Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrsZiemniak

GTX 970 czy r9 390

Rekomendowane odpowiedzi

W całym internecie nie mogę znaleźć jednoznacznego porównania. Cenowo nie będzie dla mnie żadnej różnicy bo kartę będę kupować w niemczech bo jest taniej. GTX 970 kosztuje około 320 Euro a R9 390 330 Euro.

 

Nie mam pojęcia którą wybrać r9 390 wydaje mi się być wydajniejsza dodam że będę grać w 1920x1200, rozważam też zakup telewizora UHD więc czasami wleciałaby jakaś gra w UHD.

 

Co byście wybrali?

 

Co jest szybsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowy bardziej wydaje się R9 390 , ponieważ posiada 8 GB VRAM , szersza szynę i wysokie fabryczne taktowanie.

 

Teraz niektóre tytuły lekką reką potrzebują 3-4 GB VRAM , a jeszcze nowe karciochy od czerwonych mają pokazać pazury przy DX12.

 

Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na R9 390 wersja od MSI wypada bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek uzasadnienie ? bo takie samo rzucenie dość kiepsko naświetla sytuacje a z tego co patrzyłem 970 bez oc jest wolniejsza od r9 390 bez oc. Bardziej ciekawi mnie jak sytuacja ma się po oc

 

post oczywiście w odniesieniu do użytkownika hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy na ile wykrecisz 970 i na ile 390 - Jest tez kwestia w jakiej rozdzielczosci bedziesz grac docelowo - poniewaz jesli 1920x1080 - to 970 po oc bedzie lepszy rozwiazaniem - zas jesli UHD sklanialbym sie do 390. Z drugiej strony 970 mniej ciagnie pradu, mniej sie grzej - Piszcza cewki w co trzecim modelu :E - 390 na stockowym chlodzeniu nie wykrecisz niewiadomo jak - bez bolu dla uszu (chyba e kupisz z autorskim dobrym chlodzeniem) ;/ a 8gb na tej karcie bedzie Ci tak potrzebne jak umarlemu kadzidlo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsyłaj linki gdzie zawsze faworyzuje się karty od zielonych.

 

Takie rzeczy sprawdza się tylko i wyłącznie na zagranicznych portalach , które już mają wyrobioną jakąś opinie.

 

Jakiekolwiek uzasadnienie ? bo takie samo rzucenie dość kiepsko naświetla sytuacje a z tego co patrzyłem 970 bez oc jest wolniejsza od r9 390 bez oc. Bardziej ciekawi mnie jak sytuacja ma się po oc

 

post oczywiście w odniesieniu do użytkownika hwdp43

 

Po OC będzie lepiej , ale to już zależy na jaką sztukę trafisz.

Z tego co wiem 970 ładnie się kręcą ,ale oczywiście trafiają się , też padaki , które na starcie mają problem i to dotyczy obu kart.

Jeżeli karty AMD będą tak dobrze działać w DX12 brałbym bez wachania R9 390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność to nie będzie żaden problem bo miałem w przeszłości referencyjną r9 290. Pobór prądu też nie problem. Jedynie wydając to około 1300 - 1400 zł chciałbym kupić najwydajniejszą kartę jaką mogę.

 

 

Dodam że za procesor będzie służyc I7 920 @ 4.0 - 4.2 GHz

 

którego przymierzam się wymienić na Xeona X5660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy na ile wykrecisz 970 i na ile 390 - Jest tez kwestia w jakiej rozdzielczosci bedziesz grac docelowo - poniewaz jesli 1920x1080 - to 970 po oc bedzie lepszy rozwiazaniem - zas jesli UHD sklanialbym sie do 390. Z drugiej strony 970 mniej ciagnie pradu, mniej sie grzej - Piszcza cewki w co trzecim modelu :E - 390 na stockowym chlodzeniu nie wykrecisz niewiadomo jak - bez bolu dla uszu (chyba e kupisz z autorskim dobrym chlodzeniem) ;/ a 8gb na tej karcie bedzie Ci tak potrzebne jak umarlemu kadzidlo :E

Piszące cewki mogą występować w obu kartach.

Wszystko zależy od sztuki na jaką trafimy jeżeli chodzi o OC.

8 GB VRAM może się przydać oczywiście na korzyść wyższej rozdzielczości , ale są tytuły , które już na starcie potrzebują w 1080p 3-4 GB VRAM np. Watch Dogs, Nowe AC , GTA V lub Shadow of Mordor , która z ustawieniem na ultra zalecane jest 6 GB VRAM.

Co do chłodzenia w R9 390 nie jest wcale , aż tak głośno , ale oczywiście GTX 970 będzie cichszy.

 

Głośność to nie będzie żaden problem bo miałem w przeszłości referencyjną r9 290. Pobór prądu też nie problem. Jedynie wydając to około 1300 - 1400 zł chciałbym kupić najwydajniejszą kartę jaką mogę.

 

 

Dodam że za procesor będzie służyc I7 920 @ 4.0 - 4.2 GHz

 

którego przymierzam się wymienić na Xeona X5660

 

Procesor wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani w gta ani w shadow z pakietem tekstur hd nie ma problemu na 970 w 1920x1200. Załóżmy nawet, że 390 jest na stocku minimalnie lepsza od 970, niektóre testy to pokazują, ale co z tego jak ta 970 boostuje do 1200 z hakiem w porywach. Teraz o ile procentowo podkręci się 390, założę się, że może 1120 ,więc mamy 6,6 %. 970, która zrobi 1500 z jakimś lepszym chłodzeniem, no juz niech będzie że w testach, gdzie 390 wygrywa 970 boostuje do 1250, czyli mamy wzrost 20%, z czego wynika że 970 odskakuje 390 o minimum 10%. Właściwie radeon ma tylko jedną przewagę pamięć, która na razie w 1080p jest nic nie warta.

