Skocz do zawartości
FlameRunner

Naprawa słuchawek: co się zepsuło? jak naprawić? - pomoc, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

o to popróbuję - chociaz odkrecalem te dwie srobki i nic

Bo trzeba jeszcze podważyć. Najłatwiej w miejsce złamanego bolca włożyć śrubokręt wtedy puszczą zatrzaski na dole. Są jeszcze po bokach gdzieś tak w połowie, ale je już łatwiej wciskając np nóż w szczelinę między plastikami. Wewnętrzny plastik wysuwa się potem do dołu. Nie zgub blaszki i wałeczka, bo potem zapadki w mechanizmie regulacji pałąka nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba jeszcze podważyć. Najłatwiej w miejsce złamanego bolca włożyć śrubokręt wtedy puszczą zatrzaski na dole. Są jeszcze po bokach gdzieś tak w połowie, ale je już łatwiej wciskając np nóż w szczelinę między plastikami. Wewnętrzny plastik wysuwa się potem do dołu. Nie zgub blaszki i wałeczka, bo potem zapadki w mechanizmie regulacji pałąka nie będzie.

powiem ci tak, nie mam takiej srobki, albo poszukam z dopasowaniem po sklepach albo przytnę to co mam.. pooglądałem to co robisz i nawet wyczaiłem takiego typa na allegro co to robi okablowanie do słuchawek itp. może to ty? Ogólnie zastanawiam się nad kupieniem superluxów, a widząc że są z syfiastych materiałów oskarpetkować je, przez co będą na bank milsze w dotyku, ja bym jeszcze dorobił warstwę materiałową na pałąku, czyli tak gdzie stykają się z włosami

 

ciekawe masz hobby - co tak naprawd daje nowy kabel oprócz tego że jest dłuższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, padł mi lewy kanał w CAL i w związku z tym chciał bym wymienić cały kabel wraz z jackiem. Kabel który posiadam to 4 żyłowy Canare Starquad L-4E5C.

 

I teraz nie za bardzo ogarniam więc prosił bym o poradę.

 

Lutuję normalnie 2 z 4 żył do jacka oraz ekran w miejscu masy (2 pozostałe żyły zostawię nieużywane - nie chcę "rozbierać" kabla na poszczególne żyły) i lecimy do splittera.

Teraz do przetworników muszę dać 2 kable. Jako, że Canare jest dość gruby a chciał bym go po splitterze trochę uszczuplić to planuję wypruć 2 żyły na lewy i 2 żyły na prawy kanał.

 

W miejscu gdzie będzie splitter mam jak wspominałem 3 żyły (L, P i ekran). Teraz chciał bym "przedłużyć" żyłę do prawego kanału oraz do kanału lewego. Zostaje ekran - tutaj chciał bym do niego przylutować 2 pozostałe żyły i puścić je normalnie do obu muszli.

 

Da takie coś radę czy coś pokręciłem ?

Powinno zadziałać, z tym, że do splittera idzie normalnie miedzieny ekran, a od splittera do ekranu dolutuję zwykłe żyły, które ten ekran zastąpią (czy może lepiej przedłużyć ekran i dać normalnie po 1 żyle na kanał ? Jest jakaś różnica przy takim zastosowaniu czy nie ? Niby ekran to też split miedziany i to samo żyły)

 

 

 

I oczywiście najgłupsze z pytań - do przetworników przylutowane seryjnie były dwie żyły - czerwona i złota na jednym kanale oraz zielona i zielono-czerwona na prawym. Mam rozumieć, że kolor czerwony i zielony to kanały a złoty i czerwono-zielony to masa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję z Canare ściągnąć izolację (naciąć wzdłuż i potem już pójdzie jak się pociągnie) i ściągnąć ekran - wtedy będziesz miał najbardziej elastyczny kabel, bo pozbawiony "usztywniaczy". Rozpleść po 2 żyły na ostatnich 35-40cm. Na to naciągnąć oplot z lekkim zapasem, wtedy nie usztywnia przewodu.

Co do przetworników to przy "plusach" są czerwone kropki, nie musisz pamiętać który kabel, gdzie był przylutowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki siberia V2, z kartą dźwiękową steelseries co była w zestawie, przestał mi nagle działać prawy kanał, kręciłem kablem, na każdym styku ale bez żadnego rezultatu.

