia przy 8h uzytkowania dosc wymagajacego gdzie SGS3 wytrzymywal podobne ilosci ale tylko z 2h uzytkowania znacznie mniej zaawansowanych aplikacji...

 

Stad i pytanie ile u Was trzyma iPhone 5 ? Jaka werjsa softu + GB.

 

U mnie 6.0.1, bialy, 32GB, dziala tylko 3G (siec Three z UK), kupiony noweczka z salonu kilka dni temu, bateria ladowana dopiero po pelnym rozladowaniu (chociaz obecnie to pewnie znaczenia nie ma)...

 

 

Spotkalem sie z opiniami gdzie iP5 trzymal tyle samo co iP4s co dla mnie jest totalna bzdura bo wytrzymuje 2.5x dluzej niz iP4s przy 2x wiekszym czasie uzywania...

 

 

Wiec jak to jest, jakie serie iP5s macie, kiedy kupiliscie i ile Wam trzyma ???

 

Fotka ze statystyka, dodam ze ostatnie 10% rozladowywalem specjalnie latarka, muzyka itp. bo musze jechac a chcialbym go naladowac na maxa, gdyby nie to to jeszcze pociagnalby kilka h (zauwazylem ze 1% na dosc dlugo wystarcza)

 

 

iphonezm.jpg

 

 

Sorry za jakosc, robione SGS3 :/ dslr schowany i nie chcialo mi sie szukac kabla (a czytnik kupilem jakis czas temu ale wciaz nie otwarty i sie zapodzial :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozładowuj telefonu typu iPhone do zera, bo to szkodzi baterii. To nie czasy Nokii 3310, gdzie trzeba było baterię formatować. Tu nie jest to konieczne, a wręcz przeciwnie - nie powinno się tego robić, bo skraca to czas pracy baterii i jej pojemość o ok. 10-20%.

 

 

Szkoda telefonu na takie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary mam na prawdę spory problem z swoim iphonem i zastanawiam sie

czy nie powinienem go oddać do serwisu :/ mam nowke sztukę kupiona w

ofercie play . I tak na samym początku czytaj zaraz po rozpakowaniu

to była jakaś masakra telefon wytrzymywal Max 3,5 godziny w użyciu

patrz screen , wtedy zacząłem szukać pomocy w internecie , kiedy

wylaczylem w moim iphone dosłownie wszystko (3G , wifi, lokalizacje ,

powiadomienia , itd ) mój rekord to 6,5 godziny w użyciu i prawie

dzień w uspieniu . Zastanawiam sie czy to jest normalne i czy nie

powinienem oddać swojego tel do serwisu zwłaszcza ze to jest chore mam

nowy telefon w którym muszę wyłączyć wszystkie funkcje żeby normalnie

działał ??? Wersja iOS 6.0.1 iphone 16 gb czarny , jest to mój

pierwszy telefon z jabluszkiem :)

 

Wysłane z iPhone'a

 

image.png

 

z wyłaczonym 3g , powiadomieniami dosłownie wszyskitm co się da nawet wifi !!!

image%20(1).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , to nie czasy baterii niklowo kadmowych !! Baterii litowo - jonowych i inny nowych nie wolno rozładowywać w zasadzie już poniżej 20 % !! Zepsujecie sobie baterię ! Te akumulatorki powinno być dość często doładowywane, nawet jak wartość spadnie do ok. 70 % to śmiało podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że raz na 2 tygodnie powinno się go rozładować i naładować na full i wtedy działa najlepiej :) ale moim pytaniem jest czy to ile tryma mi iphone jest normalne czy może powinienem pojechać z nim do serwisu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie tak dalej to będą wam trzymać po 7 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiedź na moje pytanie! Bardzo proszę żeby ktoś kto ma iphona 5 powiedział czy taki stan rzeczy jest normalny, że tel trzyma max 4h używania...

 

Dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zależy od egzemplarzu, mój trzyma średnio 9-10h użytku przy włączonym 3G/WiFi, twitter, tapatalk, mail imess.