Do tego procesora 970, będzie równiejszy fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsyłaj linki gdzie zawsze faworyzuje się karty od zielonych.

Takie rzeczy sprawdza się tylko i wyłącznie na zagranicznych portalach , które już mają wyrobioną jakąś opinie.

 

Pokaż testy w 1080p gdzie 390 OC wypada lepiej niż 970 OC

 

Powodzenia http://www.overclockersclub.com/reviews/powercolor_pcs_r9_390_8gb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsyłaj linki gdzie zawsze faworyzuje się karty od zielonych.

 

Takie rzeczy sprawdza się tylko i wyłącznie na zagranicznych portalach , które już mają wyrobioną jakąś opinie.

 

Z ciekawości - jesli ktoś podeślie Ci linka z zagranicznego portalu, który opisał to:

http://www.kitguru.net/site-news/announcements/zardon/amd-withdraw-kitguru-fury-x-sample-over-negative-content/

 

Nadal będziesz twierdzić, że tutaj daje się linki, gdzie kartya XYZ jest faworyzowana? Dobre sobie...Masz, wyrobioną "jakąś" opinię...nie do końca zgodną z faktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jesli ktoś podeślie Ci linka z zagranicznego portalu, który opisał to:

http://www.kitguru.net/site-news/announcements/zardon/amd-withdraw-kitguru-fury-x-sample-over-negative-content/

 

Nadal będziesz twierdzić, że tutaj daje się linki, gdzie kartya XYZ jest faworyzowana? Dobre sobie...Masz, wyrobioną "jakąś" opinię...nie do końca zgodną z faktami.

Szczerze nawet nie wiedziałem , że jest taki portal jak KitGURU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek uzasadnienie ? bo takie samo rzucenie dość kiepsko naświetla sytuacje a z tego co patrzyłem 970 bez oc jest wolniejsza od r9 390 bez oc. Bardziej ciekawi mnie jak sytuacja ma się po oc

 

post oczywiście w odniesieniu do użytkownika hwdp43

 

W Polsce można kupić r9 290x za poniżej 1400 zł, a r9 290 za poniżej 1300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce można kupić r9 290x za poniżej 1400 zł, a r9 290 za poniżej 1300 zł.

No to za czy poniżej. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 8gb w 390 czy też 290 - to dalej utrzymuje ze żaden argument.

Jesli nawet dodamy detali czy tez rozdzielczosci to nie chodzi już o fakt ze przyda się dodatkowy ram, tylko o to ze to GPU będzie za słabe aby pociągnąć pomimo dodatkowego ramu.

Są testy gdzie widać jak na dłoni "zalety" dodatkowych 8gb - dla hawaii (czyt prawie zadne)

Wiec akurat tego aspektu nie rozpatrywalbym jako kluczowego w wyborze karty.

Osobiście sklanialbym się do 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 8gb w 390 czy też 290 - to dalej utrzymuje ze żaden argument.

Jesli nawet dodamy detali czy tez rozdzielczosci to nie chodzi już o fakt ze przyda się dodatkowy ram, tylko o to ze to GPU będzie za słabe aby pociągnąć pomimo dodatkowego ramu.

Są testy gdzie widać jak na dłoni "zalety" dodatkowych 8gb - dla hawaii (czyt prawie zadne)

Wiec akurat tego aspektu nie rozpatrywalbym jako kluczowego w wyborze karty.

Osobiście sklanialbym się do 390

 

Rzekomo te pamięci są wyższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko , że R9 390 jest bardziej przyszłościowa.

Bo ma wysokie taktowanie rdzenia (970 ma wyższe) i szeroką szynę (co o niczym nie świadczy). Miałem 290 i szczerze, to takiego piekarnika drugi raz bym już nie wrócił. Z tym procesorem, 970 będzie nawet na stock, będzie co najmniej tak samo szybka, po OC szybsza, mniej prądu, ciszej, chłodniej. Nie widzę żadnego powodu by brac 390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo te pamięci są wyższej jakości.

Bzdura - są dokładnie te same pamięci co w 290

Hynix - jedyna różnica podniesienia taktowania z 1250 na 1500

Elpidy siejuz nie stosuje w 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radeon to kotlet i nawet jakby się ktoś uparł to nie da się tego usprawiedliwić.

 

Jakość karty R9 290 była kiepska, a czy teraz jest lepiej czas pokaże. GTX970 wydaje się pewniejszy bo nvidia potrafi lepiej maskować wady swoich produktów. AMD wali bluescreena/blackscreenami, a nvidia generuje mniej klatek i gdzieś tam się przekradną zakłamania obrazu ale działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już byłem prawie że zdecydowany na to r9 390 a teraz jestem w totalnej kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już byłem prawie że zdecydowany na to r9 390 a teraz jestem w totalnej kropce.

Niema się co zastanawiać, ceny są podobne radek oferuje więcej jak bym miał kupować teraz nówkę z sklepu to tylko taką

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-390-8gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-390-gaming-8g-707126/ ja z matrixa jestem bardzo zadowolony zwłaszcza że mnie kosztował mniej, może jak uda mi się sprzedać to wymienię na gtx980 tak z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...