Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

YasiuSpacerowicz

Wszystko na temat wyświetlaczy do Xboxa.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić takie kompendium wiedzy na temat telewizorów oraz monitorów, które można podłączyć do Xboxa. Chciałbym zrobić takie jakby drzewko, tzn. podać kilka najlepszych telewizorów w kilku rozmiarach i rozpiętościach cenowych, w zależności kto ile by miał pieniędzy przeznaczonych na zakup. Niestety, ja nie mam w tym temacie doświadczenia, więc moze ktoś, kto ma jakieś doświadczenie pomógłby mi w tym?

 

Sam mam takie pytanie: Jaki najtańszy telewizor, ale jak najlepszy (powiedzmy do 3000zł), rozmiar nie większy jak 32 cale?

 

Istniejące tematy:

 

LG Flatron i Xbox360

 

Wybrać TV, czy Monitor?

CRT vs. LCD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niczym - chodzi mi o stworzenie kompendium na temat polecanych wyświetlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300zł:

 

Opłacają się monitory CRT 21", 22" i jeden biały kruk 24" Sony GDM-FW900

 

Do 500zł:

 

Nic się nie opłaca ;) ja bym zadnego 17" ani 19" LCD 4:3 nie kupil w każdym razie oraz opłaca się nadal... Sony GDM-FW900 ;)

 

Do 800zł:

 

Monitorek GateWay o taki http://www.allegro.pl/item309519352_piekny...p_fv_gw36m.html

 

Do 1200zł:

 

"Piękny" GateWay 24" http://www.allegro.pl/item309513610_piekny...atis.html#photo

 

Do 1500zł:

 

HDTV Mirai 27" DTL-527V200 http://www.allegro.pl/item308321272_mirai_..._fakt_raty.html

 

Do 1900zł:

 

HDTV Mirai 32" DTL-632E500 http://www.allegro.pl/item308707873_kutno_...00_1_6_5ms.html

 

Powyżej 2 kafli niech się wypowiedzą inni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze do tego topicu podrzuc linki tez do istniejacych tematow i wtedy miejmy nadzieje ze nie bedzie kolejnego tematu co wybrac itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze do tego topicu podrzuc linki tez do istniejacych tematow i wtedy miejmy nadzieje ze nie bedzie kolejnego tematu co wybrac itp

 

Dobry pomysł. Zaraz to zrobię.

 

Narazie dodałem tylko 3, bo mi internet muli. Później dodam więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na plazmowym 42" i ...świetnie..:)... Jeżeli już mowa o samych plazmach, to nie polecam Panasonic-a, dlaczego?...zapraszam do dowolnego sklepu RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Panasonica i nie rozumiem czemu ich nie polecasz ba, co więcej są złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd ta fama, i polecanie na każdym kroku telewizorów Mirai :hmm: Wybaczcie ale nigdy nie poleciłbym nikomu nawet szczoteczki do zębów, gdyby nazywała się Mirai :D

Jakaś firma krzak i chińszczyzna. Już nawet tu na forum, ktoś zachwalał te TV ale dostał z krzywą podstawką i czymś tam jeszcze. Kliknąłem w necie na parę opinii - wszystko pięknie, ładnie ale zawsze jest jakieś ... ale - a to nie trzyma ustawień a to matryca nierównomiernie podświetlona a to nie przyjmuje obrazu z telewizji "n", a to wali światłem po oczach a to coś...

 

Kiedyś na TVN Turbo był test terenówki z Chin. Niby jeździła, niby na papierze osiągi jakieś były - test okazał się kompletną klapą. Atrakcyjna była tylko ... cena. Żeby te telewizory też nie były takie fajne :E

 

edit: na potwierdzenie jedna z opinii na stronie poświęconej HDTV:

 

Wystrzegaj sie tych smieci.

to swieci jakby mialo ognisko w plecach. O jakimkolwiek jednolitym obrazie mozesz zapomniec. Kolory ? No namiastka kolorow to to moze jest. Obraz wyglada jak przez mleczna szybe. Nie mowie juz o dzwieku bo go poprostu niema. No chyba ze lubisz trzaski...

Jakosc tworzywa przypomina hm...butelki PET.

 

Zdecydowanie niepolecam CZEGOKOLWIEK firmy Medion,Tevion, Mirai i tym podobnych bo to ten sam producent tylko inne nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam Panasonica i nie rozumiem czemu ich nie polecasz ba, co więcej są złe?

