Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

speed3r

TV 4K HDR 55" - 65"

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat. ;)

 

Czy aktualnie jest jakiś lepszy TV do 6500zł, niż Samsung NU8002 lub Sony xe9005? Oba mają bardzo dobre HDR? Czy może Samsungi z 2016/2017 były lepsze? ;)

 

Za 6700 zł kupisz już 65 cali xf9005. Jak chcesz taniej to samsung NU80xx za ~4600 zł w promocjach. Nie widzę sensu w braniu xe9005 lub samsunga z lat 2016/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada XF9005 vs NU80xx w kwestii HDR/jasności/nitów? Któryś z tych TV ma kropkę kwantową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słucham pseudo znawców OLEDowych, którzy tylko widzieli te tv w internecie, to mnie krew zalewa. Mam lg c7 od 1.5 roku, gram na nim codziennie, bardzo dużo w PESa, gdzie mam statyczne tablice wyników w tym samym miejscu i chyba cud, żadnych wypaleń, może trafiłem genialną sztukę, skoro to takie pewne, że się wypala w każdym oledzie.

Ogarnijcie się, to nie plazmy i powidoki, te czasy minęły.

Przerywanie gier i zmniejszanie kontrastu - śmieszny jesteś kolego hannepin :) Żaden Qled i inne wymysły na technologii led nie zbliżają się do oleda w kwestii jakości obrazu.

Tak samo znajdziesz masę tematów o uszkodzonych samsungach, philipsach i innych, podobnie z każdym sprzętem.

Nikt przecież nie zakłada tematu i chwali to co dobre, tylko leci z tematem, jak coś się popsuje.

Ale co ja tam wiem, internet wie lepiej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada XF9005 vs NU80xx w kwestii HDR/jasności/nitów? Któryś z tych TV ma kropkę kwantową?

Nie mają kropek kwantowych. Sony będzie jaśniejszy oraz ma Falda, więc lepiej będzie kierował "punktowym" światłem.

~540 nitów vs ~895 nitów w Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jasność (895 vs 540) jest dużo ważniejsza, aniżeli upłynniacz (Motion Plus bodajże) w Samsungu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu na konsoli (online) i tak wyłącza się wszystkie upłynniacze, bo albo powodują smużenia, albo ogromny input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

XE9005 bardzo dobry tv jak na lcd ale jak go postawimy koło oleda to zaczynamy się śmiać :lol2:

 

Jak czytam takie głupoty to mnie nosi... Fakt post stary ale odpisze.

 

Najpierw dobrze skalibruj takiego Soniacza i wtedy nie ma powodów by się śmiać gdy postawimy go obok Oleda. Oled ma na plus lepszą czerń i kąty widzenia oraz ostrzejsze kolory ale poza tym jakośc obraz praktycznie taka sama.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eoxsZbk8K-A albo https://www.youtube.com/watch?v=0pPWFxjVl5s np tu idealnie pokazane. Jakiś czas temu miałem jeszcze inne testy w formie wideo i dobrze skalibrowany Xe90xx jest naprawdę godnym konkurentem dla oledów. Oczywiscie samsungi bodajże też wypuściły dobre LEDy ale nie pamiętam już nazw tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy graniu na konsoli (online) i tak wyłącza się wszystkie upłynniacze, bo albo powodują smużenia, albo ogromny input lag.

Jak czegoś nie wiesz to nie pisz. Akurat Samsungi z roku 2018 mają upłynniacz, który powoduje input lag na poziomie 20 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat tańszym kosztem :E

 

Potrzebuję niedrogiego szkiełka + 60 cali do podglądu - czyli wszystko i nic.

 

Czy ktoś z was może potwierdzić poprawność modelu 60UK6200PLA? Cena 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słucham pseudo znawców OLEDowych, którzy tylko widzieli te tv w internecie, to mnie krew zalewa.

Mam to samo jak widzę twoje posty czy Pana złotnika. Koleś pracuje niby w sklepie, ale nie powie że 3-4 OLEDy padają na rok :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...