Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartekk955

Radeon HD7950 problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem a mianowicie chciałem wgrać nowszy BIOS do karty i podczas wgrywania wyskoczył błąd, myślałem że się po prostu nie wygrał, lecz po ponownym uruchomieniu komputera karta nie wyświetla obrazu. Mam zrobiony backup starego biosu, lecz nie wiem jak mam go teraz wgrac, macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie jest ten przełącznik?

 

To znaczy wiem gdzie on jest obok złącza crossfire ale nie rozumiem jak to przełączyć ? Nie ma tam żadnej zworki

czy czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten model nie posiada zworki i zapasowego biosa. Znam jeszcze jeden sposób ale wymaga on posiadania zintegrowanej karty graficznej lub dodatkowej karty na pci/pci-e (o ile jest drugi wolny slot na płycie). http://www.overclock.net/t/593427/how-to-unbrick-your-bricked-graphics-card-fix-a-failed-bios-flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny slot jest, kartę też może pożycze jutro, tylko nie wiem czy to ogarnęła, spróbuje jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ta karta jest do uratowania.

Wystarczy najtańsza karta na pci, do której podłączysz monitor. Tworzysz bootowalnego pendriva z dobrym biosem i atiflash na pokładzie.

Włączasz kompa, zabootujesz go z pena, wpiszesz odpowiednie komendy, zrobisz flash biosu i karta będzie hulała.

Też tak kiedyś ratowałem kartę i od tego czasu mam starego matroxa na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam kartę, zrobiłem wszystko do momentu uruchomienia dosa, ale gdy chcę wprowadzić jakąś komendę do atiflash wyskakują jakiś błąd

Page Fault cr2=00401800 at epi=419;

 

@edit

 

Więc udało Mi się rozwiązać ten problem, jeśli ktoś miałby taki to wystarczy nie kopiować żadnych innych plików z folderu win98boot tylko zostawić te co stworzy program HP USB disc.

 

Karta już żyje dzięki za pomoc, z ciekawostek moja karta posiada dwa wyjścia na monitor dsub(czy coś takiego) u Mnie jedno jest czerwone, drugie szare,wczesniej obraz był z czerwonego, teraz jest z szarego, ale nie wiem od czego ta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej całej operacji pojawił się kolejny problem, mianowicie w grach, przykładowo w gta 5, przez pierwsze 5 minut gra się ładnie w 60fps'a, natomiast później nagle ilość klatek na sekunde spada do 23-25 i tak się trzyma. Wcześniej miałem non stop 60fps z lekkimi dropami, teraz nie da się grać ;/ Temperatura wcześniej była wysoka, do 84'c, teraz max 80'c, wydaje się tak jakby grafa straciła wydajność.

Pełna specyfikacja:

Płyta: Asrock 990fx extreme 3

Cpu: Fx8320 OC 4.3GHz

Grafa: XFX R7950

Zasilacz: Deus M1 650w

Ram; 1x4Gb Corsair Vegeance 1600Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz w tle program do monitorowania parametrów karty, np. msi afterburner lub gpu-z i zobacz czy karta nie zbija taktowania, przez co spada ilość klatek.

