Skocz do zawartości
RahHlm

Problem z telefonem ( NISKI / SŁABY ZASIĘG )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z tel. Od jakiegoś czasu nigdzie nie mogę się dodzwonić ( jeszcze kiedyś to było możliwe ) ale ostatnio już kompletnie zasięgu nie mam. A więc problem jest w tym, że jak wykonam połączenie to druga osoba mnie kompletnie nie słyszy, ale ja słyszę ją. Oprócz tego ma jeszcze inne lekkie wady. Ale tu mi chodzi o zasięg głównie teraz.

Nie chcę go zmieniać na inny więc co ktoś poradzi na to ? mam go zanieść do naprawy ?. czy co ?.

 

DODAJĘ INFO O TEL:

 

Oprogramowanie - Firefox OS 1.0.1.0

Model : ONE TOUCH FIRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeczysz sam samemu sobie...

 

Nigdzie się dodzwonić nie możesz, taaa? A możesz wykonać połączenie, ale Cię druga osoba nie słyszy... Dobra opcja, działa jak przekaz :D.

 

Wyrzuć to coś, co nazywasz telefonem,przy tym Twoim wynalazku to 3310 jest lepsza... i kup sobie coś za 150-200zł...

 

Jak chcesz to zanieś do serwisu, pewnie Panie lub Panowie będą mieli dzień... dzięki Tobie.Mi zrobiłeś dzięki :D

 

Widzisz, a nie grzmisz ...

Edytowane przez kafaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wiekszosc serwisow nie podejmie rekawic a nawet jesli to nie gra nie warta swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kresek zasięgu pokazuje telefon ? Bo skoro druga osoba Cię słyszy to znaczy że jakiś tam zasięg łapie.

Naprawa tego telefonu będzie nieopłacalna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RahHlm sprawdzałeś czy po podłączeniu zestawu słuchawkowego da się rozmawiać? Jeśli tak mikrofon do wymiany, ale nie wiem czy się uda taki dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xadrian Dwie kreski lub wcale nie pokazuje zasięgu. i źle przeczytałeś mój temat na odwrót raczej bo to ja słyszę podczas połączenia tą drugą osobę, a ona mnie nie słyszy .

 

@SzalonyZlomiarz Nie sprawdzałem czy da się rozmawiać po podłączeniu słuchawek bo nawet nie wiem , że takie coś jest możliwe, ale nie wiem wątpię bo tel ma straszne wady z zasięgiem.

 

 

I dlaczego mi piszecie, że większość serwisów naprawy lub z punktami tel nie podejmie się tego ?. skoro dam pieniądze- zapłacę to powinni się podjąć.

 

Tylko w tym problem , że nie wiem co się tam mówi im i jak dokładnie wytłumaczyć im o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem założyłeś konto na labie w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem założyłeś konto na labie w takim razie?

 

 

Z poziomu komputera.

 

 

A telefon i problem z zasięgiem na nim to już osobny problem. bo to tel mi nie działa tak jak ma działać.

 

Może trzeba zmienić oprogramowanie w tel ?. Jakieś ustawiania ?. zmienić coś ?.

 

 

Mam takie ustawienia :

 

 

 

ALCATEL ONE TOUCH FIRE

FIREFOX OS

TYP SIECI 2 G

 

i dalej to chyba nic już nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RahHlm Jeśli byłby problem z zasięgiem, to by nie dało się nawiązać w ogóle połączenia. Twierdzisz, że połączenie jest nawiązane, tylko ktoś Cię nie słyszy a ty słyszysz tą osobę, więc logiczne wydaje się założenie, że to jest problem z mikrofonem. To nie walkie talkie, jeśli połączenie jest nawiązane to transmisja działa w 2 strony. Używając zestawu słuchawkowego używa się mikrofonu z zestawu słuchawkowego i pozwoli potwierdzić diagnozę.

