Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Greegore

Jaki TV do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wielu testów dotyczących opóźnienia wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem, przyjęto określoną skalę ocen.

 

0 - 20 ms bardzo dobry

21 - 41 ms dobry

42 - 62 ms dostateczny

powyżej 62 ms niedostateczny

 

Przy gwałtownie zmieniających się obrazach, elektronika sterująca matrycą nie jest w stanie nadążyć za zmianami sygnału sterującego dla całej grupy pikseli.

Szybkie gry video, zwłaszcza FPS, wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry z uwagi na fakt, iż wyświetlany ekran nie odpowiada temu faktycznie kreowanemu przez układ. Ma to istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na padach przez użytkownika (np. ruch analogiem czy naciśniecie przycisku), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack, dla mnie to jest jasne, nie wiedziałem tylko skąd ci się wzięło akurat 62 a nie np. równe 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzecie dane o input lagu w konkretnym TV? Producenci raczej tego nie podają :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierzecie dane o input lagu w konkretnym TV? Producenci raczej tego nie podają :hmm:

w testach, czy recenzjach - jest wiele portali, które bez problemu mierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZOŁEM!

 

Rynek telewizorów jest dosyć zawiły, a ja planuje swój pierwszy zakup. Mało w nim recenzji nowych produktów w stosunku do ilości jaką oferują producenci. Brak konkretnie przedstawionych parametrów (sprytne oszukiwanie z odświeżaniem ekranów?!) czy oznaczenia w modelach które wyglądają i kosztują prawie tyle samo, a zmieniają się trzy cyferki w nazwie.

 

Potrzebuje telewizora zbilansowanego, który będzie dobry do gier na PS4 (input lag do 40) i który będzie wyświetlał bardzo dobry obraz, z dobrze odwzorowanymi kolorami w jakości minimum FullHD. Zależy mi też na niezacinającej się opcji SMART, WIFI i odtwarzaniu filmów z USB. Wielkość to 48-55 cali. 3D jest mi całkowicie zbędne. Cena do 2400 PLN. Chciałbym kupić solidny TV na lata.

 

O to modele jakie do tej pory znalazłem, ale kompletnie nie potrafię ich uszeregować w stosunku od najlepszego do najgorszego.

 

Samsung UE48J5500

Samsung UE48J5600

Samsung UE48J6200

Samsung UE48H6400

LG 49LF631V

Sony KDL-48W705C

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś brałbym J6200. Sony ma najniższy input lag, ale matryca 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym do zestawienia Lg 50lf652v.

 

Cena ok 2300

Input lag: 27 ms

Matryca: FullHD, natywne 120 Hz

Szybki smart, z usb czyta praktycznie wszystko, WIFI i screen sharing działa ok.

 

Sam wybrałem ten model ok 3 m-cy temu i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu szukam tv głownie pod ps4.

 

Kwota to 2500zł

 

Tyle jest tego na rynku ,że ciężko się zdecydować ;/

 

Wstępnie wybrałem coś takiego

 

Mój link

moj link

 

A może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wielu testów dotyczących opóźnienia wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem, przyjęto określoną skalę ocen.

 

0 - 20 ms bardzo dobry

21 - 41 ms dobry

42 - 62 ms dostateczny

powyżej 62 ms niedostateczny

Kto przyjął i na jakiej podstawie? To są jakieś wartości wzięte z tyłka. Równie dobrze możesz sobie przyjąć przedziały 1-10, 11-24, 25-39, itd.

 

W wiekszości gier opóźnienie nie przekraczające jednej do dwóch klatek nie wpływa znacząco na komfort rozgrywki, choć oczywiście w dużej mierze zależy to od percepcji odbiorcy. Dla tytułu działającego w 60fps jedna klatka trwa ~16,66ms, dla działającego w 30fps ~33,33ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu szukam tv głownie pod ps4.

 

Kwota to 2500zł

 

Tyle jest tego na rynku ,że ciężko się zdecydować ;/

 

Wstępnie wybrałem coś takiego

 

Mój link

moj link

 

A może coś innego ?

Ja bym uderzył w Panasonica, wątpie byś był zawiedziony.

