Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrsZiemniak

GTX 970 czy r9 390

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz UDOWODNIĆ że testy np. na labie różnią się W TYCH SAMYCH trybach od innych serwisów? Z tego co widzę, jak jeden mąż wszyscy pokazali że 390~970 (ref). Jednym wyszło że NV jest szybsza o 1-2% od AMD, innym odwrotnie. To całkowicie normalne. Zmiany są też w obrębie rozdzielczości, bo już w 2560x1440 karta AMD okazuje się być szybsza.

On nie szuka prawdy, on ma po prostu czerwone okulary na oczach i widzi tylko biedne, pokrzywdzone AMD, przeciwko któremu wiecznie spiskuje "przebrzydły" PCLab. Szkoda zachodu z takimi typami :E.

 

CIekawa sprawa z tym Kitguru, coś tam mi się obiło o uszy ale nie znam szczegółów. Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to AMD zachowało się tutaj jak bachor i ma u mnie naganę do dzienniczka :)

Chłopie, gdybyś Ty wiedział, ile razy AMD się zachowało (cytując) "jak bachor"... Ale pojęcia nie masz w temacie, to piszesz bzdzury raz po raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie szuka prawdy, on ma po prostu czerwone okulary na oczach i widzi tylko biedne, pokrzywdzone AMD, przeciwko któremu wiecznie spiskuje "przebrzydły" PCLab. Szkoda zachodu z takimi typami :E.

 

 

Chłopie, gdybyś Ty wiedział, ile razy AMD się zachowało (cytując) "jak bachor"... Ale pojęcia nie masz w temacie, to piszesz bzdzury raz po raz.

 

Powiedział gość z uber 970 w sygnaturce :) Bredzisz chłopie i glupiś jeśli twierdzisz że jestem fanboyem jakiejkolwiek firmy w jakiejkolwiek dziedzinie - szkoda mi na takie bzdety czasu. Nie mierz innych swoją miarą. Ale tak przez ciekawość pokaż mi dowody mojego fanboyostwa bo jestem ciekaw.

 

Zarówno nv jak i amd (dawniej ati) kombinują jak mogą żeby wypaść jak najlepiej. Normalka. Pokaż mi w którym momencie napisałem bzdury- kolejny raz jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas bredzisz i jeszcze się pytasz, w którym miejscu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol a co to pclab to jakieś guru świata i ostatnia ostoja "geeków sprzętowych" czy jak? No błagam cię zastanów się zanim coś napiszesz. Jakie gloryfikuje, chłopie co ty gadasz, nic takiego nie napisałem i nie miałem na myśli, po co wiec używać takich wielkich słów.

 

Może zacznijmy od tego żebyś nauczył się dokładnie czytać, bo moja wypowiedź oznaczała dokładnie przeciwność tego co napisałeś.

 

Powiedział gość z uber 970 w sygnaturce :)

 

 

Twoja uber grzałka wcale nie jest lepsza, więc nie rozumiem tej "riposty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego żebyś nauczył się dokładnie czytać, bo moja wypowiedź oznaczała dokładnie przeciwność tego co napisałeś.

 

 

 

 

Twoja uber grzałka wcale nie jest lepsza, więc nie rozumiem tej "riposty"

 

Fakt, przeczytałem raz jeszcze i masz rację, przepraszam.

 

A gdzie ja napisałem że moja karta jest lepsza? Jak sie czyta co drugi post piesni pochwalne na temat 970tki to mozna pomyslec ze mamy doczynienia z "ubernością" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu "pieśni pochwalnych" nie pisze. Po prostu GTX 970 jest pod każdym względem lepszą kartą i dla obiektywnego kupującego wybór jest oczywisty. A no tak, zapomniałem, nie ma 8 GB pamięci i ma zakłamaną specyfikację :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 Nano w cenie GTX970 to mogła by być konkurencja bo R9 390 8GB to jest lipa w obecnej cenie. Oglądałem pochwalne filmiki dla AMD i jakie to ich karty nie są tylko, że na każdym filmiku rozdzielczość 4k, albo warunki w których GTX970 się przegrzewa, a AMD z WC daje radę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu "pieśni pochwalnych" nie pisze. Po prostu GTX 970 jest pod każdym względem lepszą kartą i dla obiektywnego kupującego wybór jest oczywisty. A no tak, zapomniałem, nie ma 8 GB pamięci i ma zakłamaną specyfikację :E.