Co do naprawy: to jest stary telefon, ciężko będzie dostać części zamienne (co najwyżej z jakiegoś uszkodzonego egzemplarza na części), dlatego, nie sądzę, żeby ktoś się podjął naprawy. Poza tym na allegro takie telefony kosztują około 70 zł, co podejrzewam, jest porównywalną kwotą do kosztów ewentualnej naprawy telefonu, a za ~200 zł można kupić X razy lepszy i nowszy telefon z androidem (używany oczywiście), albo nowy zwykły telefon, który nie jest smart. Więc poza kwestiami sentymentalnymi nie widzę sensu naprawy tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z mikrofonem w tel. jest problem na pewno. Oprócz tego kreski zasięgu nie ma prawie wcale przez cały czas. Żadnej tresci wideo z youtube np nie odtworzy , a wejście na internet na tym tel graniczy z cudem bo się tnie obraz czy jak by to inaczej ująć nie wczytuje się cały obraz strony jaką otwieram podczas wchodzenia na przeglądarkę w tym tel. Może to oprogramowanie firefox os jest wadą bo już nie jest ulepszane na bieżąco tam jest jakaś mozlilla. W każdym razie jak już nikt nic nie doradzi to sam sobie jakoś dam radę z tym tel. ok.

 

@szalonyzłomiarz dzięki za pomocne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problemem jest tu Twój telefon. Korzystasz z sieci 2G wiec się nie dziw, że internet nie działa. W komisie czy serwisie zedrą z ciebie kasę za naprawę, ponieważ jest to wynalazek i ciężko o części. Owszem być może zrobią Ci to (kupią drugi taki telefon na aukcji za ok 70 zł przełożą mikrofon, dolicza z 60 zł za robociznę i każdą zapłacić 130 zł) ale naprawią tyle iż naprawa będzie nieopłacalna...

Kup nowy telefon bo innego wyjścia nie ma...

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z jakiej sieci korzystać jeśli 2 G jest złe ?.

na jaką najlepiej ustawić ?.

 

PS. To te Tel. Alcatel One touch to takie to takie do niczego są ?.

czy jak kupię taki sam gdzieś na internecie to też będą z nim jakieś problemy ?.

 

Ale nie wydaje mi się bo ja mam głośnik uszkodzony i jedynie brak zasięgu i zacina mi się i nie ładuje obraz jak wchodzę na strony www.

ogólnie w internet na tym tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten smartfone ma 6 lat i 256mb ram. Sory ale to jest złom. W tej chwili to już powoli kończą żywot motorole Moto G z 2013 roku, a one maja 1GB ram i czystego Androida, z tego Alcatel nic już nie wyciśniesz.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z jakiej sieci korzystać jeśli 2 G jest złe ?.

na jaką najlepiej ustawić ?.

 

PS. To te Tel. Alcatel One touch to takie to takie do niczego są ?.

czy jak kupię taki sam gdzieś na internecie to też będą z nim jakieś problemy ?.

 

Ale nie wydaje mi się bo ja mam głośnik uszkodzony i jedynie brak zasięgu i zacina mi się i nie ładuje obraz jak wchodzę na strony www.

ogólnie w internet na tym tel.

- Teraz korzysta się z 4G LTE - niestety Twoj telefon tego nie obsługuje.

- Tak Alcatel One Touch Fire jest do niczego.

- Tak jak kupisz taki sam na internecie również będą z nim problemy (z szybkością działania oraz internetem)

 

Nie wiem dlaczego uparłeś się tak na ten telefon - przecież on był już niewypałem w dniu kiedy pojawił się w sprzedaży a co dopiero teraz.

Zbieraj kasę na nowe urządzenia bo z tym będziesz miał same problemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale nie wydaje mi się bo ja mam głośnik uszkodzony i jedynie brak zasięgu i zacina mi się i nie ładuje obraz jak wchodzę na strony www.

ogólnie w internet na tym tel.

Skoro Ty słyszysz rozmówcę, ale Twój rozmówca nie słyszy Ciebie to problem może być w mikrofonie, nie w głośniku. Zrób, jak Ci piszą - podłącz słuchawki i sprawdź, czy będzie to samo podczas rozmów. I przełącz się z 2G na 3G (albo na przełączanie automatyczne pomiędzy nimi, o ile coś takiego masz w ustawieniach), chociaż przy tej ilości RAM to może naprawdę niewiele zmienić...