Sprawdź pocztę przestaw ją z PUSH na np sprawdzanie co godzinę to dużo pomoże, wyłącz powiadomienia które nie są Ci potrzebne, baterie ładuj jak Ci potrzeba, raz na miesiąc/półtora możesz ją rozładować do 0%, ale wcześniej nie ma sensu. Ja staram się ładować telefon gdy mam 20-30 . Znam osobę której iPhone 5 przy jego użytkowaniu trzyma po 14-15 h. Albo coś bardzo je*** baterie strasznie, albo masz wadliwy egzemplarz, potestuj kilka dni z tymi ustawieniami i wtedy zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Halwiefal

http://www.anandtech.com/show/6330/the-iphone-5-review/13

50476.png

 

W moim dokladnie nie powiem ile trzyma, ale na pewno sporo dłużej niż w telefonie brata - Samsung Galaxy S3 oraz w moim poprzednim - iPhone 4.

 

 

@ Dexter00,

wg mnie coś nie tak z Twoim iPhonem albo może masz włączone jakieś aplikacje w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc oddałem mój telefon do serwisu , niestety według serwisu apple , wszystko z nim w porządku i jest sprawny :( no cóż od razu kiedy wrócił z zainstalowanym nowym systemem skończył mi się pakiet internetowy , więc na stałe wyłączyłem 3g oraz internet i wtedy przy normalnym użytkowaniu, telefon ,sms , przegladnie internetu (wifi), mail (wifi), gry , filmy , muzyka udało mi się osiągnąć całkiem przyzwoity wynik

 

 

zdj%eacie.PNG

 

 

 

w momencie kiedy tylko używam internetu przez 3g bateria schodzi w zastraszającym tempie 18 min 10% baterii przy nie ma mowy żeby to było normalne ! z tego wynika ze na surfowanie starczy max na 3 godziny wtf ??? I teraz powiedzcie mi panowie jak to się ma do tego co obiecuje apple !!!

 

teraz ustawienia: data/3g off, icloud push off, microsoft exchange (konto google) fetch 1hour, localization off, bluetooth off, powiadomienia tylko apple, jasność auto, bez dodatkowych dzwięków,icloud sync kontakty kalendarze przypomnienia notatki + findmyiphone on, konto google włączone poczta,kotnakty kalendarze, fetch co godzine.

 

zdj%eacie%201.PNGzdj%eacie%202.PNGzdj%eacie%203.PNG

 

Zaraz spróbuje napisać maila do apple bo nie mam już siły , chyba zostaje mi sprzedać ten beznadziejny telefon i wrócić do poczciwego HTC (mój 2 letni telefon trzyma spokojnie 2-3 razy tyle co mój iphone :P )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci zawsze podają "czasy" działania smartów na baterii z kosmosu, dziś jeśli jest wszystko ok to te urządzenia trzymają góra 3 dni nieużywane, a ładowanie po kilkunastu godzinach większego używania to standard.

Biorąc pod uwagę ze to nowy IP, to być może to kwestia samego oprogramowania, ale tutaj nic na to nie poradzisz póki producent nie wyda poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Iphone 4 trzyma jakies 8-9 godzin przy normalnym uzytkowaniu. ładuje go gdy poziom baterii spada do ok 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat bardzo stary, ale chciałem się tutaj zapytać, czy w moim iPhone 5 ( iOS 8.4.1 ) utrata 12% baterii w użyciu 40 minut i w gotowości 2h i 30 min. to jest normalne ? Dodam, że to "użytkowanie" to głównie zabawa w ustawieniach. WiFi miałem włączone w sumie przez... 20 - 25 minut. Jasność ustawiona jest po środku tego paska.

 

Edit: Po grze w Subway Surfers, przeglądaniu Facebooka i Snapchatu ( przez WiFi ) mam 69% baterii po: w użyciu: 1h 15 min. a w gotowości: 5h i 2 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...