Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WaY10

Problem z taktowaniem procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od jakiegos czasu mam problem z wydajnoscia komputera. Na poczatku myslalem ze to wina dysku ,bo w sumie mialem 10 letni dysk hdd ,ale po wymianie na nowy wydajnosc sie nie poprawila . Potem probowalem cos z antywirusami ,myslac ze w jakims wirusie lezy problem ,jednak zeskanowalem komputer roznymi programami i dalej nie odczulem roznicy . Dopiero dzis tak z ciekawosci załączylem sobie OCCT i zauwazylem ze czestotliwosc procesora trzyma sie na 800 mhz mimo ze jest to i7-4770 wiec fabryczne taktowanie ma na 3400. Zdziwilo mnie to gdyz nie zmienialem w biosie tego taktowania. Zaraz po tescie occt wszedlem do biosu ,ustawilem taktowanie probnie na 3500 (moj procesor jest bez k ale ma funkcje turbo ktora podbija go do 3900) wyszedlem ,znowu zrobilem test i dalej mialem 800 mhz . Nastepnie ustawilem profil taktowania ktory ustawilem w Styczniu ,tam tez bylo okolo 3200-3400 ,ale po wejsciu do windowsa procesor znowu obnizal sie do 800 mhz .W sumie nie wiem czego to moze byc przyczyna ,a nie ukrywam ,jest to dla mnie troche problematyczne ,od czasu do czasu gram w gry i tam to 800 mhz stanowczo nie wystarca ,a nawet podczas korzystania z internetu jest problem . Macie jakies pomysly co moglbym zrobic ?

 

Dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij styl, bo takie ściany tekstu niechętnie się czyta...

...i interpunkcję. Spacje dajemy po większości znaków przestankowych, nie przed.

 

Pisz coś więcej niż tylko jaki masz procesor.

Płyta główna ma przełącznik "slow mode"?

Nie włączyłeś przypadkiem w systemowych ustawieniach zasilania oszczędności energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan zasilania w Panelu sterowania sprawdź

 

w biosie taktowanie procka powinno być tyle ile fabryka dała jak jest mniej to reset uefi do fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ten tekst, ale pisalem go na szybko i lekko zdenerwowany.

 

Płyte mam MSI Z97-G43 i szczerze nie wiem czy posiada ona slow mode ,a co do oszednosci energii ,nie przypominam sobie bym cos w takim temacie zmieniał.

 

A co do tego slow mode ,jezeli rzeczywiscie mam go ,jest opcja ze sie włączyl bo mam stara obudowe niestety i kable swobodnie wisza gdzie chca ,ale no nie wydaje mi sie by byl na tyle potrzasany by ta opcja sie wlaczyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wina tego ze maks procesora byl ogarniczony do 5 %, tylko ze teraz jak ustawilem go do 100% to caly czas trzyma 3900 xd.

 

Da rade jakos teraz to ustawić recznie czy lepiej reset windowsa zrobic ?

 

A co do winy przepraszam rolnadally83 widzialem tylko kom 1 osoby ,i nie widzialem twojego, oczywscie odrazu zrobilem to co mi poleciliscie.

 

Nie wiem czy to tu lezy problem ,ale tak sobie przypomniam ze to wszystko zaczelo sie wlasnie jak zostawilem komputer na noc.

 

Czy to bedzie sie dziac za kazdym razem jak ja bede zostawial go tak na pare godzin ?

 

A dobra poprostu ustawienia domyslne oszczedzania energii wystarczylo.

 

Dzieki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...