Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WKD622

Laptop do gier - 3500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dokupywać jakąś podstawkę chłodzącą? Ile coś porząnego kosztuje? Mój budżet to jak najmniej :D. Najlepiej około 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć kartę graficzna a nie będzie się grzał , możesz uaktualnić Bios i EC do najnowszej wersji , jest poprawiona charakterystyka wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o :o :o :o :o

Wolę nie odkręcać bo jeszcze coś popsuje, nie znam się na budowie komputera a laptopa tym bardziej :(. Zawsze mam błędne podejście że kupuje żeby działał a tu widzę trzeba koło niego skakać i ciągle coś jest do roboty.

 

W sumie warto by było się nauczyć go rozkręcać choćby po to żeby go czasami przeczyścić. Na razie od 5 miesięcy nic nie robiłem. :thumbdown:

 

Co do Biosu to nie wiem jak zaktualizować, a EC nawet nie wiem co to jest a tym bardziej jak zaktualizować :E. Panowie z BM oczywiście mnie nie powiadomili o czymkolwiek no ale co poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć kartę graficzna a nie będzie się grzał ,

 

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o Wolę nie odkręcać bo jeszcze coś popsuje,

 

a podkręcić umiałeś :E

Na samym OC pamięci o 250 mhz jest dobrze, ale już na OC karty + OC pamieci wyskakują błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VSS

:E

Na Nvidia inspector przesunąć suwaczek w prawo każdy potrafi :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie od 5 miesięcy nic nie robiłem. :thumbdown:

 

to przeczyść radiator :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????????

 

Poproszę BM na email o instrukcję jak go przeczyścić. Ty już i tak mi bardzo dużo pomogłeś...

 

Powiedzcie mi tylko czy jest sens kupowania takiej podstawki z wentylatorkami? Temperatury mi spadną? Mam wrażenie że to mój ostatni lapek. W PCcie przy i4770k można mieć 40 stopni w stresie i jest podobno cichutko... Tutaj byle gra i od razu jest głośno. Z tylu jest pełnoprawny piekarnik. Jak ktoś siedzi za moim lapkiem to może sobie rączki ogrzać albo upiec kurczaka.

To normalne że grafa ma 86 stopni jak jest w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obrazek instruktażowy (takiego nie otrzymasz na email ;) ) o ile pozwolą ci na czyszczenie radiatora . :D

6ace4a-1396884084.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, radiator trzeba jakoś odkręcić czy coś? Czy wystarczy po zdjęciu tej pokrywy przejechać odkurzaczem?

 

A mam jeszcze jeden problem. Mianowicie gram sobie w BF4... I nagle fpsy zaczynają spadać. Nie jest to zależne od temp gpu. Normalnie jak działa płynnie to jest wykorzystanie gpu na poziomie 99%, a nagle bez przyczyny taktowanie i wykorzystanie spada na 20-50% i fpsy w grze lecą na łeb na szyję...

 

Raz jest tak że przez kilka dni jest dobrze, i nagle pewnego dnia się zaczyna. Za n-tym restartem znów zaczyna być dobrze... W ogóle bez reguły...

 

 

PS.

Kupiłem podstawkę chłodzącą za 42 zł. taka pierdziawka mała, ledwo to dmucha jak przyłożę rękę ale wsadziłem to pod lapka i temp z 86 stopni grafy w stresie spadła na 73 stopnie...

Podejrzewam że największa jest zasługa tego że po prostu laptop jest lekko podniesiony i jest większa cyrkulacja powietrza. Jednak wentylator ma jak zassać świeże powietrze. jak lapek stoi to ma tam mniej niż cm odległości do podłoża.

 

Zdjęcia:

 

 

 

r6qZtI4.jpg

jPQLBKL.jpg

0VJQUM3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

______________________________

Edit.

 

Dziwne to trochę, ale BF4 nie wykorzystuje karty na max, gpu load wskazuje około 70-90% podczas gry... Jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego?

