Skocz do zawartości
vizzini

Klawiatura mechaniczna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję dobrej klawiatury mechanicznej - w jakich cenach i jakich modelach się obracać żeby była ona już na przyzwoitym poziomie (makra itp.)

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twojego budżetu. Już za 200zł możesz mieć dobrą klawiaturę na switchach kailh: https://www.x-kom.pl/p/412044-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk530-tournament-kailh-brown-rgb.html

dokładasz prawie drugie tyle i otwiera ci się droga na przełączniki cherry mx:

https://www.x-kom.pl/p/348754-klawiatura-przewodowa-hyperx-alloy-fps-cherry-mx-brown.html

znowu dokładasz drugie tyle i masz full wypas z cherry mx,rgb, dodatkowymi klawiszami i podpórką:

https://www.x-kom.pl/p/343329-klawiatura-przewodowa-corsair-k95-platinum-cherry-mx-brown-rgb.html

 

ale budżet i zastosowanie to klucz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie to ot duża ilość stukania jakiegoś kodu, jak i gry FPS i podobne.. Co do kosztów, najchętniej zamknalbym się 2 tych 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.komputronik.pl/product/534683/spc-gear-gk550-omnis-kailh-brown-rgb.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

 

Redy są szybkie i pod fpsy oraz tego typu gry, ale są beznadziejne do pisania. Blue z kolei na odwrót - hałas utrudnia grę, ale najlepiej się na nich pisze. Brown jest po środku. Jednak i tak ciężko powiedzieć, które będą najlepsze, musiałbyś sam je odsłuchać, bo często nawet redy drażnią ucho lub blue nie przeszkadzają, aż tak bardzo.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne do pisania z jakiego powodu?

 

Cecha tych klawiszy to szybkość nacisku, a nie ich precyzja (reszta ma sygnał zwrotny i większy nacisk do aktywacji) stąd bardzo często będziesz naciskał dwa razy ten sam klawisz, można się też pisania wyuczyć, ale nie będzie tak komfortowe jak na innych.

 

Tutaj jest dość dobrze to rozpisane: http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli np. zależałoby mi na tym żeby dość szybko i sprawnie naciskać klawisz to Browny w Cherry i Kailh najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są one najbardziej uniwersalne. Jednak najbardziej zbliżone do membrany są czerwone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak jak mówię zależy mi najbardziej na szybkiej reakcji i powrocie tych przycisków. To główny warunek dla przełączników, więc wnioskuję, że brązowe najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu bratu kupiłem mx red, sobie mx brown i powiem szczerze to dwa różne światy. Osobiście nie potrafię pisać na mx red. Bratu z kolei bardzo się podobają mx red(ale on pisze patrząc na klawiaturze dwoma palcami więc robi to niepoprawnie) i świetnie nadają się do gier typu lol czy gw2. Na mx brown mogę pisać bez patrzenia na klawiaturę, a i granie nieprofesjonalne też dobrze się spisuje z tym że ja gram bardziej w strzelanki.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cecha tych klawiszy to szybkość nacisku, a nie ich precyzja (reszta ma sygnał zwrotny i większy nacisk do aktywacji) stąd bardzo często będziesz naciskał dwa razy ten sam klawisz, można się też pisania wyuczyć, ale nie będzie tak komfortowe jak na innych.

 

Tutaj jest dość dobrze to rozpisane: http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Siedziałem przez dwa lata na Brownach i fajnie się na nich pisało i grało, od paru miesięcy mam klawierę na Redach i również nie mogę nic złego powiedzieć o nich. Był taki początkowy moment, że musiałem się przystosować do ich pracy, ale jak palce ogarnęły liniową charakterystykę Redów, to już było tylko lepiej. Natomiast nigdy nie musiałem dwa razy naciskać klawisza, aby doszło do aktywacji. Nie wiem z czego to wynika, może dlatego iż mam dość silne palce, bo kiedyś bardzo dużo pisałem na starych maszynach do pisania z młoteczkami i tak mi zostało, że u mnie nacisk to dynamiczne przyp.......e w klawisz. Trudno powiedzieć.

 

W domu bratu kupiłem mx red, sobie mx brown i powiem szczerze to dwa różne światy. Osobiście nie potrafię pisać na mx red. Bratu z kolei bardzo się podobają mx red(ale on pisze patrząc na klawiaturze dwoma palcami więc robi to niepoprawnie) i świetnie nadają się do gier typu lol czy gw2. Na mx brown mogę pisać bez patrzenia na klawiaturę, a i granie nieprofesjonalne też dobrze się spisuje z tym że ja gram bardziej w strzelanki.

