Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

niekrasz

chyba Intel przestraszył się AMD

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozum mnie źle, ale mnie np. stać na 6950x. Niestety nie dane mi było dostąpić talentu, by umieć coś na komputerze stworzyć i pracować na tym procesorze zgodnie z jego przeznaczeniem. Historia prawdziwa. Nie każdy chce technologię, która jest mu zbędna. Zwłaszcza, gdy istnieją konstrukcje szybsze w zastosowaniach, jakich oczekuje. Dlatego wolę inwestować chociażby w remont domu, niż broadwelle, których potencjału z moimi zdolnościami nigdy nie wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale mnie np. stać na 6950x. Niestety nie dane mi było dostąpić talentu, by umieć coś na komputerze stworzyć i pracować na tym procesorze zgodnie z jego przeznaczeniem. Historia prawdziwa. Nie każdy chce technologię, która jest mu zbędna.

W przypadku ekstremalnych prockow zgoda. W przypadku gdy różnice wydajności są widoczne na poziomie gier, wytłumacz w jakim celu wybrać Ryzena zamiast Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym kolego. Jakbym chciał kupować teraz procesor do gier, to poczekałbym na Ryzen 5 z nadzieją, że mają lepszą wydajność jednowątkową i są w stanie osiągnąć chociaż to 4.5 Ghz.

 

W grach od dawna liczą się mocne i bardzo szybkie rdzenie. Optymalna liczba to 4, a Ryzen 1800 to po prostu nie jest procesor do gier i nigdy takim nie miał być :) Jest za wolny i ma za słabą siłę jednego wątku. Niemniej jednak wcale nie jest zły i np. w konfiguracji SLI i 4K radzi sobie równie dobrze, jak 6900k. Tylko kosztuje połowę mniej. A Ryzen 1700 jeszcze połowę z połowy mniej... To chyba dobry cel.

Podkreślam jeszcze raz - sam mam Intela, ale nie jestem fan boyem intela.

P.S strasznie podoba mi się Twój podpis pod avatarem... i w ogóle nie wiem dlaczego lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Ryzen 5 ma mieć lepszą wydajność/rdzeń niż Ryzen 7?

 

Ryzen 1800 to po prostu nie jest procesor do gier i nigdy takim nie miał być :) Jest za wolny i ma za słabą siłę jednego wątku.

Nie wiem czym w założeniach miał być Ryzen, ale już wiadomo czym nie jest. Nie jest oczekiwanym przełomem. Nie spowoduje większych roszad na rynku, nie zainteresują się nim gracze, bo Intel wciąż ma większą wydajność, nie zainteresują się nim również profesjonaliści. Był hajp, a teraz przyszedł reality check :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Ryzen 5 ma mieć lepszą wydajność/rdzeń niż Ryzen 7?

 

 

Nie wiem czym w założeniach miał być Ryzen, ale już wiadomo czym nie jest. Nie jest oczekiwanym przełomem. Nie spowoduje większych roszad na rynku, nie zainteresują się nim gracze, bo Intel wciąż ma większą wydajność, nie zainteresują się nim również profesjonaliści. Był hajp, a teraz przyszedł reality check :)

 

 

P.S strasznie podoba mi się Twój podpis pod avatarem... i w ogóle nie wiem dlaczego lol2.gif

 

| 7700K | Z270 Extreme4 | GTX1070 Phoenix GS | 16GB HyperX Predator | DELL S2716DG | Antec Signature Premium 650W | HyperX Cloud | Corsair Air 540 |

 

Lubie to ! jak Lowendowe poczucie humoru robi wywody o profesjonalizmie , po pierwszym dniu testów na Biosach pokroju Alfa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosidła praktycznie w fazie Initial Release to cudów nie ma, zobaczymy za jakiś czas jak ogarną soft czy coś się poprawiło, nie jest źle na tle profesjonalnym, ale w grach dupy nie urwało, jeżeli mniejsze jednostki nie wyciągną wyższych zegarków to te proce musi ratować cena i no jeszcze poprawny soft o ile to zda egzamin.