 

O dziwo na średnich jak mierze fpsy to skacze między 50-110. A już na wysokich ledwo powyżej 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

______________________________

Edit.

 

Dziwne to trochę, ale BF4 nie wykorzystuje karty na max, gpu load wskazuje około 70-90% podczas gry... Jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego?

 

O dziwo na średnich jak mierze fpsy to skacze między 50-110. A już na wysokich ledwo powyżej 35.

 

 

GPU LOad w Clevo przy Optimusie strasznie Kuleje , jeszcze zależnie od konfiguracji oprogramowania i gry ale sporadycznie widzie sie GPU Load na poziomie 90-99'% ,

 

GTX765M będzie latał płynnie na detalu : Wysoki , wszystko co wyżej ustawisz będzie miało dropy i nie będzie grywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Bf4 jest tak dziwnie zrobioną grą że na high nie ma szans zagrać na 765m.

O ile na średnich są dziwne wahania na poziomie 60-110 tak na wysokich jest już bardzo słabo, gra jest niegrywalna jak dla mnie. Widać że klatek jest mało. Na poziomie 25-35. Gra na wysokich detalach to szczyt marzeń. Fajnie by było gdyby było jak piszesz :).

 

A oglądam filmy na Yt i tam ludzie grają spokojnie na High, widziałem jeden filmik z ultra nawet... Czego to może być wina ze u mnie w ten sposób nie chce to działać?

 

Skoro ten gościu gra na ultra to powinien być duży zapas na high.

http://youtu.be/G3QCC7Boe-8

 

Co więcej ten laptop w filmie to Gigabyte P35K z i4700hq i właśnie GTX765m.

Z tego wychodzi że wydajność jest identyczna jak w moim xnote, a hq jest w testach nawet minimalnie gorszy niż mq...

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4700MQ-vs-Intel-Core-i7-4700HQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. może cienie czy coś wyłączone/wykastrowane?

 

Zwróciłbym uwagę czy podczas gry sprzęt rzeczywiście daje z siebie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce expiriencie które przecież potrafi samo dostosować ustawienia gry do wydajności karty proponuje mi dla bf4 rozdzielczość 1600x900 + wszystko na low :E.

 

Na 1080p na średnich jest juz wypas bo jak wcześniej pisałem fpsy są praktycznie cały czas powyżej 60.

 

______________

Edit

@up

Nic z tego. Ustawiałem jak tam i tak pięknie nie było...

Co więcej to jest multi które przecież więcej wymaga.

 

Jak gram na średnich lub na wysokich próbuje ;), bo tylko probowaniem można to nazwać to tez działa wszystko na 100%.

 

________

Edit 2

A na tym filmiku to już jest w ogóle kosmos bo ja nie mam tylu fpsow na high nawet ;).

Gdybym miał powyżej 45 na high to już byłbym szczęśliwy. A tam gościu gra na ultra :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra to sa takie ustawienie :

f20754-1397155851.jpg

 

cala reszta to kicz , albo prest Ultra albo Custom ,

GTX765M na High ma max 35 AVG fps

 

 

22f6bf-1387051286.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ustawienia jesteś w stanie polecić do tej karty tak żeby jej możliwości były wykorzystane na granicy grywalnosci. Bo na wysokie jest za słaby, a na średnich jest duża zapas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego pierwszego Laptopa kupiłem bo się nie znalem a bylo to tak: zaczerpnąwszy informacji z neta poszedłem i kupiłem , od czasu do czasu grywałem w gry na Medium/Low bo myślałem ze tak ma być i juz ;),

do czasu az zaczęło mnie zastanawiać jak wydajne sa inne laptopy ,

okazało sie ze za mojego laptopa zapłaciłem 250 Deutsche Mark więcej jak gamingowy(ze tak to nazwe) laptop o 50% wydajniejszy ,

jaki moral ? ,

 

to jest właśnie skutek nieznajomości rynku a to owocuje iz z czasem jesteśmy niezadowoleni z zakupionego sprzętu , sam to kiedyś przerabiałem

