Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

2mm korek + 2mm pianka...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę wyciszyć sobie PC domowymi metodami.

Wentylatory już skręciłem ile się dało :) Mam cichy zasilacz i dość dobry obieg powietrza w budzie - kwesta dokupienia ew. 1 wentyal 80x80mm niebieskiego i przykręcenie na tył budy :) (bo mam zasysający powietrze dośrodka i 12cm wentyl w zasilaczu jako wysysający ;))

 

Teraz zauważyłem, że mam w domu duży zapas korka o grubości 2mm i pianki pod panele też 2mm.

I wpadłem na pomysł wyłożenia tym budy :E

Kupowanie mat do mojego Codegena mija się z celem...

Teraz pytanie do was:

Czy to coś da? Tzn... Nakleiłbym piankę i póżniej na nią korek.

Jaki będzie ewentualny wzrost temperatury? Bo jakiś będzie, bo korek i pianka nie będą chłodzić, a raczej grzać z deka.

I czy warto?

 

Ogólnie PC i tak jest cichszy niż był, ale nadal mi buczy i dość mocno irytuje :]

Jak miałem Pentagrama na grafie (teraz nie da się założyć, a ten na grafie i tak jest skręcony) to było ciszej.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Chcę wyciszyć sobie PC domowymi metodami.

Wentylatory już skręciłem ile się dało :) Mam cichy zasilacz i dość dobry obieg powietrza w budzie - kwesta dokupienia ew. 1 wentyal 80x80mm niebieskiego i przykręcenie na tył budy :) (bo mam zasysający powietrze dośrodka i 12cm wentyl w zasilaczu jako wysysający ;))

 

Teraz zauważyłem, że mam w domu duży zapas korka o grubości 2mm i pianki pod panele też 2mm.

I wpadłem na pomysł wyłożenia tym budy :E

Kupowanie mat do mojego Codegena mija się z celem...

Teraz pytanie do was:

Czy to coś da? Tzn... Nakleiłbym piankę i póżniej na nią korek.

Jaki będzie ewentualny wzrost temperatury? Bo jakiś będzie, bo korek i pianka nie będą chłodzić, a raczej grać z deka.

I czy warto?

 

Ogólnie PC i tak jest cichszy niż był, ale nadal mi buczy i dość mocno irytuje :]

Jak miałem Pentagrama na grafie (teraz nie da się założyć, a ten na grafie i tak jest skręcony) to było ciszej.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

 

daj znać jak to gra jak będzie fajna muza też sobie coś takiego zrobię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj znać jak to gra jak będzie fajna muza też sobie coś takiego zrobię :E
Wniosłeś coś do tematu :mad2:

Nie umiesz cytować?! :mad2: Po jakiego H*ja całość, zamiast fragment jak juz wogóle się odzywałeś.

Czepiasz się literówek nie wnosząc żadnej treści :mad2:

 

-----------------------------------------------------

Ktoś może coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu podotykałabym obudowy i sprawdziła, w których miejscach jest ona ciepła. Jeśli sama obudowa się grzeje, to znaczy, że przewodzi ciepło w tych miejscach i masz tam rejony, w których gorące powietrze przebywa dłużej niż gdzie indziej, bądź też w tych miejscach jest generowane dużo ciepła. Jeśli zakleisz to teraz izolatorem, jakim jest korek, to będziesz musiał pomyśleć szczególnym o skierowaniu tego ciepła z obudowy na zewnątrz. Jeśli te miejsca będą dobrze przedmuchiwane i powietrze z nich, będzie skierowane na zewnątrz obudowy, to moim zdaniem możesz spokojnie zakleić sobie obudowę korkiem, gdyż w takim przypadku można zaniechać przepływ ciepła przez ściankę obudowy - będzie on dość nikły w porównaniu z przepływem w strumieniu powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

To tak na prawdę, to buda jest ciepła głównie w rejonach zasilacza.

Innych... że tak to nazwę: "hot spotów" nie ma ;)

 

A... Macie rysunek ;)

powjd2.jpg

Na wysokości pamięci są otwory po...modowe :E Kilkanaście dziurek 3mm ;)

A pod kartą są oryginalne wywietrzniki.

 

~edit~

Tak wygląda mój letni mod :E

pict0766qx1.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie do was:[/b]

Czy to coś da? Tzn... Nakleiłbym piankę i póżniej na nią korek.

Jaki będzie ewentualny wzrost temperatury? Bo jakiś będzie, bo korek i pianka nie będą chłodzić, a raczej grzać z deka.

