Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł224

zawieszanie sie windows 10 64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Co kila dni zawiesza mi się system a żeby go zresetować trzeba go odłączyć od prądu. komunikat z podglądu zdarzeń Kernel-Power 41 (63)

specyfikacja sprzętu

ASRock p45xe

intel q9550

gtx 750TI 4GB

ram 7gb ddr2

Seagate Barracuda 500GB ST3500418AS

Tagan SuperRock TG680-U33II

https://zapodaj.net/432b30c697052.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem powodowała karta dźwiękową creative sound blaster sb0570 lub dysk twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że może dysk twardy powoduje zawieszanie się systemu co kilka dni. dodaje zdjęcie z CrystalDiskInfo foto czy dysk wymaga wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer jest podkręcany ? Zmniejsz traktowanie do nominalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komputer jest podkręcany ? Zmniejsz traktowanie do nominalnego.

komputer nie jest podkręcony jest na domyślnych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sytuacjach wyłącza się komputer ? Przy zwykłym przeglądaniu internetu ? Czy wtedy używasz jakiegoś konkretnego programu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sytuacjach wyłącza się komputer ? Przy zwykłym przeglądaniu internetu ? Czy wtedy używasz jakiegoś konkretnego programu ?

przy przeglądaniu internet lub graniu ogólnie to w przypadkowych sytuacjach czasem nawet na pulpicie. przy zawieszeniu się systemu dioda HDD świeci ciągłym światełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dioda świeci ciągłym światłem niczego nie mówi.

 

Czy są jakieś inne objawy niepokojące ? Chwilowe spowolnienia ? Dziwna praca myszki ?

 

To będzie niezwykle trudne do zdiagnozowania. Przeprowadź testy dysku, pamięci, sprawdź temperatury ... Winny może być każdy podzespół np. płyta główna, zasilacz. Może w tym czasie coś jest nie tak z prądem. Wtedy pomóc może zasilacz awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem zainstalowanego Acronis True Image? Miałem takei same problemy z Win10 i wywalenie Acronisa pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dioda świeci ciągłym światłem niczego nie mówi.

 

Czy są jakieś inne objawy niepokojące ? Chwilowe spowolnienia ? Dziwna praca myszki ?

 

To będzie niezwykle trudne do zdiagnozowania. Przeprowadź testy dysku, pamięci, sprawdź temperatury ... Winny może być każdy podzespół np. płyta główna, zasilacz. Może w tym czasie coś jest nie tak z prądem. Wtedy pomóc może zasilacz awaryjny.

 

Sprzed pracuje z maksymalną wydajnością a temperatury są w normie,testy przeprowadziłem wszystkie i są ok. w hdtune 2 pozycje świecą na żółto co to oznacza ? . dzieje się to nagle wszystko się zatrzymuje na wyświetlanym w danym momencie obrazie

 

Nie masz przypadkiem zainstalowanego Acronis True Image? Miałem takei same problemy z Win10 i wywalenie Acronisa pomogło.

nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzed pracuje z maksymalną wydajnością a temperatury są w normie,testy przeprowadziłem wszystkie i są ok. w hdtune 2 pozycje świecą na żółto co to oznacza ? . dzieje się to nagle wszystko się zatrzymuje na wyświetlanym w danym momencie obrazie

No i właśnie dlatego nie wiadomo gdzie jest pies pogrzebany. Trudno winić dysk, gdyż objawy są wtedy inne. Dysk raczej nie zawiesza komputera.

 

Najbardziej, w tej chwili stawiałbym na chwilowe spadki napięcia. Objawy typowe. Listwa nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że przez kilka lat miałem Windows 7 64 bit i był ok zrobiłem aktualizacje do win 10 to po 2 tyg zaczął się zawieszać to postawiłem system win 10 od nowa i zostałem z tym problem do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy wina leży po stronie sprzętowej czy programowej. Ja, przynajmniej na razie, opcję programową bym pominął. Używasz przecież różnych programów w czasie zawieszania.

 

Możesz oczywiście, dla świętego spokoju, zainstalować system operacyjny raz jeszcze, po uprzednim sformatowaniu partycji systemowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 10 instalowałem już 3 razy na tym dysku. mam drugą nowszą konfiguracje pc na której win 10 działa bez problemu . ja podejrzewam ze dysk twardy będzie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień. I tak to jest strzelanie w ciemno. Z drugiej strony zasilacz awaryjny tak czy siak przyda się na przyszłość. Ludzie zabezpieczają komputery skomplikowanymi systemami antywirusowymi podczas gdy najgroźniejszy wirus (chwilowe wyłączenie prądu) sobie ignorują. Nie mam antywirusa bo jest mi nie potrzebny. Robię kopie zapasowe. Niestety ale kopii zapasowej sprzętu nie da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...