Skocz do zawartości
21szpak

AMD ZEN nowa architektura procesorów AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol_G

Gdybym teraz miał kupować bebechy to byłby spory problem z podjęciem decyzji :E

Cicho tam!!!

Tak się cieszysz że Ryża nabyłeś !!

cnudu.jpg

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, że nikt nie kupuje takiej karty do fhd tylko 2k wzwyż gdzie różnice między prockami się zacierają, nie muszę chyba pisać jaki wniosek z tego płynie :)

 

 

Do tego jak powyżej niż 1080p to już zacierają się wskaźniki wydajności cpu.

Przestańcie powtarzać te kity bo to było aktualne, ale dobre 5 lat temu, do tego tylko w przypadku jak załadujemy ultra gdzie karta się dusi. Głupi wiedźmin w 1440p i na 2-3 zjechanych opcjach gniecie procka aż miło, a jak myślimy o czymś więcej niż 60fps to już w ogóle nie ma o czym mówić. Nawet kebab mięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie powtarzać te kity bo to było aktualne, ale dobre 5 lat temu, do tego tylko w przypadku jak załadujemy ultra gdzie karta się dusi. Głupi wiedźmin w 1440p i na 2-3 zjechanych opcjach gniecie procka aż miło, a jak myślimy o czymś więcej niż 60fps to już w ogóle nie ma o czym mówić. Nawet kebab mięknie.

Masz oglądnij sobie testy w 4k na 1080TI na dzień dzisiejszy jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby 1440p było zamienne z 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal a na moje pytanie odpowiedziesz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal a na moje pytanie odpowiedziesz? :E

Zadajesz pytanie retoryczne na temat refresha, co chcesz usłyszeć? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby 1440p było zamienne z 4k.

Daj spokój tu jest inny świat z kilkoma osobami da się jeszcze podyskutować a reszta to jak wyżej energie czerpie z tej kuli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytanie retoryczne na temat refresha, co chcesz usłyszeć? :E

 

Np takiej, ze wiesz tyle samo co kazdy z nas czyli nic. W zwiazku z czym Twoje twierdzenie jest zupelnie nieuprawnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np takiej, ze wiesz tyle samo co kazdy z nas czyli nic. W zwiazku z czym Twoje twierdzenie jest zupelnie nieuprawnione.

Nic? A ostatnie przynajmniej 20 lat różnych refreshów nic Ciebie nie nauczyło? Szczególnie ostatnie 5 kiedy jest delikatnie mówiąc ściana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lat? :hmm: Refreshe to w zasadzie robil intel tylko, i to tez przez ostatnie pare lat, a nie 20.

AMD np zrobilo "refresh" Phenoma I na Phenoma II. W sumie niewielkie tam byly roznice, zegar w zegar prawie zadne. Ale jednak proces zmienili i jakby calkiem inne proce wyszly, nie?

Glowna slaboscia AMD jest proces nastawiony na niski zegar. Jak sie w nowej wersji proca okaze ze lata na 4,5Ghz na przyklad to bedzie to znacznie mocniejszy procesor niz obecny, nawet bez zmian w architekturze. Skad ta Twoja pewnosc, ze to niemozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zen 2 ma być w ogóle refreshem? refresh w 12nm być na początku przyszłego roku, a rok później zen2 w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No totez mowie, to pi razy oko taki "refresh" jak z Phenoma I na Phenoma II. A to zrobilo mega roznice, jakby znow sie taka samo udalo zrobic to Zen bedzie wymiatal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad ta Twoja pewnosc, ze to niemozliwe?

Jak sobie wyobrażasz 4,5GHz lub wyżej w procesie "nastawionym na niskie takty", kiedy nawet intel od czasów sandy bridge taktów tak na prawdę nie zwiększył w ogóle? SB latały na 4,5-4.7GHz 6 lat temu, były też takie co robiły 5GHz (sam mam takiego do dzisiaj :E). Mamy rok 2017 kaby/coffee dalej mają okolice 4,5GHz. Poza oczywistymi usprawnieniami i rzeźbą w architekturze intel skupił się na tym, żeby 4,5GHz było standardem i nie żarło za dużo energii przy tym. Zajęło mu to 6 lat, przejście przez 2 litografie, a sky-kaby-coffee to rzeźbienie w tym śmiesznym 14nm i dodawanie plusów. AMD jest teraz w miejscu plusowania. Nie uczarujesz z tego, intel też nie.