 

 

 

na dzien dzisiejszy to musial bys TITANa zaprzegnac by się dowartościować do wydajności CrossFire M

 

http://www.3dmark.com/fs/389803

 

 

http://www.youtube.c...h?v=7ySfLzC2xLk

C3  detal bardzo wysoki vs wysoki http://youtu.be/mvUNC3xP-EI

 

tylko wspomnę ze w cenie 5k plus mogłeś miec co najmniej GTX 770M lub nawet AMD 7970M

 

czasem warto jest posłuchać rady kogoś kto weryfikuje się doświadczeniem i jeżeli Sprzęt w naszym budżecie nie spełnia naszych wymagań to nie kupować na Sile , przed zakupem łatwo się mówi ze detale w grach nie są aż tak istotne , lecz już w trakcie użytkowania może pojawić się lekki niesmak,

 

 

jednak jak już sie użytkuje to co sie ma to zalecał bym optymalizacje Oprogramowania : Aktualizacja Sterowników a głownie Graficznego sterownika , sprawdzenie systemu czy nie ma aktywnych procesów dziwnej treści i czy oprogramowanie Laptopa działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jestem niezadowolony :D. Na medium mi wystarcza w zupełności.

 

Zainstalowałem sobie Ubuntu 14.04 LTS tworząc partycję ext4 90 GB. Teraz chciałbym tę partycję powiększyć bo mi brakuje miejsca. Znacie jakiś zmyślny sposób na jej powiększenie bez utraty danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzisiaj wpadlem na pomysl kupna laptopa, w media markt ma ponoc byc opca rat 50x0 dlateog pomyslalem czemu nie. Laptop ma sluzyc do neta, filmow, ale w duzej mierze do gier, niby glownie gram w WoT, ale chcialbym zeby gra dzialala dobrze i lapek posluzyl kilka lat. Wolalbym 17 cali ale 15 tez moze byc.

 

Pytanie, czy warto kupic np taki laptop:

Mój link

 

CHcialbym wydac max 3500, nie wiem tylko na ile oplaca sie doplacic do i7 czy ewentualnie nie lepiej kupic mocnieszej grafy.

 

Ewentualnie co innego proponowalibyscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bf4...

 

VSS... Wiesz może jak rozkręcić tego lapka? Nie chcą śruby puścić, boję się że coś uszkodzę.

 

Mam bluescreeny podczas grania w bf4, znajomy informatyk powiedział mi że to wina temp grafy na 90%... Może być tak że chłodzenie jest niewystarczające? Kupiłem podstawkę i spadły na 73 stopnie z 86 w stresie... Sam nie wiem co mam zrobić.

 

http://i.imgur.com/RCpP3uC.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

86 stopni jak na GTX765M to nie jest dużo :]

Tym bardziej w W350tce.

 

Więc to nie wina temperatur, tym bardziej, że błąd 0x0000000A jest winą niekompatybilności ustawień BIOSa w stosunku do wymagań systemu operacyjnego.

Powodować go może jakikolwiek driver zainstalowany w systemie. Głównie k.sieciowej, k.dźwiękowej, k.graficznej.

Oczywiście może być też spowodowany złym podłączeniem jednego z elementów "zestawu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ale teraz jak zacząć go testować i jak dojść do tego co jest przyczyną?

 

Są właściwie 2 rodzaje błędów.

Albo mi wywala blue screen podczas gry zupełnie niespodziewanie, albo sama gra się zawiesza, na dole na pasku wyskakuje dymek "błąd sterowników graficznych 335.23" i musze ja wyłączać z menadżera zadań. Pytanie czy ja w ogóle jestem w stanie coś w tej sytuacji zdziałać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli system to W7 64Bit

 

prosze zainstalowac ten Update LINK dla Windows 7 für x64-Systeme (KB2732487)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...