Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kosmitagt

Jaki najtańszy CPU do filmów 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Który najtańszy procesor poradzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów 4k, bez dodatkowej karty graficznej chciałbym złożyć komputer HTPC???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

i5 7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a tak z innej strony obecnie posiadam HTPC z procesorem G3420 pytałem o lepszy procek ale tu musiał bym zmieniać procesor, płytę, i pamięć ram. Pomyślałem aby do obecnego zestawu dokupić grafikę GT 1030 która też wspiera 4k 60fps w filmach. Wiem że taki zestaw będzie pobierał więcej prądu ale zakup tylko karty taniej wyjdzie:)

Tylko czy procek dalej nie będzie wąskim gardłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego konfigu, więc nie mogę się wypowiedzieć "na pewno", ale procesor niepowinien być wąskim gardłem, natomiast w przypadku gdybyś chciał równolegle oglądać to 4k i robić coś obciążającego CPU na kompie, mogą sie pojawić przycinki, bo to Pentium to tylko dwa wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

Komputer tylko i wyłącznie ma zainstalowane kodi 17 i powerdvd 17 tylko i wyłącznie służy jako media player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie G4600 potrafi być tańszy. O ile nie różni się kwestiami wsparcia sprzętowego, ale raczej tylko integrą.

No i jest czterowątkowy, ale dwurdzeniowy jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam cały komputer tylko chciałem go troszkę przyśpieszyć, a taki mini pc wcale nie pasuje do sprzętu audio u mnie w salonie :( ale dzięki za podpowiedz

PS. podobno android nie najlepiej radzi sobie z dźwiękiem dolby atmos, dts x.

3aac565ec69d072aee6423de62d6e037_big.jpg?1506326806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini PC i Stick mają WINDOWS 10 na pokładzie :) A to że nie pasuje wizerunkowo, to nie problem, bo jest to tak małe, że tego nie widać. Wklejasz to np na tył telewizora i znika :)

 

Biedny trochę ten twój sprzęt audio, nie szkoda Ci go smażyć w tak ciasnej wnęce? Drzwiczek tylko brakuje :)

 

 

Jak chcesz siedzieć dalej na swoim starym kompie, to wsadz tam jakieś i3 wysoko taktowane, albo i5. Nie wiem ile teraz robi Ci FPSów twój pentium. Jak nie dużo brakuje do płynności to i3 taktowany 500mhz wyżej powinien już to ogarnąć.

 

No i pytasz o procesor, ja rzuciłem przykłąd całego minipc w cenie procesora :D Stary komputer jak odsprzedasz to styknie na miniPC i jeszcze na flache zostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh wszystko można schować :)

Jakoś nie mam przekonania do takich małych pudełek miałem kiedyś coś podobnego od Asusa też na windowsie grzało się nie miłosiernie i brak jakiejkolwiek rozbudowy tylko wymiana na nowy.

Brak 2x HDMI, i odtwarzacza płyt UHD też niby jest na to rozwiązanie w postaci dodatkowych modułów na usb itp ale i tak już żona krzyczy ze za dużo kabli :) wolę to mieć wszystko w jednej obudowie:) razem z kilkoma dużymi dyskami.

Co do grzania mojego sprzętu nie jest źle zamontowałem dodatkowe radiatory dużo większe niż fabryczne i z tyłu jest jeden duży wentylator wyciągowy który odprowadza całe ciepło

 

Chyba jednak zdecyduję się na dokupienie dodatkowej karty graficzne GT 1030 która powinna sprostać zadaniu w filmach 4k,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj z GTXem, ale licz się z tym, że może być mocno ograniczony funkcjinalnie do konkretnych programów/kodeków. Raz weźnie na klatę dekodowani, innym razem może wszystko spłynąć na pendraka.

 

Te 300pln wolałbym zainwestować w celerona nawet i najtanszą płytę z h110. 7 generacja ma chyba sprzętowe dekodowanie 4k, czyli filmy celeron rozwali nawet bez założonego radiatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto poczekać do pierwszych testów najtańszych Coffee Lake może tam coś ciekawego będzie, pożyjemy zobaczymy jak kupię to się odezwę może komuś się przyda :)

 

Troszkę poszukałem na necie aby nowe procki ogarnęły 4K w 60Hz potrzebne jest HDMI 2,0 a takie płyty nie są już tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do filmów 24Hz wystarczy :) Nie wiem skąd chcesz brać materiał 4k 45-60FPs, pewnie same filmy przyrodnicze dla dorosłych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, szkoda tylko że FullHD ciągle kuleje jeszcze na satelicie.

 

W telewizorze masz HDMI 2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie jak i naziemnie (tvpis 1 i 2) to masz zwykłe 1080i a nie FHD. Ciekawe czy w ogóle są na świecie stacje w 1080p. Raczej przejdą od razu na oszukańcze "4k", pewno też z przeplotem bo progresywne (1 stacja) zabrałoby cały bitrate przeznaczony na muxa.

Taka dygresja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie oglądam filmów to co leci na antenie tylko kupuje płyty bluray/4K bo nawen netflix ma niski bitrate w porównaniu do płyt:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed kolegą, nie spodziewałem się, że dziś ktoś ogląda jeszcze filmy z płyt.

 

Ja wiem że bitrate, że jakość Netflixa a HBO już w ogóle słabo, ale jakbym miał każdy film / serial, który chce obejrzeć szukać najpierw na płycie, płacić pewnie niemałą kasę, zamawiać, czekać i potem oglądać, to chyba by mi życia brakło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Raczej tak :) Sony KD-55XE8596 '' zacny telewizor sam na niego choruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odświeżyć temat

co sądzicie o procesorze G3930T w stosunku do nadchodzącej płyty z J5005 względem 4k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...