Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mozgala

Asus V9999LE (6800LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś kartę graficzną Asus V9999LE za 938zł ( w sklepie z 36mc gwarancji).

Zainstalowała się bez problemu więc rozpoczołem testy. Wpierw 3dmark05 w trzykrotnej pętli, wynik - 2349pkt. Następnie spróbowałem odblokować dodatkowe potoki i vertexy lecz niestety w 16x1 vp6 było pełno błędów w wyświetlanej grafice. Dla 12x1 i vp5 było lepiej. sprawdziłem wszystkie kilka kombinacji ustawień dla potoków odblokowując i blokując ponownie potoki w różnych ustawieniach ale we wszystkich wywalało troche błędów w obrazie tylko w jednym były one minimalne ale narazie zrezygnowałem z ich włączania bo i tak mam w NFSU:2 i Rome Total war ponad 40 klatek :) Więc po co psuć obraz jakimiś sporadycznymi błędami.

 

O wiele lepiej poszło z podkręcaniem karty:) Domyslne zegary 300(rdzeń)/700(pamięć) przestawiłem na 350/800 i uzyskałem 2731pkt w 3dmark05 i wydaje mi się że karta da sie jeszcze troszkę podkręcić więc wieczorem spróbuje przekroczyć 3000pkt ma 3dmark05 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D Marku 05 mam 2800 pkt. z "groszami" na karcie jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3D Marku 05 mam 2800 pkt. z "groszami" na karcie jak w podpisie...

 

Nie dołuj chłopaka... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3D Marku 05 mam 2800 pkt. z "groszami" na karcie jak w podpisie...

ładnie tommo :D testowałeś na podkręconym sprzęcie czy wszystko było deafult?

 

mozgała..... coś cienki wynik jak na taką kartę :kwasny: cholerka... może to wina tego celka? spróbuj go podgonić i przetestuj 3dmarkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie tommo :D testowałeś na podkręconym sprzęcie czy wszystko było deafult?

 

 

Sprzęt jak w podpisie, czyli podkręcony... bo nie podkręcony komp to nie komp ;)

 

BTW: pamięci na mojej karcie idą max na 750Mhz ale i tak obniżyłem ich taktowanie do 740Mhz... dla bezpieczeństwa :) Róznicy w wynikach nie ma praktycznie żadnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładnie tommo :D testowałeś na podkręconym sprzęcie czy wszystko było deafult?

 

mozgała..... coś cienki wynik jak na taką kartę  :kwasny: cholerka... może to wina tego celka? spróbuj go podgonić i przetestuj 3dmarkiem ;)

 

Podkręciłem procek do 3,13GHz i żadnej różnicy nadal 2731pkt. Ale nie będę nic więcej podkręcał bo i tak mam nadmiar mocy :) W porównaniu do mojej poprzedniej karty FX5500 to ten GF6800LE poprostu jest demonem prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 3D Marku 05 mam 2800 pkt. z "groszami" na karcie jak w podpisie...

Podkręciłem moją kartę na 375MHz (rdzeń) 875MHz(pamieci) i otrzymałem 2941pkt w 3dmark05 :P Obraz idealny, max temp rdzenia 65st C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak jak sie nei da odblokowac potokow to 6600gt lepszy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dziś kartę graficzną Asus V9999LE za 938zł ( w sklepie z 36mc gwarancji).

Zainstalowała się bez problemu więc rozpoczołem testy. Wpierw 3dmark05 w trzykrotnej pętli, wynik - 2349pkt. Następnie spróbowałem odblokować dodatkowe potoki i vertexy lecz niestety w 16x1 vp6 było pełno błędów w wyświetlanej grafice. Dla 12x1 i vp5 było lepiej. sprawdziłem wszystkie kilka kombinacji ustawień dla potoków odblokowując i blokując ponownie potoki w różnych ustawieniach ale we wszystkich wywalało troche błędów w obrazie tylko w jednym były one minimalne ale narazie zrezygnowałem z ich włączania bo i tak mam w NFSU:2 i Rome Total war ponad 40 klatek :) Więc po co psuć obraz jakimiś sporadycznymi błędami.