 

Tak jeszcze sobie myślę o tym zasięgu... Nie mieszkasz przypadkiem w miejscu, w którym każdy telefon będzie miał problem z zasięgiem? U jakiego jesteś operatora?

 

EDIT Dobra, widzę, że założyłeś nowy wątek i tam pisałeś, że przez słuchawki da się gadać.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak- mam przełaczanie automatyczne. i tak jak radzisz zmienię z tego 2G . a byc może , że to coś da i się polepszy.

 

 

a z tym mikrofonem to ju z problem rozwiązany bo dzięki słuchawkom da sie rozmawiać to po co mi mikrofon . więc jest juz ok.

No bo jak przez słuchawki się da to mikrofon niepotrzebny.

 

No chyba, że całkiem mi padnie tak, że się juz nie włączy to wtedy kupie inny nowy . ale to mysle , ze to juz nastapi za nied.luho. tak cos przeczuwam.

 

 

w kazdym razie wielki dzieki za pomocne opinie i i co najwazniejsze pomocne INFO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • najlepsze co z tym zrobili...  
    • Dzięki za propozycję, ogólnie myślę nad budżetową opcją. Do 2k ale jeżeli będzie duża różnica to do 4k. Chciałbym kupić coś na "promocji" Ekran taki że w razie czego jak w danym pomieszczeniu nie będzie TV to wtedy będę oglądał bezpośrednio na laptopie i żeby w miarę był komfort oglądania. A tak to kabel HDMI zawsze ze sobą będę miał żeby połączyć się nim z tv. Takie wyjazdy mam ogólnie rzadko, ale chciałbym mieć taką opcję w razie czego. Bo pc za każdym razem brać to trochę męczy. A szczególnie martwię się o monitor podczas transportu.  Wymagam tylko żeby ogarniał wszystkie kodeki i żeby nie było żadnych zacięć podczas oglądania filmów. Oraz żeby ogólnie był w miarę komfort użytkowania i żeby nie był głośny.  Praca na baterii dla mnie nie ma znaczenia. Bo i tak będę używał głównie z zasilaczem 
    • dzwoniąc na dany numer , jest słychać chwile sygał po czym jest komunikat -tu poczta głosowa dzowniac na ten sam numer nie ma juz sygnału , jest łączenie z numerem  około 10 sekund i pisze połączenie zakonczone bez poczty głosowej czy te dwie sytuacje to to samo?
    • Dokładnie - przesrali kupę kasy na marketing Areny, jeździli po targach gier i to całą bandą, każdemu trzeba było zafundować pobyt, wynająć stoiska z kompami do grania, robić reklamy itd. a to wszystko kosztuje. Przeliczyli się bo Arena to jednak nie taki srogi hit na jaki go kreowali i ludzie po prostu wrócili do grania w zwykłego Tarkova. Kasa zaczęła się nie zgadzać bo co miesiąc muszą przecież klasycznie opłacać całą infrastrukturę sieciową, pracowników, wynajem biura, księgowych i Bóg tam wie co jeszcze. Brak chęci do porozumienia się z community oraz pójście w zaparte sugeruje tylko, że BSG jest w totalnej dupie i desperacji - sprzedali swoje ideały, stracili zaufanie budowanej przez 10 lat community, nawet strimery na nich plują - sytuacja ogólnie jest patowa, mydlenie oczu w postaci dodawania contentu P2W do EOD by ludzie pozamykali mordy to jak dorzucanie węgla do pieca - tylko rozogniło całą sytuację. Wyszła też kolejna brudna sprawa na wierzch, czyli wysoki priorytet w matchmakingu oraz dostęp do offline PvE na pół roku co próbuje wymusić nowy model biznesowy gry w formę abonamentu? Przecież to już powinno być karalne. Cały czas mam nadzieję, że się jednak opamiętają i ugną pod naporem negatywnego feedbacku wtedy przewiduję scenariusz następujący - urwanie tworzenia dalszego contentu i przyspieszone wydanie wersji 1.0 "as is" i późniejsze odcinanie kuponów i ew. contant za opcjonalną kasę przy pomyślnych wiatrach - tak czy siak kto lubił Tarkova ten leży i robi pod siebie po tej całej akcji.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...