Mają one już 4 lata, jak nie dłużej, więc i tak jestem zadowolony ile wytrzymały, nie wiem, może ktoś miał coś podobnego ? opłaca się naprawiać czy lepiej zacząć już szukać nowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siberiach lubią padać przetworniki, ale warto je sprawdzić moim zdaniem. Sprawdzenie raczej nic nie kosztuje (przynajmniej u mnie), a jeżeli przetwornik jest sprawny to pewnie kwestia wymiany jack'a lub przelutowania jednego przewodu - czyli znikome koszta. Jak się okaże, że to jednak poważniejsze uszkodzenie to straty wielkiej nie ma - jedynie ewentualne koszty wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siberiach lubią padać przetworniki, ale warto je sprawdzić moim zdaniem. Sprawdzenie raczej nic nie kosztuje (przynajmniej u mnie), a jeżeli przetwornik jest sprawny to pewnie kwestia wymiany jack'a lub przelutowania jednego przewodu - czyli znikome koszta. Jak się okaże, że to jednak poważniejsze uszkodzenie to straty wielkiej nie ma - jedynie ewentualne koszty wysyłki.

 

Okej, dzięki za odpowiedź tak szybko :) To oddam mojemu technikowi i zobaczę co tam znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moich słuchawkach (modelu nie podam ale są to słuchawki Panasonic) przestały działać obie słuchawki. Najpierw 1 a po jakimś czasie 2. Teraz mam pytanie jak naprawić takowe, są zepsute raczej nie od strony mini jacka, a samych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić kabel albo spróbować skrócić stary, jeśli uszkodził się zaraz za muszlą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Od wielu lat mam słuchawki Sennheiser HD 555. Wielokrotnie spadałby mi z biurka i nic robiło to na nich wrażenia. Niestety ostatnio chyba po dwusetnym upadku, lewy głośniczek nie brzmi czysto.

To znaczy przy cichych dźwiękach jest jeszcze ok, ale przy głośniejszych (normalnych) oraz niskich i wysokich dźwiękach, słychać pie*dzenie lub syczenie, nie wiem jak to nazwać.

W prawym głośniczku nadal wszystko miodzio.

Po rozłożeniu nie widzę żadnych przerwanych przewodów, jedynie kawałek ułamanego plastiku na tym kółeczku (sorry nie wiem jak to się nazywa) oraz wgięty do środka kawałek tej folii, przy tym miejscu gdzie jest ułamany plastik.

Wszystko widać na zdjęciach.

Czy jest to jeszcze do naprawy, czy mogę zacząć szukać nowych słuchawek?

 

http://i68.tinypic.com/33wlgl3.jpg jkukh4.jpghttp://i63.tinypic.com/2ag3o7a.jpg 10r70gk.jpg

http://i68.tinypic.com/2yotoc9.jpg 1zh1op5.jpghttp://i66.tinypic.com/4tlnxz.jpg 10dtj5y.jpg

http://i67.tinypic.com/1zf280x.jpg 25gtqmc.jpghttp://i67.tinypic.com/25k29ow.jpg 2iblstg.jpg

http://i67.tinypic.com/v2twnb.jpg 24fekwp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na odratowanie tego przetwornika, aczkolwiek nie 100% (ale sporo więcej niż 50% ;) ). Jakby co to mogę się tego podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy da się zrobić coś z tanimi chińskimi słuchawkami? Chodzi o to, że działają ale dźwięk słychać tak jakby wydobywał się z daleka, jest taki zagłuszony. Nie wien co robić wiec proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z słuchawkami AKG GHS-1. Znana sprawa, gówniany pałąk. Popękał mi już w kilku miejscach. Pasują mi te słuchawki pod względem brzmienia. Czy słyszał ktoś coś o wymianie, zastąpieniu tego pałąka? Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Philips SHP8000

Kabel połatany do granic możliwości

Wyczytałem, że można łatwo wymienić ale dwa problemy: nie mam lutownicy, nie wiem jaki kabel kupić, żeby nie stracić na jakości dźwięku

Gdzie mogę ewentualnie wykonać taką wymianę, jeżeli np. gościu naprawia TV to może do niego się zgłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kabel jest odpinany, czy na stałe?

Co do wymiany, takiego na stałe, to trzeba słuchawki rozebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxell Retro DJ, pies przegryzł kabel. Dziwne bo łącząc go wciąż nie grają. Warto to leczyć, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lutownice to oczywiście że naprawiaj bo trzy kabelki bardzo łatwo zlutować

A żeby jakoś to wyglądało najlepiej kabel zaizolować koszulką termokurczliwą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale łącząc kabelki nie grają, więc zadziała jak zlutuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm właściwie to zeskrobałem to nożykiem. Powinno grać? A może problem leży gdzie indziej? Dzięki za pomoc, swoją drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne powinno grać jeżeli dobrze łączysz kable Spróbuj wypalić ten lakier bo jednak jest to skuteczniejszy sposób

 

i nie sądzę żeby problem znajdował się gdzieś indziej

Edytowane przez galoperbus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz. Słuchawki zrobiłem wczoraj rano. Zapalniczką zdarłem lakier i połączyłem kabelki. Gdzie mogę dostać opaskę termokurczliwą coby ładniej wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...