Napisałem, zapraszam do sklepu celem porównania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem skąd ta fama, i polecanie na każdym kroku telewizorów Mirai :hmm: Wybaczcie ale nigdy nie poleciłbym nikomu nawet szczoteczki do zębów, gdyby nazywała się Mirai :D

Jakaś firma krzak i chińszczyzna. Już nawet tu na forum, ktoś zachwalał te TV ale dostał z krzywą podstawką i czymś tam jeszcze. Kliknąłem w necie na parę opinii - wszystko pięknie, ładnie ale zawsze jest jakieś ... ale - a to nie trzyma ustawień a to matryca nierównomiernie podświetlona a to nie przyjmuje obrazu z telewizji "n", a to wali światłem po oczach a to coś...

 

Kiedyś na TVN Turbo był test terenówki z Chin. Niby jeździła, niby na papierze osiągi jakieś były - test okazał się kompletną klapą. Atrakcyjna była tylko ... cena. Żeby te telewizory też nie były takie fajne :E

 

edit: na potwierdzenie jedna z opinii na stronie poświęconej HDTV:

 

Wystrzegaj sie tych smieci.

to swieci jakby mialo ognisko w plecach. O jakimkolwiek jednolitym obrazie mozesz zapomniec. Kolory ? No namiastka kolorow to to moze jest. Obraz wyglada jak przez mleczna szybe. Nie mowie juz o dzwieku bo go poprostu niema. No chyba ze lubisz trzaski...

Jakosc tworzywa przypomina hm...butelki PET.

 

Zdecydowanie niepolecam CZEGOKOLWIEK firmy Medion,Tevion, Mirai i tym podobnych bo to ten sam producent tylko inne nazwy.

 

 

 

Jak najbardziej się pod tym podpisuje.

Polecam serie Samsung , gdyż oferują one najlepszy stosunek jakość/cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość modeli Samsungów (jak nie wszystkie) posiadaja funkcje : "tryb gry" . Funkcja została stworzona z myślą o konsolach Xbox360 i PS3 . Dzięki niej możliwe jest uzyskanie lepszych kolorów (w tym głębsza czerń). Wg mnie Samsungi jakością mogą śmiało konkurować z LCD-kami SONY , a ceną biją je na łeb. Największą ich wadą jest kiepski serwis. Wiele osób narzeka na bardzo długi czas oczekiwania w przypadku oddania TV na gwarancje. Natomiast dużą zaletą jest mała awaryjność . Za 2500 można zakupić najnowszy model 32" Samsunga , na którym gry napewno ładniej wyglądają niż na LG-kach , Panasonicach , Pioneerach , Toschibach , w tej samej cenie, nie mówiąc już o jakże wychwalanym Mirai - zresztą przejdźcie się do MM i sami stwierdzcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największą ich wadą jest kiepski serwis. Wiele osób narzeka na bardzo długi czas oczekiwania w przypadku oddania TV na gwarancje.

Eee tam, czekałem 14 dni - standard.

Co do Samsungów - przyjmuje się, że jakościowo dzielą się na kilka klas oznaczonych literami S, R, N, M (od najniższego segmentu do najwyższego). Klasy mogą nie różnić się parametrami technicznymi ale różnią się jakością elektroniki i przeznaczeniem na dany segment rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie Samsungi jakością mogą śmiało konkurować z LCD-kami SONY

Z tego co wiem, nie muszą - Sony korzysta z matryc Samsunga. Fakt, że matryce to nie wszystko (liczy się elektronika) ale podstawą się nie różnią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milekp, a widziałeś chociaż jeden Mirai? Porównywałem Samsunga LE32R81B i Mirai 27V200 właśnie na X360. Sorry, ale Samsung w życiu nie będzie miał takich kolorów jak Mirai. "Kolory ? No namiastka kolorow to to moze jest. Obraz wyglada jak przez mleczna szybe" może koleś nie zdjął folii ochronnej albo podłączył sygnał analogowy, a tutaj to nawet LCD za 3000zł nic nie poradzi. Nierówno podświetlona matryca kwalifikuje się pod reklamację i nie tylko Mirai cierpi na takie przypadłości. Wali po oczach? Ktoś kto miał ten TV był debilem i nie czytał instrukcji. Mirai jako jeden z niewielu TV w tej cenie oferuje 10 stopniową skalę świecenia lamp. Inna sprawa to taka, że LCD świeci ze 4 może nawet 5 razy mocniej i jak jakiś znafca przesiądzie się z CRT na LCD to mu świeci. Proponuje następnym poczytać coś sensownego, a nie wypowiedzi typu "nie polecam, bo nie".