 

@Amitoza, 7nm to ta sama papka co 10nm intela.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze kolejny proces tez bedzie taki? Nie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ostatnie 5 kiedy jest delikatnie mówiąc ściana?

 

Ściana to pojawiła się Intela, co jest pochodną faktu, iż obecna architektura wywodzi się od znakomitego Core 2, który pojawił się na rynku ponad dekadę temu.

W przypadku Zena możliwości jego rozwoju są znacząco większe.

 

Jak sobie wyobrażasz 4,5GHz lub wyżej w procesie "nastawionym na niskie takty", kiedy nawet intel od czasów sandy bridge taktów tak na prawdę nie zwiększył w ogóle? SB latały na 4,5-4.7GHz 6 lat temu, były też takie co robiły 5GHz (sam mam takiego do dzisiaj :E). Mamy rok 2017 kaby/coffee dalej mają okolice 4,5GHz. Poza oczywistymi usprawnieniami i rzeźbą w architekturze intel skupił się na tym, żeby 4,5GHz było standardem i nie żarło za dużo energii przy tym. Zajęło mu to 6 lat, przejście przez 2 litografie, a sky-kaby-coffee to rzeźbienie w tym śmiesznym 14nm i dodawanie plusów. AMD jest teraz w miejscu plusowania. Nie uczarujesz z tego, intel też nie.

 

@Amitoza, 7nm to ta sama papka co 10nm intela.

 

Wystarczy, iż w tych ulepszonych 14nm, które GF z powodów marketingowych nazwał 12nm, AMD dorzuci 300-400 MHz wyższy zegar bazowy i 5 procent wyższe IPC, a Pinnacle Ridge będzie dobrą odpowiedzią na Coffee Lake.

 

Btw, co do 7nm, to poszukaj sobie informacji w internecie - jest to proces w wersji HP (High Performance) z możliwością uzyskania zegara do 5 GHz.

Notabene, pierwotnie miał być on przeznaczony dla procesorów IBM z rodziny Power.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze kolejny proces tez bedzie taki? Nie wiesz.

Wystarczy poczytać zapowiedzi samego GlobalFoundries, gdzie podaje konkretne liczby i masz odpowiedź, że to zwykłe pierdololo. Oni dla 7 nm podają gęstość upakowania tranzystorów na poziomie 52,8 MTr/mm2, a Intel przy 10 nm ma 100,8 MTr/mm2. A ludzie jak widać się łapią na cudowne 7 nm, które bardziej wygląda jak 14 nm. Nawet Charlie z SemiAccurate o tym pisał: https://semiaccurate.com/2016/09/26/globalfoundries-7nm-process-isnt-even-close-name/

 

Edyta: W sumie odpisałem do Ciebie, ale to miało być ogólnie, bo widzę, że do samego 7 nm się nie odnosiłeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek wchodzi do wątku, widzi nowe wpisy i co? - k... jajcoo

 

intelowcy

 

ic_stont_183.jpg

 

:E

 