Ja również piszę bez patrzenia na klawisze i wszystkimi palcami (dzięki kursowi maszynopisania) i śmiało można pisać dobrze na Redach, kwestia adaptacji.

 

Rozumiem, tak jak mówię zależy mi najbardziej na szybkiej reakcji i powrocie tych przycisków. To główny warunek dla przełączników, więc wnioskuję, że brązowe najlepsze?

Przyjęło się, że Redy są mniej męczące podczas długich sesji, ale bardziej dedykowane są do FPS. Dobrze mi się grało na Brownach, dobrze mi się gra na Redach.

Edytowane przez jacenty101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Corsair K70 mk2 na brownach i jest to super do grania jak i pisania.

jedynie głosnosc wieksza niż moja poprzednia membranówka logitech cordless.

Ale idzie sie przyzwyczajić.

Teraz fajna cena w necie 549 zł za taka kase tylko brać to chyba najlepszy mechanik na rynku

https://www.ceneo.pl/66580333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak przypasowały mx brown że o innych nawet nie myślę. Jeśli ktoś zdecyduje się na redy to jest trochę cichsza wersja MX SILENT RED. Na youtube można prowizorycznie posłuchać jak różne MX chodzą.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem przez dwa lata na Brownach i fajnie się na nich pisało i grało, od paru miesięcy mam klawierę na Redach i również nie mogę nic złego powiedzieć o nich. Był taki początkowy moment, że musiałem się przystosować do ich pracy, ale jak palce ogarnęły liniową charakterystykę Redów, to już było tylko lepiej. Natomiast nigdy nie musiałem dwa razy naciskać klawisza, aby doszło do aktywacji. Nie wiem z czego to wynika, może dlatego iż mam dość silne palce, bo kiedyś bardzo dużo pisałem na starych maszynach do pisania z młoteczkami i tak mi zostało, że u mnie nacisk to dynamiczne przyp.......e w klawisz. Trudno powiedzieć.

 

Miałem na myśli to, że zamiast kliknąć raz dany przycisk kliknie dwa razy, ponieważ są to bardzo lekkie przełączniki przy którym tak dobrze nie wyczujesz momentu aktywacji.

 

Zamiast napisać "słowo" będzie pisał "ssłowo".

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na mx red pisałem często "ssłowo" albo "słwo". Żeby na mx red się nie pomylić musiałem wciskać klawisz szybko i do końca co mnie trochę męczyło przy dłuższym pisaniu. Mimo wszystko przez brak wyczucia aktywacji wręcz świerzbiło mnie żeby dwa razy wcisnąć klawisz.

 

Edit: Może do mx red trzeba się przyzwyczaić żeby nie robić błędów, ale jak kupiłem mx brown(w ciemno nastawiony na możliwy zwrot) to do niczego nie musiałem się przyzwyczajać. Pisanie i granie na mx brown dla mnie było przyjemnością. Black od razu odwaliłem ponieważ nie lubię ciężko wciskających klawiszy, a słyszałem raz w pracy jak chodziły blue to też przekreśliłem. Ale to są moje preferencje, kto inny może woleć inne mx.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że zamiast kliknąć raz dany przycisk kliknie dwa razy, ponieważ są to bardzo lekkie przełączniki przy którym tak dobrze nie wyczujesz momentu aktywacji.

 

Zamiast napisać "słowo" będzie pisał "ssłowo".

Ano właśnie, czyli wychodzi z tego, że u mnie tego problemu nie ma, bo ja mocno dobijam klawisze. Jakoś nie potrafię tak pisać, aby tylko doszło do aktywacji, u mnie klawisz idzie do końca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dużo wyjaśnia czemu na mx red nie miałeś większej trudności z pisaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.x-kom.pl/p/468792-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk540-magna-kailh-brown-rgb.html czy dopłacić do https://www.x-kom.pl/p/373595-klawiatura-przewodowa-asus-cerberus-mechanical-keyboard-kailh-brown-rgb.html? Czy raczej to nie ma żadnego znaczenia? Bo chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdę, nie? Edytowane przez vizzini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury zbudowane na podstawie tych samych przełączników, ale tak z punktu widzenia estetyki, to ten Asus wygląda koszmarnie w mojej opinii. Już wolałbym SPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...