 

Dla przykładu

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4136

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=400&...ctr_str_numer=1

 

Nie namawiam do kupna Mirai, bo nie wiem jak to będzie za 5-6 lat, ale uważam, że zakup TV za 2500zł tylko pod konsolę to przesada i zwracam uwagę na alternatywne możliwości, które wcale nie muszą być gorsze. Faktycznie może 32" nie są tak atrakcyjne, ale 27" za 1450zł w porównaniu do 26" za 1800zł daje sporo do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, nie muszą - Sony korzysta z matryc Samsunga. Fakt, że matryce to nie wszystko (liczy się elektronika) ale podstawą się nie różnią :P

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Samsung obecnie daleko odjechał Sony i w zasadzie jeżeli chodzi o technologię, to jest liderem.Prawie wszystkie topowe panele różnych producentów opierają się na matrycach Samsunga. S!N nie opowiadaj nam bajek o kiepskich kolorach w Samsungach, może źle miałeś ustawiony.Oczywiście nie wszystkie Samsungi to top. TEN z pewnością rozkłada każdego Mirai czy jak im tam (co to w ogóle jest Mirai??) i cena jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś chociaż raz obraz z X360 na tych dwóch TV? Bo jak coś nie jest znaną firmą to nie może być lepsze? Rozkłada, a na jakiej podstawie? Bo pisze SAMSUNG? Bo ma tryb gracza, który jest w rzeczywistości zwykła zmianą kontrastu i jasności. Nawet jeśli porównamy parametry na papierze Mirai wypada lepiej. Nie piszę, że Mirai jest najlepsze bo nigdy nie porównywałem go do innych LCD. Co do samej marki jest to własność trzeciego producenta matryc LCD na świecie, więc nie jest to Chińska produkcja portowa z udziałem dzieci a'la MADE IN CHINA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż S!N - nie mamy o czym dyskutować - obaj nie jesteśmy obiektywni. Ja, dlatego, że go nie widziałem i podpieram się opiniami z sieci (zwłaszcza z pewnej strony, gdzie wypowiadają się naprawdę magicy kwestii hdtv - nikt tam nie poleca tego ustrojstwa, wręcz odradzają), Ty dlatego, że go posiadasz (to Ty masz krzywą podstawkę i coś jeszcze nie halo, czy Cię mylę?) a jak wiadomo każda pliszka swój ogonek chwali.

 

Żeby zakończyć tę dyskusję, chciałbym stwierdzić jednoznacznie, że TV, na który chce się wydać kilka tysięcy należy obejrzeć "na żywo". Mi przy zakupie polecano całkiem inny telewizor, jego osiągi, jakość i cena zachęcały. Przed pójściem do MM, wybrałem sobie 4 modele i spędziłem z nimi w sklepie prawie dwie godziny. Po zabawie z ustawieniami, wyszedłem i w sieci zamówiłem sobie ten, który najbardziej mi przypadł do gustu.

Jakby nie było, postrzegamy barwy bardzo różnie, design nie każdemu pasuje podobny - dlatego należy wybrać osobiście, żeby nie pluć sobie w brodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość modeli Samsungów (jak nie wszystkie) posiadaja funkcje : "tryb gry" . Funkcja została stworzona z myślą o konsolach Xbox360 i PS3 .

To się nazywa marketing.

Ten cały 'tryb gry' to nic innego jak starannie ustawione parametry do grania, które samemu można wyregulować z podstawowych do takiego samego poziomu. Oczywiście ktoś kto o tym nie wie powie "łał, jaka super funkcja, inne TV tego nie mają".Do Samsunga nic nie mam i nawet mógłbym polecić tak jak i Mirai bo zbiera świetne recenzje szczególnie w komplecie z konsolą, a do tego ta kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do xboxa 360 też trzeba kupić kabel hdmi żeby można było grać na tv z hd ready i była ladniejsza grafa tak jak jest to z ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

360ka ma w komplecie kabel component, którym bez problemów wyciagniesz hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara sobie go kupila, w zasadzie nie zauwazylem roznicy miedzy nim a r82b, chyba tylko na papierku. W kazdym razie zadnych wad niezauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa marketing.

Ten cały 'tryb gry' to nic innego jak starannie ustawione parametry do grania, które samemu można wyregulować z podstawowych do takiego samego poziomu. Oczywiście ktoś kto o tym nie wie powie "łał, jaka super funkcja, inne TV tego nie mają".Do Samsunga nic nie mam i nawet mógłbym polecić tak jak i Mirai bo zbiera świetne recenzje szczególnie w komplecie z konsolą, a do tego ta kasa.

 

Z tym trybem chodzi o to że wyciąga on o wiele głębszą czerń oraz lepsze kolory, które napewno nie uzyskasz poprzez standartdowe ustawienia - wiem bo przed chwilą próbowałem na swoim Samsungu :cool: , więc nie pisz głupot o chwytach marketingowych

 

 

Nie.

360ka ma w komplecie kabel component, którym bez problemów wyciagniesz hd

 

Component to największa lipa jaka może być. Jak prawdziwa grafika HD to tylko kabel VGA lub HDMI (bez różnicy) i nie spierać się bo kosa w plecy :) - osobiście sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...