Jak ich nie było, to ich nie było. Siedzieli z podkulonymi ogonami na swojej części forum. A teraz jeden z drugim tu krucjaty prowadzą ;). Podsumowując premierę CL, to trzeba powiedzieć, że to świetne procesory. Gdyby były jeszcze lutowane, byłby praktycznie ideał wydajności. Ceny też zaskoczyły. Tym niemniej, ja jestem bardzo zadowolony z mojego Ryżyka :) Mógłbym sobie z palca sprawić CL i zmienić platformę znowu, ale tego nie zrobię (tzn. kupiłem I5 8400 wczoraj, ale tylko po to, by go pchnąć na OLX przed świętami - 200 zł na prezenty się przyda :P ). Ryzen daje mi 100% tego czego potrzebuję a i tak nie wykorzystuję jego potencjału. Jak będę chciał mieć kilka FPS-ów więcej w grze, to zjadę lekko z detalami (różnicy i tak podczas gry nie zauważę, a zwyczaju robienia zrzutów i analizowania z lupą nie mam). Procek jest zimny, w budzie jest cicho, nawet podczas grania czy konwersji filmów. I o to chodzi. Taka mała uwaga do kolegów niebieskich - gdyby nie "rebelia", to zamiast CL w obecnym kształcie dostalibyście 4C 8T latające może na 5,2GHz z wzrostem IPC na poziomie 2-5%. Także trochę refleksji Wam się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać zapowiedzi samego GlobalFoundries, gdzie podaje konkretne liczby i masz odpowiedź, że to zwykłe pierdololo. Oni dla 7 nm podają gęstość upakowania tranzystorów na poziomie 52,8 MTr/mm2, a Intel przy 10 nm ma 100,8 MTr/mm2. A ludzie jak widać się łapią na cudowne 7 nm, które bardziej wygląda jak 14 nm. Nawet Charlie z SemiAccurate o tym pisał: https://semiaccurate.com/2016/09/26/globalfoundries-7nm-process-isnt-even-close-name/

 

Edyta: W sumie odpisałem do Ciebie, ale to miało być ogólnie, bo widzę, że do samego 7 nm się nie odnosiłeś :E

 

Samo upakowanie tranzystorow ma rzeklbym sredni zwiazek z tym czy proces jest low czy high power. Ba, przy mniejszym upakowaniu latwiej odprowadzac cieplo. Zupelnie z tego wyzej nie wynika, ze Ryzen 2 nie bedzie mial np zegarow po 4,5Ghz. Byc moze nie bedzie mial, ale pewnosci miec nie mozna (no Kowal moze, ale dalej nie wiem skad on to wie bo sie skubany przyznac nie chce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryżowy sen widzę mocno się zakorzenił. Marzyć zawsze se można w Ryzena @ 5GHz, "AMD ufam tobie!"

btw. Chciałbym takiego Ryzena zobaczyć na mojej przyszłościowej mobo z vrm 3+2. Ktoś zaraz powie,"Trzeba było kupić lepszą płytę!", mimo że zdanie wcześniej zarzucał konieczność kupienia drogiej podstawy dla Intela, jednocześnie zapewniając że do AMD to i te ze 300zł wystarczą.

 

Taka mała uwaga do kolegów niebieskich - gdyby nie "rebelia", to zamiast CL w obecnym kształcie dostalibyście 4C 8T latające może na 5,2GHz z wzrostem IPC na poziomie 2-5%. Także trochę refleksji Wam się przyda.

Typowo rebeliancko głupi argument. To czytaj to. Gdyby AMD nie dało ciała z FXami, to takie proce byśmy mieli 5 lat temu :o Ale nie, spierniczyli architekturę, doprowadzili do monopolu i cześć. Cholerne amd.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, wiedziałem! Od początku miałem zamiar czekać na Coffee Lake. Dlaczego mój laptop musiał się sfajdolić w czerwcu?! Gdyby nie to, zamawiałbym teraz 8600K i płytę do niego. Zamiast tego siedzę na konkurencie budżetowych i3. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo upakowanie tranzystorow ma rzeklbym sredni zwiazek z tym czy proces jest low czy high power. Ba, przy mniejszym upakowaniu latwiej odprowadzac cieplo. Zupelnie z tego wyzej nie wynika, ze Ryzen 2 nie bedzie mial np zegarow po 4,5Ghz. Byc moze nie bedzie mial, ale pewnosci miec nie mozna (no Kowal moze, ale dalej nie wiem skad on to wie bo sie skubany przyznac nie chce).

Po to dopisałem edytę, bo sam zauważyłem dopiero po napisaniu, że pisaliście o czymś innym, a zasugerowałem się odpowiedzią Kowala do Amitozy.

Przy czym też nie sądzę, że te pseudo 7 nm GloFo będzie robiło wysokie zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...