 

Co ciekawe napływają niepokojące informacje że procesory AMD mają dokładnie te same problemy co procesory Intela, czyli cooler jest relatywnie chłodny a procesor rejestruje wysokie temperatury, czyżby jednak poszli w jakiś kiepski substytut pasty podobnie jak Intel :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie to ! jak Lowendowe poczucie humoru robi wywody o profesjonalizmie , po pierwszym dniu testów na Biosach pokroju Alfa ;)

Ja lubię jak ktoś uważa się za entuzjastę z powodu znaczka RoG w sygnaturce na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Lipton zaznaczał w recenzji, że jest coś dziwnego. Rdzenie na 80 stopniach a radiator chłodny. Też mnie to zdziwiło. Ale już PCLab podkreślał, że czujniki są dobrze skalibrowane i odczyty nie różnią się od rzeczywistości. Pytanie tylko... Jak to mierzyli? Termometr laserowy na czapkę i OK? Sam nie wiem. Jak coś, to przyjmiemy ich jak braci i siostry w naszym wątku o skalpowaniu. Bez względu na różnice wyznaniowe, kolor skóry i preferencję seksualną....Chociaż, z tym ostatnim...scratchhead.gif Nie. Facetów w rurkach i z torebkami nie przyjmiemy lol2.gif

 

Nie wiem czego chcecie od tego Ryża. Ja to strasznie lubię, jak wychodzi jakaś nowość technologiczna. Bez względu czy Intela czy AMD. Coś się dzieje i to jest fajne :)

 

Zobaczyłem Ryzena na czele stawki w kilku zastosowaniach. W grach się wykoleił, a jeżeli Ryzen 5 nie będzie taktowany fabrycznie w granicach 5 Ghz, to 7700k nie ma się czego bać. Jeszcze długo będzie procesorem najlepszym do gier.

 

Zupełnie nie rozumiem Twojego pytania "dlaczego Ryzen 5 ma mieć lepsza wydajność rdzeń/ niż Ryzen 7."

 

Zobacz jaką wydajność jednowątkową prezentuje np. 6950x za 8 tys zł w konfrontacji z 7700k za 1300 zł. Ryzen jest blisko Broadwella jeśli chodzi o siłę wątku. Bardzo blisko. Bardziej więc ciekawe jest, dlaczego tak bardzo odpadł więc w grach? Nie mam pojęcia. Obstawiałbym jednak działanie kontrolera i wolniejszą niż w Inelach komunikację pomiędzy pamięciami L3. No, i oczywiście szkoda, że nie kręcą się tak dobrze, jak Intele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ogolnie te procki to zenada do gier

+ Intel spuscil z ceny i taki 6700k (259$) czy 7700k (299$) to teraz mistrzostwo wydajnosci do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier - owszem. Nie ma lepszego procesora. Pragnę tylko zauważyć, że 6700k chyba ze 2 lata stał za ~1800 zł. Solidnie napchali sobie kieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ogolnie te procki to zenada do gier

+ Intel spuscil z ceny i taki 6700k (259$) czy 7700k (299$) to teraz mistrzostwo wydajnosci do ceny

Gdzie miały miejsce te obniżki cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tak czytam narzekania, to przypominają mi się czasy C2D (E8400) vs C2Q (Q9450). Kupiłem Q9450/2.66GHz/12M, a Ci, którzy mieli E8400/3.0@3.6GHz/6M wokół nawoływali, że zakup C2Q jest bez sensu, bo przecież gry gorzej chodzą i słabiej się kręcą... Trochę czasu później podkręcony E8400 obrywał już do najbardziej pociętego C2Q 8200/2.33GHz/4M... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagranicą.

http://www.microcenter.com/product/463389/Core_i7-6950X_Broadwell-E_30_GHz_LGA_2011-3_Boxed_Processor

 

Żeby odczuć to w Polsce trzeba trochę jeszcze poczekać. Niemniej jednak - ceny poszły w dół. Zaczęło się od głupiego i niewiarygodnego newsa z wccftech.com ale potem spora część sklepów rzeczywiście obniżyła ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest Broadwell-E. Kolega wcześniej wspomniał o obniżce dla mainstreamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myst - wszystkie poleciały. Mainstreem też.