I czy warto?

 

Ogólnie PC i tak jest cichszy niż był, ale nadal mi buczy i dość mocno irytuje :]

Jak miałem Pentagrama na grafie (teraz nie da się założyć, a ten na grafie i tak jest skręcony) to było ciszej.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Sam robilem takie rzeczy - korek+pianka, korek+maty audio, plytygumowe+maty audio. Wzrost temperatury bedzie dosc znaczny, najmniej z 3stopnie wewnatrz obudowy a bardziej realne wydaje sie 5-6stopni. Trzeba zagwarantowac obudowie dobre wentylowanie wnetrza gdyz z racji "blokady" paneli ktore oddaja cieplo - mamy kumulowanie sie ciepla w obudowie jak rowniez zmniejszamy pojemnosc wnetrza obudowy przez co w jego wnetrzu jest duzo mniej cm3 i trzeba non stop przewietrzac obudowe nowymi "dostawami" zimnego powietrza z zewnatrz.

 

Ogolnie ma to sens ale musisz zagwarantowac dobra cyrkulacje powietrza.

 

Hm...

To tak na prawdę, to buda jest ciepła głównie w rejonach zasilacza.

Innych... że tak to nazwę: "hot spotów" nie ma ;)

 

Na goracy zasilacz z wentylatorem tylnim 80mm jest bardzo prosty sposob - ale kosztuje okolo 30zl.

 

Wykrecamy wiatrak 80mm, przykrecamy przejsciowke 80<>120mm np. Revolteca a na to 120mm wiatrak, moze byc z regulacja obrotow.

 

Dzieki temu mamy taki "cug" powietrza ze nawet bez zastosowania chlodzenia przedniego nawiewowego czujemy gdy przystawimy palce do panelu przedniego obudowy - bardzo mocne zasysanie zimnego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo u mnie kolo zasilacza najchlodniej :P

 

1. "widoczek"

0ee76ad157351a3dm.jpg

 

2. grafa (planuje dodatkowy wiatrak bo tam najcielpiej w calym kompie) i tunel powietrzny z plexy

532245c21afb7fcam.jpg

 

3.Zasilacz , procek (box) i 120mm w plexie ;D

bb71d0df14a49388m.jpg

 

4. 120mm , twardziel i kable pod nim schowane :]

590d8fae6513faa2m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
~edit~

Tak wygląda mój letni mod :E

pict0766qx1.th.jpg

 

O Modecom z 120stka od spodu.

 

Na to tez jest fajny mod, tylko tym razem troche roboty nas czeka.

 

Wywiercamy otwor pierscienicia [specjalna otwornica do metalu] o srednicy okolo 110mm. Rownoczesnie wycinamy gorna scianke obudowy zasilacza. Wstawiamy tam 120mm wiatrak i mamy ogromny przewiew calej obudowy a zasilacz jest tak chlodzony ze nawet nie potrafi sie dobrze zagrzac.

 

 

edit

 

Mozna tez inaczej zrobic cug typu kominowego. Ten 110mm otwor wiercimy na srodku gornego panela i wstawiamy od srodka 120mm - robilem cos takiego - dwa 120mm u gory i trzy 120mm na dole w rzadku... istny huragan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej :)

Załatwie sobie (może) maty wyciszające Spire soundPad01.

 

Teraz pytania:

=> Co muszę okleić? --> boki to napewno, ale np przody nie ma sensu chyba, bo musiałbym poszatkować 1 matę i w sumie tył to samo... (na to wyjdzie góra 1 sztuka 18x40 na przód i tył przy diobrym planie ;));

=> Warto przy dobrym rozplanowaniu oklejać spód czy może lepiej górę?

 

Jeżeli moje obliczenia są dobre to w zasadzie zostanie mi 1 mata 45x35, a co za tym idzie mogę okleić w sumie całość :E Ale nie jestem pewnien ;)

 

=> Czy to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytania:

=> Co muszę okleić? --> boki to napewno, ale np przody nie ma sensu chyba, bo musiałbym poszatkować 1 matę i w sumie tył to samo... (na to wyjdzie góra 1 sztuka 18x40 na przód i tył przy diobrym planie ;));

=> Warto przy dobrym rozplanowaniu oklejać spód czy może lepiej górę?

 

Calosc - boki, przod, tyl, gora, dol - jak robic porzadnie to raz a porzadnie i wykleic kazda szczeline... zostawic tylko miejsca na wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...