 

O wiele lepiej poszło z podkręcaniem karty:) Domyslne zegary 300(rdzeń)/700(pamięć) przestawiłem na 350/800 i uzyskałem 2731pkt w 3dmark05 i wydaje mi się że karta da sie jeszcze troszkę podkręcić więc wieczorem spróbuje przekroczyć 3000pkt ma 3dmark05 :)

leadtek 6600gt 3dmark 05 4k bez 11p cena 850zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podkręciłem procek do 3,13GHz i żadnej różnicy nadal 2731pkt. Ale nie będę nic więcej podkręcał bo i tak mam nadmiar mocy :) W porównaniu do mojej poprzedniej karty FX5500 to ten GF6800LE poprostu jest demonem prędkości :)

TO pewnie przez tego procka CELERON to najwieksze guwno jakie widzialem te procesory scmierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem posiadaczem asusa V9999LE sprawne 16 potokow i 6vs zrobilem na dzien dzisiejszy 3dmarka 03 na pelnych 16 potokach i 6vs wynik 9000 pkt bez krecenia, jestem ciekaw wyniku marka 05 ale nie chce mi sie tego zasysac:)

BTW: robiles marka 03?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie macie takie ceny :wow: 6800LE za 930, Leadtek 6600GT za 850 zl ?? Przytmierzam sie do nowej grafy, podzielcie sie informacjami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO pewnie przez tego procka CELERON to najwieksze guwno jakie widzialem te procesory scmierdza.

no... powiem ci że nie masz do końca racji... celerony na prescotach (celina D) są już całkiem niezłej jakości i szatańsko się kręcą :devil: nie ma porównania między D a northwoodem, nie wspominając już o willimate :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... Miałem już dwa Celerony, nie chcę więcej...

 

Co do testowania to lepiej zrób testy na 3DMark '03 bo '05 bardziej uzależnia wyniki od proca...

 

Dla przykładu po zmianie proca z Bartona 10x233MHz na Athlona 64 10x220MHz wynik w 3DMarku '05 skoczył blisko o 800pkt. :]

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy w 3dmarku03 i wyszło:

 

Zegary standartowe (300/700) - 6563pkt.

Zegary podkręcone (375/875) - 7571pkt.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem testy w 3dmarku03 i wyszło:

 

Zegary standartowe (300/700) - 6563pkt.

Zegary podkręcone  (375/875) - 7571pkt.

 

:)

ja 6600gt przypominam 4k 05 i 8800 03 wiec 6800le be odblokowania potokow to niewypal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dziś sterowniki z 66.72 które miał na płytce instalacyjnej mój Asus na 66.93 i ku mojem zdziwieniu wzrosły mi wyniki w 3dmark03 z 6563pkt na 6682pkt.

 

Postanowiłem sprawdzić jaki wzrost będzie po podkręceniu 300@375/700@875

Tutaj wzrost był już wyraźny z 7571pkt (66.72) na 7968pkt (66.93).

 

Ciekawe czy też mi wzrosnie wydajnośc jak pojawią sie nowe sterowniki ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem dziś sterowniki z 66.72 które miał na płytce instalacyjnej mój Asus na 66.93 i ku mojem zdziwieniu wzrosły mi wyniki w 3dmark03 z 6563pkt na 6682pkt.

 

Postanowiłem sprawdzić jaki wzrost będzie po podkręceniu 300@375/700@875

Tutaj wzrost był już wyraźny z 7571pkt (66.72) na 7968pkt (66.93).

 

Ciekawe czy też mi wzrosnie wydajnośc jak pojawią sie nowe sterowniki ?? :D

wzrosną.. tak samo jak kazdemu innemu... a karta to niewypał.. bylo brac 6600gt.. sporo szybsza jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzrosną.. tak samo jak kazdemu innemu... a karta to niewypał.. bylo brac  6600gt.. sporo szybsza jest...

Jak już dostanę zamówionego World of warcraft i stwierdzę że nie chodzi mi płynnie w 1024x768 w max detalach i z poczwórnym wygładzaniem krawędzi, to ją sprzedam i kupię V9999GT. Ale nie podejrzewam abym musiał to robić bo narazie NFSU:2 i Rome Total War chodzą mi super płynnnie :) A kartę kupiłem tylko z myślą o WOW-ie. Bo w inne gry raczej żadko gram :) może z 5 godzin w tygodniu ostatnimi czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim; mam pytanie odnosnie pamieci na v9999LE: czy wie ktos moze jak sie procentowo rozkladaja karty z pamieciami 2,2ns i 2,8ns? i czy przed zakupem prze internet mozna sie jakos dowiedziec jaka karta ma pamiec?