Nie oszukujmy się Nvidia zawaliła sprawę nie o wydajność tutaj chodzi tylko o pamięć.

Gdyby nie było problemów nie było by tyle skarg i pozwów.

Oczywiście posiadacze będą bronić produktu i chwalić je po niebiosa.

R9 390 na stockowych zegarach jest podobnej wydajności jak GTX 970.

Raz wypada lepiej , raz gorzej zależnie od tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia tylko mój GTX 970 od MSI ma stock 1319Mhz więc wydajność zapewne będzie nieco inna.Tak na dobrą sprawę to nawet nie wiem czy kupując teraz GTX 970 ktoś szuakł by referenta i czy takowego by w ogóle znalazł.Referent to był w dniu premiery dziś to pieśń przeszłości.99% GTXów 970 to wersje niereferencyjne z podniesionym taktowaniem z zapasem na dalsze OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się Nvidia zawaliła sprawę nie o wydajność tutaj chodzi tylko o pamięć.

Gdyby nie było problemów nie było by tyle skarg i pozwów.

To ile było tych skarg i pozwów? Jak dla mnie, to przez tydzień-dwa była gówno-burza w internetach, ktoś tam zażądał zwrotu, a potem ludzie się ocknęli, bo nawet z zakłamaną specyfikacją nic lepszego na rynku nie było i w sumie do teraz nie ma. Chociaż faktycznie, nVidia lepiej by wypadła, gdyby przy premierze powiedzieli, jak sprawa wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się Nvidia zawaliła sprawę nie o wydajność tutaj chodzi tylko o pamięć.

Gdyby nie było problemów nie było by tyle skarg i pozwów.

Zadziwiające, że przez 4 miesiące od premiery aż do końca grudnia gdzie wyszła na jaw pełna specyfikacja (3.5GB + 0.5GB) nikt nie narzekał na wydajność a w grudniu po wyjściu całej afery problemów od groma. Nie da się grać, ścinki, freezy, spadki wydajności pojawiły się po fakcie :lol2: :lol2: :lol2:

Prawda jest taka, że całe to nakręcanie wywołali zwolennicy AMD a posiadacze 970 jak grali płynnie tak grają nadal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5GB jest faktem w grach elegancko zamaskowanym przez sterowniki w profesjonalnych programach wyskakuje błąd pamięci i cześć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem historie przeglądania tydzień temu, to było coś do renderowania nie wiem czy nie w blenderze ludzi pisali o błędach pamięci na 970tce. ;)

 

Może tylko kwestia ustawień programu, bo z tego co przeglądałem tematy to tam trzeba trochę skonfigurować programik do lepszej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zas bierzesz pod uwage Uzywke - bezwzglednie 290/290x - z jakims fajnym chlodzeniem (czasem idzie wyrwac tanio) po lekkim doslownie o/c (ew podmianie biosa z 390x)

 

Wgrywanie biosa od 390 nie ma najmniejszego sensu, nic nie zyskasz a karta będzie źle zarządzać napięciami i w końcu zdechnie. Jak już polecać używkę i zmianę biosu to tylko referent za 800zl/gwara, jakieś accelero/gelid i do tego bios od gościa o nicku "TheStilt" z OCN :).

 

Mój robi z tym jego biosem 1050/1500Mhz ponad 10k firestrike, gościu odwalił za AMD robotę czego nawet w nowej odświerzonej serii nie poprawili.

Te nierefernty 290/x i tak mają badziewne chłodzenie i dopłacanie 200 stówy za nie jest bezsensu. Wyjątek to Sapphire Trixx OC bo to niby referent ale chłodzenie ma autorskie.

Osobiście i tak brałbym 970 bo ma shadowplay i vga szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moze zle zazadzac napieciam ? To to samo jest tylko znaczek bedzie od r9 390 i jesli producent bedzie chiał obnizyć wydajośc w sterach dla r9 290 to tego nie zrobi .Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, jest wątek na guru/ocn dotyczący tych biosów. Nie przerabiałeś tych biosów w hexach to nie wiesz, u siebie najwyzszy zanotowałem 1.34V gdzie na stockowym jest 1.188V w Wiedzminie 3. Żeby bios od 390 działał prawidłowo na 290 trzeba mu zmienić powerplay i timingi dla pamięci, kostki na 390/X mają inną gęstość są 4GBvs2GB na 290/X.