 

http://pclab.pl/news73077.html

 

Tylko podkreślam - widać to na razie zagranica. Zwłaszcza w USA. Trzeba poczekać, aż obniżka przyjdzie do nas. O ile w ogóle przyjdzie zważając na cudowne marże naszych sklepów. Niemniej - procesory Intela staniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to nie ma szans, żeby słabsze Ryzeny rywalizowały ze słabszymi Intelami. 4w/4r będą musiały rywalizować z i3 i g4560, i jakoś wątpię żeby AMD wyszło zwycięsko z tej walki(cenowo, to będzie poziom i3, a nawet wyżej). 4w/8r vs i5 6400/7400, to też nie jest ciekawa perspektywa.

Czerwonym trzeba było kibicować, żeby coś się ruszyło na rynku... ale wyszło, jak zwykle.

 

P.S - Za granicą nie ma żadnych obniżek(oprócz zwykłych promocji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro podkręcony i5 2500k bije takiego stockowego i5 6500/7400 to jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby taki Ryz 4c/8w byłby gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myst - wszystkie poleciały. Mainstreem też.

 

http://pclab.pl/news73077.html

 

Tylko podkreślam - widać to na razie zagranica. Zwłaszcza w USA. Trzeba poczekać, aż obniżka przyjdzie do nas. O ile w ogóle przyjdzie zważając na cudowne marże naszych sklepów. Niemniej - procesory Intela staniały.

 

To jest fejk, jeden sklep zrobił przecenę, do tego sklep który jest znany z takich promocji, Intel teraz nie drgnie palcem z przeceną LGA1151, Ryzeny w grach nie nawiązują walki z Kaby/Sky więc nie ma co liczyć, natomiast HSW-E i BRW-E powinny pójść nieźle z ceny, bo Ryzen tutaj wydaje się dobrym konkurentem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od głupiego i niewiarygodnego newsa z wccftech.com ale potem spora część sklepów rzeczywiście obniżyła ceny.

wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskim amazonie 7700K jest za 330$, czyli tyle ile był wcześniej. Jakbym gdzieś mógł kupić po 300$, to od razu przygarnąłbym więcej ;)

 

Swoją droga też płaciłem 330 ale w innej walucie. Trochę zdzierstwo jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u nas w PL to ceny magicznie rosną po przekroczniu granicy. Kiedyś na studiach nawet próbowałem jakiś wzór na to rozpisać ( podatek w PL, Vat w kraju, kurs $, inflacja ) Pożyłem tochę dłużej i zrozumiałem, jak bardzo byłem głupi próbując obliczać polskich Januszy biznesu lol2.gif

 

Kolega wyżej może mieć rację. Nie obniżki a promocje. A L E nikt mi nie wmówi, że ceny CPU się nie ruszyły z lekka, bo od ponad roku większości była zamrożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u nas w PL to ceny magicznie rosną po przekroczniu granicy. Kiedyś na studiach nawet próbowałem jakiś wzór na to rozpisać ( podatek w PL, Vat w kraju, kurs $, inflacja ) Pożyłem tochę dłużej i zrozumiałem, jak bardzo byłem głupi próbując obliczać polskich Januszy biznesu lol2.gif

W ogóle ceny w Europie są wyższe niż w USA, jak to się kształtuje w Polsce to w sumie nie wiem do końca, bo nie kupuję tam sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euro leci na pysk w stosunku do dolca , wiec niedługo sie wyrówna ( w sensie, jak było taniej w usa, to teraz bedzie drożej ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Ja się i tak cieszę, że zdecydowałem się na zakupy z segmentu SSD i RAM jak jeszcze ceny były normalne... 850 PRO/256 GB kupiłem za 305 zł Teraz tyle pewnie sama obudowa bez flashów kosztuje...

