Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MatiGaming

Jak podłączyć dysk SAS do laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dysk hitachi hdt722516DLA380 z interfejsem SAS. Jest od ze starego komputera i potrzebuję przenieść pliki z niego takie jak zdjęcia na laptopa. Czy jest taka możliwość? Widziałem te "obudowy" ale one były tylko na ide i sata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykly dysk SATA, wiec wystarczy obudowa zewnetrzna na dysk 3,5 cala. jak stary komp dziala to prosciej bedzie zrucic co sie chce na pena i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maly.siannodel No nie do końca...

 

Znalezione na Wikipedii:

 

"SAS jest częściowo kompatybilny z SATA - dyski SATA prawidłowo współpracują z kontrolerami SAS." i "Należy zaznaczyć, że napędy SAS nie mogą być używane z magistralą SATA."

 

Czyli niestety w drugą stronę to nie działa.

 

Są na eBay'u takie konwertery SATA/USB (wystarczy wpisać np.: "DeLOCK SATA / USB Converter Adapter Cable", lub np. numer aukcji: 400985314922) i wyskoczy taki kabelek, który "przypasuje" kształtem do złącza w dysku, ale wątpie żeby dysk zagadał. Płyty główne z interfejsem SAS ciągle są cholernie drogie, a biorąc pod uwagę, że tylko chcesz zgrać zdjęcia, a nie regularnie korzystać z dysku, kupno takiej płyty raczej mija się z celem.

Sugeruję poszukać kogoś kto byłby gotów podłączyć twój dysk do swojego systemu i zrzucić wszystko na jakąś "fasolkę". Może to być trudne, bo SAS'y z racji ich szybkości używane są głównie w serwerach, a już widzę ten las rąk chętnych do pomocy adminów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, racja. To SATA, a nie SAS :-)

No, to teraz prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelero Możesz dalej spróbować podnieść volty. Niestety to rozwiązanie doraźne. Jeżeli problem się pogłębia to karta raczej powoli mówi "pa pa"
    • One serio tak dobrze reagują na UV? Właśnie mam stabilne 1605mhz, effective 10mhz mniejszy przy 0.750mv ~125w, testowany na razie tylko Furmark. Wentylatory zostają na 35%, gdzie 30% to minimum. Wzoruję się na tematach UV wersji mobilnej 3070ti, która ma taką samą specyfikację z TDP 115w i boost 1410mhz.  Ciekawe czy na 1600mhz jest tak wydajny jak rtx4060ti? Chyba będę mógł ją kiedyś wsadzić do Rajintek Metis Plus... Te pół centymetra mniej od 3080, może pozwoli mi zachować włącznik, bo jednak ma ~261mm lub źle mierzę, ale wystaje jakieś 2 cm za płytę mATX. Te plotki o Switchu na Ampere mają sens, szczególnie jest to będzie 4-6nm...
    • Sprzedam Iphone Xr 64 GB w kolorze czarnym. Jestem pierwszym właścicielem, kupiony w listopadzie 2020. Brak pęknięć, zarysowań, zniszczeń. Nigdy nie upadł i nie był naprawiany. Stan oceniam na bardzo dobry, ponieważ dbam o sprzęt na bieżąco. Sprzedaję z powodu zakupu nowszego modelu. Z Xr byłem bardzo zadowolony, nie sprawiał żadnych problemów. Bateria nie była wymieniana - stan około miesiąc temu wskoczył na 79/80 %, ale jeszcze nie widać żadnych objawów jej wielkiego zużycia, czyli nie ma nagłych spadków wydajności ani stopnia naładowania. Bateria trzyma i działa tak samo jak wcześniej, czyli jeżeli nie nagrywasz non stop filmów ani nie oglądasz yt, to od rana do wieczora będzie mniej więcej 10-20 % naładowania. Na pewno za jakiś czas będzie konieczna wymiana. Według mnie to jest idealny model i stan dla osoby, która chce spróbować przejść z Androida na Apple, czyli na próbę żeby przetestować. Kabelek od ładowarki przy wtyczce ma pękniętą oslonke mimo tego, że nie zaginałem i nie używałem na siłę nigdy. Prawdopoodbnie fabrycznie jest słabe jakościowo, ale jeszcze ładuje bez problemów (widać wszystko na filmach) i można jej używać. Film 1 - youtu.be/lMzBtwQd2Gg Film 2 - youtu.be/BjDy1zgmf5E Kupujesz: - iPhone Xr - gumowe etui - oryginalna ładowarka - oryginalny kabelek - oryginalne słuchawki - oryginalne pudełko - dokumentacja Brak szpilki" do wyjmowania tacki Cena oczywiście do negocjacji - 449 zł OLX -> LINK LOKALNIE -> LINK
    • No jeszcze tego pewnie brakuje. Dziwne bo polskie portale piały trochę wcześniej niż inne.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...