Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnych grach, implementacje RT są biedne, bo karty słabe + optymalizacja kiepska. Za mała różnica jest widoczna, np w takim Shadow of the Tomb Raider. 2080 Ti dałby radę (w FHD 60fps) ale karty typu 2060 ograniczają go. Przyszłoroczna seria 30XX będzie konkretnie w RT potencjalnie 4x szybsza. Jeśli znajdzie się w grach porządne wsparcie dla tej serii, to da radę nawet w 4K ale priorytetem będą konsole i technologia AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach typu FPS uważam, że nadal RT nie będzie miało sensu,

dopiero za 2 lata najwczesniej. Z RT 144 fps tylko flagowiec pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda KP na bloku wodnym i nic z tym sie nie zrobi, dwa razy re-pastowany i wydaje mi sie ze nowo zamówiony TG nie jest az tak dobry jak poprzedni bo jest odrobinę jaśniejszy jak poprzedni :kwasny:

 

e7iu9azo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda KP na bloku wodnym i nic z tym sie nie zrobi, dwa razy re-pastowany i wydaje mi sie ze nowo zamówiony TG nie jest az tak dobry jak poprzedni bo jest odrobinę jaśniejszy jak poprzedni :kwasny:

 

e7iu9azo.png

Jaka jest roznica w temp miedzy ori chlodzeniem a LC na Kingpinie przy tych samych taktach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś zna jakieś przecieki kiedy miałyby pojawić się karty serii 3000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przeciekach nie słyszałem, ale zapewne nowa seria wyjdzie w przyszłym roku. Pytanie czy dopiero jesienią czy może wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2080Ti wyszedł chyba we wrześniu 2018, natomiast GTX 1080Ti w marcu 2017.

Wychodzi więc jakieś 1,5 roku różnicy.

Fajnie byłoby gdyby nowe karty wyszły również w marcu-kwietniu 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost wydajności będzie spory,

ceny także przez brak konkurencji.

Obstawiam RTX 3060 za min. 2500.

RTXy 20X0 nie wyglądały ciekawie dopóki

na horyzoncie NAVI się nie pojawiło.

Z drugiej strony Geforce 7 nm powinny przynieść

obniżki NAVI.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie było na premierę 3080 za 4k PLN i 3080Ti za 6k PLN :mad2: Może do tego czasu kurs dolara wreszcie się osłabi i w Polsce będzie taniej.

 

Zakładam że przyrost wydajności RT będzie wyższy niż przyrost wydajności w pozostałych obliczeniach (możliwe, że RTX 3080 będzie wydajnościowo na poziomie RTX 2080Ti, ale wydajnością z włączonym raytracingiem będzie bił starego flagowca).

Ciekawi mnie też czy przyjmie się na stałe wypuszczanie wersji Ti na początku i wersje SUPER później (dawniej przecież wersji SUPER nie było, a Ti wychodziło sporo później niż pierwsze karty nowej serii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem już 5 tygodni bez GPU więc do premiery RTX 30X0 nie wyczekam,

poluje na jakąś promocje albo outlet ciekawej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś zna jakieś przecieki kiedy miałyby pojawić się karty serii 3000??

 

A po co ci to? Masz na rynku karty dostępne w każdej mozliwej cenie. Czego oczekujesz?? Rewolucji???lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Passt, ale ja czekam bo i tak nie potrzebuję nowego kompa na teraz (gry, które mnie interesują wychodzą w przyszłym), do tego nie mam parcia na granie na premierę (przynajmniej jeśli chodzi o tytuły singleplayerowe). Obecnie mam jeszcze trochę nieogranych starszych tytułów do których nie potrzebuję mocarnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci to? Masz na rynku karty dostępne w każdej mozliwej cenie. Czego oczekujesz?? Rewolucji???lol2.gif

 

Jak przejdą na 7nm Samsunga, to może wyjść ciekawa rewolucja. A przyszły rok już coraz bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja tylko czy nie przypadkiem cenowa? :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cenowa rewolucja to już była przy Turingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7nm da kopa jakiego się okaże. VRR i HDMI 2.1 to też będzie spory plus nowych GPU. No i zapewne wydajniejsze liczenie RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego czasu intel z nową podatawką i odgrzanymi dla niej procesorami da te pcie 4.0 :E też jestem ciekaw początek czy koniec roku dla nowych kart.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na początek roku, czerwiec-październik.

 

Jak zwykle jak będzie przeciek o masowej produkcji Ampere to można wyznaczyć znacznie dokładniejszy termin premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie freesync/g-sync zauważyłem, to nie tylko teraz na gtx, ale na radku chyba też było, nie które filmiki na YT mają tearing, nie wszystkie, rzadka przypadłość, ale nie wiem, czy coś jest nie tak, czy można nagrać filmik z tearingiem LOL :lol2: Bo sam nie wiem czemu tylko na nie których takie coś się pojawia, czy problem z sterownikiem czy z czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie freesync/g-sync zauważyłem, to nie tylko teraz na gtx, ale na radku chyba też było, nie które filmiki na YT mają tearing, nie wszystkie, rzadka przypadłość, ale nie wiem, czy coś jest nie tak, czy można nagrać filmik z tearingiem LOL :lol2: Bo sam nie wiem czemu tylko na nie których takie coś się pojawia, czy problem z sterownikiem czy z czymś innym?

 

U siebie nie zauważyłem. Jest jeszcze kwestia monitora, niektóre mają swoje bolączki przy gsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie freesync/g-sync zauważyłem, to nie tylko teraz na gtx, ale na radku chyba też było, nie które filmiki na YT mają tearing, nie wszystkie, rzadka przypadłość, ale nie wiem, czy coś jest nie tak, czy można nagrać filmik z tearingiem LOL :lol2: Bo sam nie wiem czemu tylko na nie których takie coś się pojawia, czy problem z sterownikiem czy z czymś innym?

 

W poniedziałek przychodzą do mnie nowe monitory to sprawdzę jak wygląda kwestia Freesynca.

 

Ciekawe co mi zrobi NV za tak niecną dezercję, zamienić G-Sync na Freesync, ktoś tu srogo poczyna 8:E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1H to jest do końca czerwca wink.gif

 

Jak zwykle po GTC zacznie się wszystko wyjaśniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...