Poprzednia 290 spaliła się po przekroczeniu 1.36V tak dla przykładu. Nie modowany bios od 390 to jest bardzo zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki moga byc inne a na forach to sie mozna durdymałów naczytac .pawer jest zaszyte w biosie i raczej kazdy zwieksza niz zmniejsza np. Z tego co wiem pare osób wgrało bios od r9 390 i jest gicio a ze miałes inne napiecie to normalne moze np miałes inny kontroler napiecia .najczesciej jest to chill 822x ale nie zawsze .Takie rzeczy sie sprawdza .ja tez jak wgrywam bios np od referenta msi do evga sc+ to równiez mam zmienione napiecie z 1.18v na 1,99v wiec to kwestia napisania biosu a nie asic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas bredzisz i jeszcze się pytasz, w którym miejscu ;).

 

Dokładnie takiej odpowiedzi sie spodziewałem. Wymiana argumentów z tobą to prawdziwa przyjemność :)

 

Konczac z mojej strony czerwonofanboyowy udzial w tym temacie autorowi tematu polecam przeczytać to co napisał focus. Rzeczowo,konkretnie i stonowanie.

Zgadzam się z tym niemal w pełni. Niemal, bo jednak chłodzenie na takim msi 290 vs 390 to zupełnie dwie różne historie (tf4 vs tf5) i co do oc to ludziska często wykrecaja rdzeń w granice 1200 więc nie jest tak do końca wyzylowany, chociaż rzecz jasna do 970tki nie ma startu pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na msi r9 390 jest wzmocnione w stosunku do wersji 970 ale podobno i tak duzo głosniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na msi r9 390 jest wzmocnione w stosunku do wersji 970 ale podobno i tak duzo głosniejsze ;)

Nawet nie podobno a napewno jest glosniejsze,testy wyraźnie to pokazują chociaż i tak chciałbym sam to przetestować. Po zakupie i odpaleniu wieska nie bylem zadowolony z tego jak msi ustawilo prace wentyli. Mam wrażenie że ich założenie było takie żeby temp nie przekraczała 75 stopni. Wentyle pracują w tym przypadku z prędkością ok 1800-1850 obrotów (cżyli na ok 60%) i dla mnie to ciut za głośno już bylo. Oczywiście nie ma mowy o żadnym halasie, ale ja oczekiwałem że będzie ledwo slyszalna. I tak po ustawieniu krzywych w afterburnerze nie przekracza 1700 i jest naprawdę ok a temp podskoczyla bardzo niewiele- ten potężny radiator jednak robi swoje. Wiem że miałem już skończyć ale pomyslałem że może kogoś zainteresuje opinia na temat tego jak pracują wentyle na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze narzut sterownika i w kluczowych momentach gry wydajność spada.

Jak dobrze kojarzę to poprawiono to(wreszcie) w ostatniej wersji sterowników ew. magiczny przyrost wydajności wyciągnęli z kapelusza.

 

A propo bycia grzałką to karty AMD nie mają trochę pod.. górkę? Te taki np MSI Gaming dla nVidii i AMD to 500g różnicy w wadze(zapewne w radiatorze), a zapewne(chyba? na pewno?) są te same wentylatory. Nie dziwne byłoby, że kultura kart jest gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w radeonie jest potezniejszy radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczac z mojej strony czerwonofanboyowy udzial w tym temacie autorowi tematu polecam przeczytać to co napisał focus. Rzeczowo,konkretnie i stonowanie.

Zgadzam się z tym niemal w pełni.

 

Dziwne że dopiero teraz mu byłeś wstanie przyznać rację, bo do tej pory testy PCL były przez Ciebie non stop podważane albo hejtowane, tylko dlatego że na konkurencyjnym portalu wykres fps wyszedł 2% inaczej.

 

No ale nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 postów w 20 dni - myślę, że wszystko już zostało powiedziane.

 

Jeżeli autor będzie miał dalsze pytania (ostatnia jego wypowiedź była 06.07), proszę o informację.

 

Na obecną chwilę, zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...