 

Mist, gdzie się zaopatrzyasz jak można zapytać. Albo w jakiej walucie płacisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w de ceny 7700k utrzymują sie mniej więcej na poziomie 360€ , ale byly tez oferty po 300 euro na ebay [ te raczej to nie przeszły selekcji przez użytkowników tak zwane zwroty]

7b3exlws.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mnie już wystarczyło, jak z serii God of War zrobili symulator niańki
    • Miałeś kiedyś Switcha albo grałeś na nim trochę dłużej niż pół godziny? Same Joy-Cony to naprawdę malutkie kawałki plastiku (ze strapem trochę objętości zyskują). Powiększenie nowych kontrolerów w następcy Switcha wcale nie oznacza, że będą one jakieś ogromne. To powinno wyjść na korzyść dla wygody i komfortu ich użytkowania. Może w końcu znajdzie się miejsce dla normalnych gałek i spustów. Magnetyczne mocowanie kontrolerów posiada chyba Lenovo Legion Go. Na tym ustrojstwie nie grałem, ciężko też ocenić, czy to będzie lepsze rozwiązanie niż szyna. Ogólnie te wszystkie doniesienia na temat Switcha 2 wskazują, że otrzymamy po prostu sprzęt udoskonalony praktycznie na każdym polu. W sumie OK, tutaj nikt już koła na nowo nie odkryje. To może być naprawdę spoko maszynka do grania, dodając do tego jeszcze wsteczną kompatybilność, to już w ogóle bajka. Rożnica jest tylko taka, że rynek wygląda już nieco inaczej niż przy debiucie oryginalnego "Pstryka". Konkurencja większa, efektu "wow" też już takiego nie będzie, głównie tylko "bigger better and more". Cena też odegra sporą rolę. No i ciekawi mnie, czy dodadzą jakieś pierdoły w styli np. kamery IR, która na papierze wyglądała super, a korzystało z niej może raptem kilka tytułów...
    • Nikt Ci nie każe go likwidować, w żadnej ustawie nie ma nic o demontażu tych, które są w użyciu. Mowa jest o nowym budownictwie, a potem o tym co ma być przy wymianie. Póki będzie sprawny to będziesz sobie używał.  Na własny użytek możesz robić co chcesz... Nie, nie będziesz musiał się pozbyć, tylko po 2035 roku po prostu nie kupisz nowego, a jak nie spełnia normy EURO 4 czy 5 to nie wszędzie wjedziesz. Także nie wyolbrzymiaj. Zgadzam się co do przywilejów polityków, księży itp. że w przypadku wojny są z wielu obowiązków zwolnieni co nie powinno wyglądać inaczej. 1. Tydzień temu weszło rozporządzenie UE dotyczące rozbudowy infrastruktury, które jest wiążące. 2. Od dłuższego czasu już się mówi, że 2035 to nie tylko elektryki, ale również hybrydy i auta na paliwa alternatywne. W zasadzie jedyna rzecz jaka może dać przewagę w sytuacji gdy ilościowo wojska jest mniej to technologia i strategia. Szkolenie może być powtarzane co rok, dwa itd. Tylko niech będzie robione z głową i tak jak napisał @kanon7 wynagrodzenie niech będzie adekwatne do utraconego przez ten czas, bo jak na szkolenie zostanie wezwany przedsiębiorca na JDG albo programista zarabiający kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie i w zamian za utracone zarobki czy klientów dostaną 3 czy 4 tysiące za miesiąc takiego szkolenia, to będzie tylko kolejny element dobijający małych przedsiębiorców.  
    • Może jakieś inne mody ci coś poprawiają. U mnie: Wyjście z metro Cambridge(College square) do miasta, mocna miejscówka Bez moda ~50 sekund Z modem ~4-5 sekund Diamond City - wyjście z Centrum Nauki do miasta(słaba miejscówka) Bez moda - ~12-13 sekund Z modem - ~ 4 sekundy Tylko, że ja mam obecnie jeszcze różne graficzne opcje podrasowane w .ini, które teoretycznie mogą zwiększać czasy ładowań, w praktyce czy i o ile zwiększają nie sprawdzałem. Ale jak odpaliłem gołą grę za pierwszym razem to również była tragedia z wczytywaniami, w zależności od miejscówki mniejsza lub większa, ale tragedia w porównaniu do tego co robi mod  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...