Rozumiem, że bios wgrałeś ten, który był oryginalny na karcie, zrobiłeś jego beckup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj w ccc lub jakimś programie (trixx msi afterburner) power limit na 20%, na 99% karta ma throttling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc oczywiście wgrałem bios z backupu, taktowania w grze są prawidłowe na Gpu core 900Mhz na Gpu memory 1350Mhz. Być może szukając tego przełącznika od biosu zdjąłem chłodzenie i ten cały termopad mógł się zawinąć czy coś i teraz coś się przegrzewa. jutro do tego zajrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyslij bios na jakis hosting jeśli mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 6 sztuk 14900K, 1 sztuka 14900KS. Każdy zachowywał się identycznie. Wybacz, aż takiego pecha nie mam Właśnie zamontowałem i skończyłem sprawdzać 14700K. Włożyłem, ustawiłem RAM. Od strzała, bez limitów mocy, przeszedł wszystkie testy i nigdzie się nie wysypał.  302W miał w peak i dał 89 stopni. I9 14 przy 300W były już po przywitaniu się z pierwszą setką A hitem jest to, że w R23 uzyskałem wynik wyższy niż wczoraj na 14900KS z nowymi ustawieniami Intela
    • No właśnie nie jest ok, sygnał HDR ma znacznie większą rozpiętość tonalna niż te certyfikaty czy możliwości dzisiejszych ekranów, to ze ty sobie to "ustawisz" i skompresujesz sygnał kompletnie przeczy idei sygnału HDR. Jestem przekonany ze tylko ekrany które są w stanie wycisnąć z danego sygnału HDR 100% bez żadnych "sztuczek" pokazują jak ten obraz faktycznie powinien wyglądać i zapewne nie będzie tez przy nich żadnego zmęczenia wzroku czy innych problemów. A dziś jest tak ze włączasz HDR i odrazu wali po oczach jak nie zbyt nasyconymi barwami które są nienaturalne to oślepia cie w peakach bo muszą kompresować sygnał do tego co potrafi ekran. Chyba najlepszym przykładem jak źle to wszytko działa są tryby dynamicznego mapowania metadanych (nie mylić z metadanymi Dolby Vision) które TV tworzą w czasie rzeczywistym czy tam monitory ale przy tym rozjeżdża się cala dynamika obrazu bo wszytko nagle staje się dwa razy jaśniejsze nie wiadomo po co i co to ma wspólnego z dobrej jakości HDR. To jak z trybami demo w sklepach, wszystkim się podobają i nawet ludzie potem tak w domach oglądają ale dobra lub poprawna jakością obrazu nie ma to nic wspólnego. I nie mowie żeby się zaraz trzymać wytycznych jak od linijki ale włączając HDR odrazu widzę ze coś z tym obrazem jest nie tak, problem ten jest znacznie mniej widoczny przy materiałach Dolby Vision ale jako ze ekrany nadal maja zbyt słabe jasności maksymalne aby odpowiednio wyświetlić pełny zakres HDR to nawet DV jest mocno kompresowany przez co męczy wzrok. Oczywiście można sobie taka matryce przyciemnić tylko ze leci w dół wszytko a nie tylko peak wiec z HDR zostaje jeszcze mniej. I tak człowiek dochodzi do wniosku ze wali go ten cały HDR i zostaje przy SDR, który jest stały i wygląda wszędzie prawidłowo, nie trzeba nic za każdym razem kalibrować jak chcesz w coś grac albo coś ogladac.
    • Jak to może być plaskacz dla Sony? Przecież Sony jest wydawcą i chyba zależy im na dobrej sprzedaży 
    • Bo producenci płyt (ASUS, Gigabyte, MSI) nie trzymają się specyfikacji przy ustawieniach domyślnych. Domyślnie powinien być na i7 14700 PL1=65W i PL2=219W, natomiast TAU=28s (czas po którym powinien się załączyć PL1). Przy takich ustawieniach procesor też dobiłby pewnie do 100 stopni C na Fera, choć na szczęście przynajmniej na chwilę (bo później PL1=65W czyli lód). Podsumowując: producenci płyt chrzanią sprawę po całości, natomiast sam Intel zaleca absurdalne parametry pracy (PL1=65W dla i7 14700 - buahahaha ... no i oczywiście chwilowy wystrzał do 219W też od czapy przy CPU o mocy długotrwałej 65W). W przypadku i7 14700 nonK to PL2=219W. Jeśli ten CPU nie działa na standardowych, zalecanych przez Intel parametrach (PL1=150W, PL2=253W, TAU=56s) to bym go reklamował, bo po prostu jest wadliwy (powinni go pociąć i sprzedawać jako i7 14700 nonK - może by się nie zes.... 😜 przy ustawieniach ze spec.)
    • DEV może również ustalić cenę dla danego rynku osobno, a że nie zrobił tego, to też nie zobaczy mojej kasy prędko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...