Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ml94

SSD do laptopa 240 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuje w swoim laptopie wymienić HDD na SSD gdyż komputer działa tragicznie.. Chodzi o laptopa ASUS R556L. Wystarczy mi w zupełności 240 gb. Niestety jestem laikiem i nie wiem jaki dysk wejdzie do tego laptopa. Czy ewentualnie trudno będzie go samemu wymienić? Czy będę potrzebował jakichś dodatkowych części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest trudno, o ile masz manuala jak rozebrać laptopa. Na YT masz kilka filmików. Nie potrzebujesz extra części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Planuje w swoim laptopie wymienić HDD na SSD gdyż komputer działa tragicznie.. Chodzi o laptopa ASUS R556L. Wystarczy mi w zupełności 240 gb. Niestety jestem laikiem i nie wiem jaki dysk wejdzie do tego laptopa. Czy ewentualnie trudno będzie go samemu wymienić? Czy będę potrzebował jakichś dodatkowych części?

Tu masz film ale żeby dostać się do dysku musisz zdjąć klawiaturę i uważać żeby nie urwać taśm. Nie jest to bardzo trudne zadanie ale jak ktoś robi pierwszy raz to zalecam duże skupienie i maksymalną ostrożność.

Co do samego dysku to kup nawet Crucial bx500 za ok. 150zł i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co z tą promocją?  Kod od dawna nie działa i nikomu nie odpisaliście na pytanie dlaczego nie działa.  UPDATE: Ok widzę, że w temacie jest dopisane, że kod ważny do końca 2022 roku, aczkolwiek przestał działać już jakoś na początku 2022 roku.
    • Aż tak to nie, ale znam "pacjenta" który kupił 4090 i szkoda mu kilkadziesiąt złotych na podpórkę  Podparł drewnianym klockiem i tyle ! Dobrze że nie postawił tam innego klocka w ramach jeszcze większej oszczędności   Żenada
    • @Morrowind Tych opcji nie ruszałem ale warto gfxoff disable oraz integrated graphics enalbled(nazwy asusa) zamiast auto bo czasem się potrafi zgubić  którego gpu ma używać. Jeśli ramu pod dostatkiem to warto też zmienić ilość pamięci przydzielonej dla integry  na 2 czy tam 4G z domyślnych 512mb. Auto 512 też działa ale są swapy miedzy buforami i jakby czasami dropowało klatki  w 4k youtube. Ja tam w włączonym HybridGraphic w idle widzę zyski gdzieś 15W ( gpu to jeszcze średni pascal czekający za blackwell i nowym monitorem ). idle mam na myśli przeglądanie neta nie taki całkiem pulpit. Nawet gdyby było 6w i tak korzystałbym, tak srogo irytuje mnie pobór energii w idle na desktopie. I tu pozwolę sobie na mały rant. Nie rozumiem skąd taka gównobórza była kiedy intel próbował wprowadzić zasilacze 12volt only. Społeczność entuzjastów i tak wymieniła zasilacze na atx 3.0, wymienili mobasy, wymienili topiace się wtyczki XD ale wymiana zasilacza na 12VO która jest sensowna nagle wielki problem. W pierwszych testach prototypów zasilaczy 12VO pobór w idle był rewelacyjny, w końcu jakaś kultura i pobór przy przeglądaniu neta jak w laptopie a nie ta archiczna żenada. Taki zasilacz to nawet spłaciłby się szybko oszczędzając prąd bo nie oszukujmy się większość tych entuzjastycznych desktopów spędza większość czasu w idle na reddicie. Całość na 12 voltów pomogłaby też ze skokami poboru prądu cpu i gpu,  aleee nieee entuzjaaaaści protesujOOO.... mam nadzieje że będzie drugie podejście z ustandaryzowaniem 12VO, choćby zamordystycznie.  
    • Panowie szybkie pytanko dla właścicieli RAMów Lexar ddr5 tuningujacych osiągi, bo tacy byli w tym wątku. Czy normalnym jest że już po dwóch minutach bez wentylatorka osiągają 58 stopni w testmem? ( 6200MT, trefi max , vdd 1.43v). Na poprzednich kingstonach m-die tak nie było, 58 stopni to gdzieś z pół godziny. Czy to normalka w a-die czy termopady wadliwe.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...