Kazde PS3 i PS4 ma kontroler HDMI właśnie tej firmy więc źle napewno nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto przyjął i na jakiej podstawie? To są jakieś wartości wzięte z tyłka. Równie dobrze możesz sobie przyjąć przedziały 1-10, 11-24, 25-39, itd.

Sam sobie częściowo odpowiadasz, pisząc o percepcji odbiorcy. Dodatkowo wypada również uwzględnić input lag samej gry, który zsumowany z opóźnieniem telewizora, może dawać już niebezpiecznie wysokie wartości. W określonych tytułach nawet 20-30ms może mieć znaczenie. Chcesz przykład? Tomb Raider na Xboksie One - na telewizorze z IL powyżej 60 momentami niegrywalny. Na moim Samsungu ~42 ms w zasadzie tylko akceptowalny. Celowanie momentami przypominało rozgrywkę po pijaku...

 

Ten linkowany Panas ma niepewny input lag, jedni piszą 40, inni 70, oczywiście w trybie gry. Ta druga wartość jest raczej nieakceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej opłacalne do konsoli są soniaki z serii W, w zależności od $ odpowiedni model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo wypada również uwzględnić input lag samej gry, który zsumowany z opóźnieniem telewizora, może dawać już niebezpiecznie wysokie wartości.

Input lag gry\kontrolera jest u każdego taki sam, nie ma się na niego wpływu, natomiast na wybór wyświetlacza tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego nie wiem co jest nierozsądnego w podawaniu teoretycznych widełek bezpieczeństwa, tak to nazwijmy. Przy IL na poziomie 39ms, faktycznie IL generowany przez grę nie będzie problemem, praktycznie w żadnej sytuacji. Przy wyższych wartościach, może się okazać problematyczny, w określonych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

planuję sobie zakup PS4, pewnie skuszę się na wersję PRO, ale..

 

posiadam obecnie taki oto telewizor:

http://www.rtvagd.sklep.pl/sharp/lc_32le240_55142.php5

 

w opisie jest czas reakacji 8 ms. Nie wiem jak to się przekłada na input lag. Nadaje się taki telewizor do PS4? Czy muszę zbierać na nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu. Jak wygląda sprawa z tym HDR? Mam zamiar wreszcie kupić telewizor, jest sens na to patrzeć i również pod tym kątem wybierać TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz budżet, jak masz już około 5k na wydanie to tak warto bo efekt jest piorunujący, natomiast nie daj się nabrać na tani "HDR" na 8 bitowych matrycach. Co prawda TV będzie odbierał sygnał HDR ale nie będzie go w stanie prawidłowo wyświetlić i w najlepszym wypadku dostaniesz namiastkę HDR a w większości przypadków obraz taki może nawet gorzej wyglądać niż w SDR. Musi być 10 bitowa matryca (najlepiej VA bo IPS nie zapewnia odpowiednio wysokiego kontrastu i poziomu czerni do HDR), która wyświetli szerokie spektrum kolorów (10 bit to ponad miliard kolorów, przez co niewidoczne są przejścia tonalne, 8 bit to 16 mln kolorów). W HDR wysoki poziom jasności jest tylko jedną składową, równie ważną jak nie najważniejszą jest właśnie to żeby TV by w stanie w całym spektrum równocześnie tą treść wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpadł 55KS7000, HDR poustawiane metodą prób i błędów, ale jak się okazało na koniec, zgodnie z intrukcją DF. Co ciekawe nie ja byłem inicjatorem tego zakupu tylko narzeczona. :E Zresztą PROsiak to prezent gwiazdkowy od Niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W UK taki 55KS7000 za 899f, kusi cholerstwo ale jednak nie.

 

Tzn niepotrzebny zakup :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

U mnie wpadł 55KS7000, HDR poustawiane metodą prób i błędów, ale jak się okazało na koniec, zgodnie z intrukcją DF. Co ciekawe nie ja byłem inicjatorem tego zakupu tylko narzeczona. :E Zresztą PROsiak to prezent gwiazdkowy od Niej.

ja pierd0le..... Zrzucam to na okres narzeczeństwa... Po paru latach małżeństwa będziesz to wspominał z rozrzewnieniem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego założyłeś, że okres małżeństwa jest mi obcy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

nie drąż.... i nie wk#$@ ludzi :E tzn mężów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...