Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niekrasz

chyba Intel przestraszył się AMD

Rekomendowane odpowiedzi

i7 6700K zanotował dołek cenowy w maju 2016r a wtedy żadnego Ryzen nie było, co najwyżej zapowiedzi itp.

 

i7_6700_K_historia_cen.png

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mist, gdzie się zaopatrzyasz jak można zapytać. Albo w jakiej walucie płacisz?

Z reguły kupuję sprzęt tu

https://www.overclockers.co.uk/pc-components/processors/intel

 

albo tu

https://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/cpu-intel/core-i7-kaby-lake-processors

Jakieś tam obniżki są, ale nie wiem ile w tym rzeczywistej obniżki Intela a ile zwykłej promocji.

 

Teraz chyba jasne, dlaczego chętnie skupiłbym procki po 300$ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sklep. Może kuzynka mi coś wyhaczy jak będzie promo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyspiarskich godny polecenia jest jeszcze Novatech, ale ostatni raz kupowałem tam płytkę w 2009, jeszcze pod AM3 :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Hmm cena 6700k/7700k zapewne szybko nie spadnie bo nowe procki AMD to porażka w grach. 1800x to odpowiednik 6600k/7600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Andromeda wypadnie na Ryzenach. Wszak to będzie chyba pierwsza wymagająca gra, która wyjdzie na rynek Po debiucie Ryzenów i powinna uwzględniać ich istnienie we wszechświecie. Po sile wątku Ryzena wciąż uważam, że optymalizacja gier pod te proce może dać jeszcze solidnego kopa. Pytanie tylko, czy deweloperzy na to pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych grach całkiem dobrze sobie radzą, w takim For Honor minimalny fps miażdźy intela np

http://pclab.pl/art73043-4.html

Zauważyłeś jedno? Tam brakuje Inteli do zastosować PRO, a skoro tak, to może niech to samo pokażą nam na odpowiednikach cenowych, co? Proc za 2500 ma wyższy FPS od proca za 1500 - super...tylko nikt go do gier i tak nie kupi, więc powinny się tam znaleźć modele tańsze od AMD i ew. droższe Intela, skoro chcą pokazać jak wielordzeniowość wypada korzystnie, a w momencie, gdy najdroższym Intelem jest 6700K to niech sobie wsadzą w 4 litery taką ciekawostkę, by nie napisać o tym dosadniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógł to być 1700 wykręcony do 4 Ghz. On kosztuje 1500 zł wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógł to być 1700 wykręcony do 4 Ghz. On kosztuje 1500 zł wink.gif

Mógł, ale go nie ma, więc bez żartów. Zresztą, bez testu nie znasz jego faktycznej wydajności więc wróżyć to sobie można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógł to być 1700 wykręcony do 4 Ghz. On kosztuje 1500 zł wink.gif

1700 wykręcony do 4GHz ma tyle sensu co 7700K wykręcony na 5.2GHz, czyli tyle co nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chociaż wczoraj się dowiedziałem, że nominalne napięcie dla wszystkich 1700x to 1.22v lol2.gif Cokolwiek to znaczy.

 

Firekage, nie spinaj się. Rozumiem o co Ci chodzi i przyznaję rację, ale daj tym procom trochę luzu. Niemniej wydajność zegar w zegar dla wszystkich Ryzen 7 jest taka sama. Dlatego sugeruję, że mógł to być znacznie tańszy 1700. Pobory mocy pomijam i sens pomijam wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Chociaż wczoraj się dowiedziałem, że nominalne napięcie dla wszystkich 1700x to 1.22v lol2.gif Cokolwiek to znaczy.

 

Firekage, nie spinaj się. Rozumiem o co Ci chodzi i przyznaję rację, ale daj tym procom trochę luzu. Niemniej wydajność zegar w zegar dla wszystkich Ryzen 7 jest taka sama. Dlatego sugeruję, że mógł to być znacznie tańszy 1700. Pobory mocy pomijam i sens pomijam wink.gif

Eh..Ty nie rozumiesz, że tutaj nie chodzi, nie chodziło o procesory, same w sobie, a formę, sposób, w jaki przekazuje się takie rewelacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja tam w ogóle nic nie rozumiem i na niczym się nie znam. Można to założyć z góry i mieć gdzieś kto co pisze, zwłaszcza jeśli samemu wie się lepiej. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś info dotyczące ewentualnych spadków cen inteli? Chciałbym kupić nowego kompa wreszcie, a perspektywa posiadania i7-6700K zamiast i5-7500 w tej samej cenie mnie cieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 wykręcony do 4GHz ma tyle sensu co 7700K wykręcony na 5.2GHz, czyli tyle co nic ;)

 

5.2 mam w kieszeni problem w tym ze nie ma jak go schłodzić jak zaprzęgnę go do roboty na 100% a proc po skalpie, podobnie może być z Ryzem ze na 4Ghz będą problemy z chłodzeniem, zegar w zegar to widać ze AMD ruszyło się z miejsca , ale ryz i kebab wyjęte z pudelka to różnice już są i to znaczne , do 99,9% gier myślę ze nadal i7 od intela będzie lepsze pod względem osiąganego zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...