Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość DarekGLA

malutki dylemat Jetstream gtx 1060 3gb vs Pulse RX 580 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekGLA

Moge zmienic mojego wiekowego (choc wciaz dobrego) gtx 670 jako ,ze ceny zeszly do akceptowalnego poziomu (£195). Moge wziac rx 580 4gb od sapphire ( pulse) lub Palit Jetstream gtx 1060 3gb. Palit jest ok 10% tanszy.

 

Jestem okazjonalnym graczem.

Nie gram w super nowosci ale mam origin access, grywam w GTA 5, Witcher 3, Diablo 3,CM Rally i podobne, pewnie kupie Farcry5.

 

System na i7-2600 + 16gb ddr3

monitor FullHD, nie mam freesync ani gsync, zwykla , przyzwoita iiyama ips.

 

karta ma posluzyc przez 2-3 lata, moge obniżać detale.

 

Na co sie polasic? czy czekac? W sumie to nie mam cisnienia bo 670 wciaz wg mnie daje rade ale wiecej detali czasem by sie przydalo, szczególnie,ze staram się trzymac ustawienia na 60fps + dla vsync.

 

Ma ktoś bezpośrednie doświadczenia? nie jestem fanboyem zadnej ze stron. Ma być cicho i bezproblemowo ze strony sterow. Pare watt w te czy w te tez nie robi wielkiej roznicy.

 

Jakie jest prawdopodobienstwo by pogonic pamieci na rx do poziomu 8gb (7000-> 8000mhz) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pulse to budzetowka co chodzi o chłodzenie, jetstreama moge polecic z czystym sercem, ze swojego byłem zadowolony, a jesli jest na dodatek tańszy to wybór oczywisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580, zrobić UV i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx580 to wydajność mniej więcej 1060 6gb, więc jest trochę mocniejszy od wersji 3gb, dodatkowo masz 4gb vram - s drugiej strony, jak grasz na lock 60 fps to taki 1060 3gb praktycznie ze wszystkim sobie poradzi, no i nvidia w dx11 rządzi, dx12 to pole do popisu dla radeonów, tylko tak prawdę mówiąc, ile jest tych gier co chocdzą bezbłędnie pod tym API :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich dokładnie kwotach piszesz ale Radek pewnie 1100-1200zl. W promocji komponenty w x-kom jest Zotac mini 1060 6GB za 1199zl. Nadmiernego hałasu się nie obawiaj, chociaż ma 1 wentylator, do tego 5 lat gwarancji. Ewentualnie kup wersje 3GB za 899zl w emag, inno3d compact. Ostatnio miałem Sapphire rx580 8gb nitro+ i po pół roku sprzedałem, jakoś szału nie było i samo działanie karty bylo jakies dziwne, chociaż miałem freesync w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz te 2 karty to bież 580 ale polecam wersję 1060 tylko z 6 GB ramu.niwe karty mogą wyjść za 3 miesiące a mogą dopiero w 2019 więc to też twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Dzieki za podpowiedzi, rx 580 nawet troche stanial wiec go zamowilem (wzialem z dluga dostawa, wiec wciaz moge sie rozmyslic jako ,ze nie mam cisnienia).

Rynek na razie jest dosc statyczny, zobaczymy co przyniosa najblizsze dni.' Kopacze' wreszcie sie od tego segmentu odczepili wiec ceny juz tak nie rosna, choc przyzwyczajenia do 'krojenia' przez sprzedawcow wciaz jeszcze sa obecne.

 

Roznica w cenie byla nawet mniejsza, przeliczajac wg aktualnego kursu to 906pln za RX 580 wobec 872pln za Jestream 3 gb.

 

Zdaje sobie sprawe ,ze to troche bicie piany bo roznice w wydajnosci sa relatywnie niewielkie i jak sugerowaliscie, obie bylyby ok ale lubie miec przyjemnosc z najwlasciwszego wydania pieniedzy (jakkolwiek male czy duze by one nie byly). Tak czy inaczej - dzieki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

karta bedzie jechac spowrotem do sklepu. Jestem troche rozczarowany wydajnoscia, spodziewalem sie rewolucji ale jakos nie bardzo moge jej doswiadczyc.Kultura pracy nie jest jakas tragiczna, pobor pradu tez jest akceptowalny ale super szybki ten rx 580 to nie jest. Z racji tego,ze gram tylko w fullhd przy 60hz spodziewałem sie wszystkich suwakow na max a tu widze trzeba kombinowac.W dodatku doswiadczylem pierwszego od kilku lat totalnego crashu sterowników.

Oczywiście, karta jest szybsza niz 670, wiedzmin 3 wyglada duzo lepiej ale za £200 to niech sobie je trzymaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...