A, i czy przy zachowaniu ostroznosci przy odblokowywaniu potokow mozna karte spalic?

Kolejne pytanie:skoro roznice w wydajnosci pomiedzy 6800 a 6600 widac dopiero przy rozdz.wyzszych niz 1200/1024, to czy jest sens kupowac 6800 majac slabego proca, typu athlon xp 2.0 i 512mb ram?

I na koniec: czy dla 6800le trzeba miec zasilacz firmowy i jaki minimum?

i czy dla 6600 tez? bo jesli tak to do ceny karty trzeba dolozyc zasilacz i wtedy juz nie jest tak wesolo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim; mam pytanie odnosnie pamieci na v9999LE: czy wie ktos moze jak sie procentowo rozkladaja karty z pamieciami 2,2ns i 2,8ns? i czy przed zakupem prze internet mozna sie jakos dowiedziec jaka karta ma pamiec?

A, i czy przy zachowaniu ostroznosci przy odblokowywaniu potokow mozna karte spalic?

Kolejne pytanie:skoro roznice w wydajnosci pomiedzy 6800 a 6600 widac dopiero przy rozdz.wyzszych niz 1200/1024, to czy jest sens kupowac 6800 majac slabego proca, typu athlon xp 2.0 i 512mb ram?

I na koniec: czy dla 6800le trzeba miec zasilacz firmowy i jaki minimum?

i czy dla 6600 tez? bo jesli tak to do ceny karty trzeba dolozyc zasilacz i wtedy juz nie jest tak wesolo...

1. bierz 2,2 ns poco ci procenty jak dobry sklep powinno byc podane jakie karta ma pamieci

2. jak karta ma mozliwosc odblokowania to raczej nie powinno byc problemu chyba riva tuner ale moge sie mylic nie mam gf

3. roznica jest na kazdej rozdzielczosci napewno 6800 to nie 6600 ale jesli chodzi o roznice ekonomiczna w porownaniu tych dwoch to lepiej 6600 i tak bedzie wymiatac a jak przestanie to juz wyjdzie 7000 :D

4. zasilacz zawsze firmowy jak nie chcesz zobaczyc dymu a napewnio jesli chodzi o oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na koniec: czy dla 6800le trzeba miec zasilacz firmowy i jaki minimum?

i czy dla 6600 tez? bo jesli tak to do ceny karty trzeba dolozyc zasilacz i wtedy juz nie jest tak wesolo...

 

Co do zasilacza to na stronie producenta mojej karty pisze ze wymagany jest minimum 360W ale jakis firmowy. Jak cie nie stac na jakies wypasione topowery, tagany czy drozsze chieftecki to polecam wzglednie taniego chiefteca 1136. Nie wiem czemu niektorzy twierdza ze to jakis zlom jest. U mnie bardzo ładnie sobie radzi z moja konfiguracja (w podpisie) a mam wlasnie 6800LE z odblokowanymi wszystkimi potokami i verteksami no i kreconego procka. Zero zwiech czy jakiejs niestabilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzrosną.. tak samo jak kazdemu innemu... a karta to niewypał.. bylo brac  6600gt.. sporo szybsza jest...

 

 

ej koles o co ci chodzi ? wszystkie twoje posty jakie widzialem to byly typu "asus 6800le jest do d*py 6600gt jest super extra bajer" :mad2: ja cie nie rozumiem to jest topick o v9999le a nie o 6600gt vs 6800le moim zdaniem 100 razy lepszym zakupem jest karta na nowszym chipie i z przyszloscia czyli 6800le praktycznie wszystkie sie moduja [ponad 80%] mozliwe ze wiesz ze zle kupiles i chcesz teraz se wmowic ze twoja jest lepsza :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ej koles o co ci chodzi ? wszystkie twoje posty jakie widzialem to byly typu "asus 6800le jest do d*py 6600gt jest super extra bajer" :mad2:  ja cie nie rozumiem to jest topick o v9999le a nie o 6600gt vs 6800le moim zdaniem 100 razy lepszym zakupem jest karta na nowszym chipie i z przyszloscia czyli 6800le praktycznie wszystkie sie moduja [ponad 80%] mozliwe ze wiesz ze zle kupiles i chcesz teraz se wmowic ze twoja jest lepsza  :thumbdown:

Amras tylko mowi ze jesli nie da sie zmodowac to wtedy 6600GT jest lepszy :) Spokojnie bez nerwow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...